Foto: Mums Patīk

Īsās ziņas

Īsumā par citiem kultūras notikumiem un jaunumiem.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 16. novembra līdz 22.novembrim!  

16. novembrī  plkst. 19.00 Rīgas kinoteātrī “Splendid Palace” pirms filmas “Lustrum” seansa notiks saruna ar vēsturnieku Kārli Kangeri, Lidiju Doroņinu-Lasmani un filmas autoriem Gintu Grūbi un Sanitu Jembergu. Nākamais īpašais seanss ar radošo grupu – 21. novembrī plkst. 19.00. 18. novembrī, par godu valsts simtgadei jauno nacionālo filmu izlase: Turpinājums, Tēvs nakts, Homo Novus, Bille, Kurts Fridrihsons, Paradīze 89, Lustrum! Svinīgais “Saule brauca debesīs” svētku seanss ar režisori Rozi Stiebru! Aicinām apmeklēt leģendārās režisores Rozes Stiebras jaunākās pilnmetrāžas animācijas filmas “Saule brauca debesīs” īpašo seansu 21. novembrī plkst. 18.00, pirms kura piedāvājam tikties ar filmas režisori un radošo komandu. 22. novembrī plkst. 13.00 aicinām skolēnus, skolotājus un studentus apmeklēt īpašo Dāvja Sīmaņa vēsturiskās spēlfilmas “Tēvs Nakts” seansu, pirms kura vēsturnieks Uldis Neiburgs skatītājus iepazīstinās ar filmā apskatīto tēmu, laiku un notikumiem. 22. novembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos itāļu režisora Mateo Garone filmu “Dogmens” (Dogman). Filma bija iekļauta 71. Kannu kinofestivāla konkursa programmā. “Palmas zars” par labāko vīrieša lomu un “Palmas zars” sunim. Demonstrēta arī Starptautiskajā Toronto kinofestivālā. 22. novembrī plkst. 18.00, Rīgas iedzīvotāji un kinoteātris “Splendid Palace” skatītāji varēs noskatīties Aleksandra Šeina unikālo filmu – “VMajakovskijs”. Būs arī filmas radošā grupa!

_______________________________________

Londonas džeza festivālā uzstāsies Māra Briežkalna kvintets ar projektu” Rothko In Jazz” un Kristīnes Prauliņas programmu Raimonda Paula džeza dziesmas

Prestižajā Londonas džeza festivālā, kas norisināsies Lielbritānijas galvaspilsētā no 16. līdz 25. novembrim, izskanēs starptautiski atzītais projekts “Rothko in Jazz” un Raimonda Paula džeza dziesmas ar amerikāņu dzejnieka Gordona Pogodas (Gordon Pogoda) vārdiem. Koncerti ir Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikums.

“EFG London Jazz Festival” ir lielākais ikgadējais Londonas mūzikas festivāls,  kas kopš 1992.gada pulcē talantīgākos džeza mūziķus. Festivāla mērķis ir iepazīstināt ar džeza kultūru plašāku sabiedrības daļu, pievēršot tai aizvien vairāk mūzikas baudītāju. Šogad Latvijas simtgades svētku ietvaros, pateicoties valsts atbalstam, pirmo reizi festivāla pastāvēšanas vēsturē arī Latvijas  mūziķiem būs iespēja iepazīstināt plašo auditoriju ar saviem skaņdarbiem un to īpašo izpildījumu.

23. novembrī plkst. 20.00 uz “LONDON Kings Place” skatuves uzstāsies Māra Briežkalna kvintets ar projekta “Rothko in Jazz” kompozīcijām. “Rothko in Jazz” apvieno desmit komponistus – Lolitu Ritmanis, Ēriku Ešenvaldu, Rihardu Dubru, Artūru Maskatu, Pēteri Vasku, Jēkabu Jančevski, Vilni Šmīdbergu, Jēkabu Nīmani, Georgu Pelēci un Raimondu Paulu. Projekta komponisti savā  mūzikā balstās uz vienu no pazīstamākajiem latviešu māksliniekiem visā pasaulē Marku Rotko.  Viņi iedvesmojas no Rotko ekspresionisma periodā radītajiem mākslas darbiem, izpaužot tos ar savas mūzikas palīdzību. “Šī mūzika rod atsaucību cilvēkos, vēlreiz pierādot, ka džezs ir  plašas auditorijas  mūzikas žanrs, ja vien atrod pareizo pieeju. Kvinteta performances, ideja un stils ideāli sasaucas ar  amerikāņu džeza estētiku,” par “Rothko in Jazz” teicis Deivs Šreders (Dave Schroeder), Ņujorkas  Universitātes džeza katedras direktors.

