Foto: Mums Patīk

Izdots Eināra Pelša dzejoļu krājums “Condom”

Eināra Pelša piektajā dzejas grāmatā, kas izdota ar pseidonīmu Demon, apkopoti eksperimentāli teksti, kuros autors izmantojis gan vizuālās mākslas elementus un digitālā laikmeta grafiskās zīmes, gan dažādu valodu tekstu fragmentus, datora veiktus tulkojumus un arī citu autoru tekstus, azartiski saspēlējoties ar kolēģu dzejnieku radīto. Atbildot uz autora lūgumu, grāmatai savus tekstus atvēlējuši Arvis Viguls, Dmitrijs Kuzmins, Dmitrijs Sumarokovs, Roma Voroņežskis, Andrejs Sen-Seņkovs un citi dzejnieki, savukārt cikls “12 mēneši” radīts kopā ar dzejnieku Andi Surguntu.

Einārs Pelšs dzimis 1960. gadā Preiļos, izdevis dzejas grāmatas “Maija” (1987), “S” (2012), “IN VISI BLE” (2012) un “Mīļākais tētis pasaulē” (2016). Atdzejojis krievu sudraba laikmeta dzejnieku (Igora Severjaņina, Nikolaja Gumiļova) un krievu mūsdienu dzejnieku darbus, kā arī burjatu dzeju. Krājumu “Mīļākais tētis pasaulē” kritika novērtējusi kā vienu no 2016. gada nozīmīgākajām latviešu dzejas grāmatām.

Dzejnārs par Demona Condomu:

Man kondoms asociējas ar banānu, tostarp ar Endija Vorhola noformēto „The Velvet Underground” pirmā albuma vāku («Peel slowly and see»). Kā paudis Braiens Īno: “”The Velvet Underground” pirmo albumu nopirka retais, bet ikviens kurš to iegādājās, nodibināja grupu.” “Ieliec  Condomu grozā un nodibini sevī dzejnieku!” kritiķis (izmešu zinātņu kandidāts) piemetina: „, „”(«»).  – „” , , ”. !”

Grāmata “Condom” ir šogad dibinātās Valtera Dakšas izdevniecības pirmā publikācija. Katram grāmatas eksemplāram pievienots prezervatīvs “One Touch“. Grāmatu iespējams iegādāties grāmatnīcās Jānis Roze un “Bolderāja” Rīgā vai pasūtot pa pastu, zvanot 29575938 vai rakstot valtersdaksa97@inbox.lv. Grāmatas cena, tostarp pasūtot, 10 eiro.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!