Grāmatas vāka fragments

Izdevniecībā “Neputns” klajā nāk Ivara Šteinberga dzejas krājums “Jaunība”

Dzejnieka Ivara Šteinberga otrais dzejas krājums “Jaunība”. Redaktors Artis Ostups. Dizains: Estere Betija Grāvere.

 

Dzejoļu krājums “Jaunība” ir veltījums autora paaudzei, kas uzaugusi 21. gs. sākumā. Katra no trim grāmatas nodaļām atbilst savai jaunības pieredzes šķautnei: pirmā ir par sniegšanos pēc pārspīlētām radošajām ambīcijām, otrā apspēlē draudzības un atvērtās pasaules tēmas, bet trešā veltīta intimitātes meklējumiem. Vienlaikus katra nodaļa atbilst savam rakstības veidam: pirmā – antīkās epikas stilizācija, otrā izmanto konceptuālās rakstības paņēmienus (citēšanu) un avangarda literāro strāvojumu estētiku, bet trešā veidota kā dzejprozas cikls.

“Ivars Šteinbergs ir sarakstījis grāmatu, kuras pastāvēšanas faktam ir grūti noticēt. Vispirms jau pati jaunības tēma – latviešu literatūrā diezin vai atrast līdzvērtīgu tās apdziedāšanu, kas turklāt izmanto patosu kā laikmetīgu izteiksmes līdzekli. Pēc tam forma – poēmas žanra reanimēšana iespaidīgā vērienā, pacietīgā un mērķtiecīgā darbā, rūpīgi izsverot katru vārdu un – kā grāmatas pirmajā tekstā – arī katru zilbi. Visbeidzot ietilpība – gan emocionālā, gan intelektuālā, aplaimojot pašus prasīgākos lasītājus. Lai gan dzeja nav sacensība, man ir sajūta, ka Šteinbergs ar šo grāmatu – vismaz uz brīdi – ir atrāvies no pārējiem,” tā par Ivara Šteinberga otro krājumu saka grāmatas redaktors Artis Ostups.

Ivars Šteinbergs (1991) – dzejnieks, atdzejotājs. 2017. gadā saņēmis Fulbraita stipendiju un 2018. gadā Ņujorkas štata universitātē Bingemtonā (ASV) ieguvis maģistra grādu salīdzinošajā literatūrzinātnē. Studē doktorantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. 2020. gadā klajā nācis viņa debijas dzejas krājums “Strops” (“Neputns”), kas 2021. gadā nominēts Latvijas Literatūras gada balvai debijas kategorijā un ieguvis 2021. gada Dzejas dienu balvu un Ojāra Vācieša prēmiju.

Redaktors Artis Ostups.

Korektore Juta Ance Ķirķis.

Ilustrators Reinis Gailītis.

Dizains, makets: Estere Betija Grāvere.

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv un labākajās Latvijas grāmatnīcās.

“Neputna” cena: € 8

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!