Publicitātes foto

IZNĀKUSI MAZĀ LATVIEŠU LITERATŪRAS VĒSTURE ANEKDOTĒS

Izdevniecībā “Dienas Grāmata” iznākusi rakstnieka Arnolda Auziņa mazā latviešu literatūras vēsture anekdotēs “Arī rakstnieks ir cilvēks”.

DG_rakstnieki ari ir cilvekiRakstnieka un publicista Arnolda Auziņa (1931) literārajā kontā ir gana daudz lasītāju iemīļotu dzejas un prozas grāmatu, taču ne tikai – kopš 1993. gada autors dažādās izdevniecībās izdevis arī kopskaitā jau septiņus krājumus ar anekdotēm par latviešu rakstniekiem.
Astotā grāmata nāk pie lasītājiem gan ar jaunām anekdotēm, gan spožu izlasi no rakstnieka iepriekšējiem krājumiem, izkārtojot rakstnieku piedzīvojumus hronoloģiski – tieši tā, kā piedien mazajai literatūras vēsturei.

“Arī rakstnieks ir cilvēks, un viņam piemīt visādas vājības, viņš mēdz iekulties gan kuriozās, gan dramatiskās likstās, viņš mēdz sastrādāt negantas muļķības un reizēm arī cūcības, viņš nemitīgi nonāk konfliktos ar visāda veida varām un valdīšanām. Ja rakstnieks nespētu aiz sevis atstāt kaut pāris anekdotes, viņa portrets saveidotos pagalam drūms un neizteiksmīgs, tomēr laimīgā kārtā tādu rakstnieku, šķiet, nav. Vismaz tāds iespaids rodas, lasot Arnolda Auziņa grāmatu “Arī rakstnieks ir cilvēks”.”

Krājuma sastādītājs Guntis Berelis
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Cieto vāku sējums, 199 lpp., izdevniecība “Dienas Grāmata”, 2015

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!