Savukārt 24. novembrī plkst. 20.00  “LONDON Pheasantry”  kopā ar Māra Briežkalna kvintetu uz skatuves kāps jauna un daudzsološa džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa. Kristīne  savu muzikālo karjeru uzsākusi jau 12 gadu vecumā Rīgas evaņģēliskajā korī, savukārt vēlāk kļuvusi par ”Grand Prix” balvas ieguvēju starptautiskajā džeza konkursā “Riga Jazz Stage” kategorijā džeza vokāls. Dziedātāja kopā ar Māra Briežkalna kvintetu izpildīs  Raimonda Paula džeza dziesmas ar amerikāņu dzejnieka Gordona Pogodas angļu tekstiem, kā arī savas autorkompozīcijas.

Mūziķu uzstāšanās festivālā “EFG London Jazz Festival” notiek sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijā. Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un “Latvijas Koncerti”.

Plašāka informācija par festivālu, kā arī biļešu iegāde pieejama mājaslapā.

_________________________________________

Valmieras teātrī atklāta Ivo Martinsona un Mārtiņa Meiera foto izstāde

Valmieras teātrī atklāta Ivo Martinsona un Mārtiņa Meiera foto izstāde, kurā var apskatīt abu aktieru darbus,  kas tapuši garākā laika posmā. Šis būs stāsts par viņiem, par viņu aizraušanos ar foto mākslu un viņu pasaules redzējumu.

Abus aktierus vieno ne tikai mīlestība pret fotogrāfiju, bet nu jau arī kopīga loma – Hamlets. Pirms desmit gadiem režisors Oļģerts Kroders bija uzticējis Dānijas prinča lomu Ivo Martinsonam. Šajā sezonā Mārtiņa Meiera izpildījumā Hamlets atgriezīsies uz Valmieras teātra skatuves jau trešo reizi, šoreiz Indras Rogas režijā.

_____________________________________________

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs piedāvā apmeklēt izstādi “Septiņas Blaumaņa satīrpātagas”

No 2018. gada 2. novembra līdz 2019. gada 31. janvārim Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā Rīgā, Alberta ielā 12-9, aplūkojama izstāde “Septiņas Blaumaņa satīrpātagas”.

Izstāde veltīta ievērojamā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa (1863–1908) 155. jubilejai. Izstādē iespējams iepazīties ar septiņām rakstnieka satīrām un notikumiem, kuriem tās veltītas.

Plašāka informācija mājaslapā.

______________________________________________

Notiek biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm janvārī

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2019. gada janvārī. To vidū arī pirmizrāde “Smilšu cilvēciņi”, repertuārā atgriežas iestudējums “Mana māsa”, bet vairākas izrādes tiks rādītas pēdējo reizi.
25. janvārī pirmizrāde Kamerzāles iestudējumam “Smilšu cilvēciņi”. Šo bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas lugu iestudēs režisors Mihails Gruzdovs Izrādes lomās aktrises Akvelīna Līvmane, Vita Vārpiņa, Ieva Florence un Anete Krasovska. Iestudējuma scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone.
18. janvārī Dailes teātra repertuārā atgriežas Kamerzāles iestudējums “Mana māsa”, kas pirmoreiz skatītāju vērtējumam tika nodots 2017. gada 5. februārī Divas Dailes teātra aktrises – Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa – labprātīgi ļaujas eksperimentam, kopā ar izrādes režisoru Mārtiņu Eihi un dramaturgu Jāni Balodi apkopojot stāstus no dažādu cilvēku dzīves pieredzes. Ilze Ķuzule-Skrastiņa par Ievas lomu tika nominēta “Spēlmaņu nakts” 2016/2017” balvai kategorijā “Labākā aktrise”, kā arī tika atzīta par sezonas labāko aktrisi skatītāju vērtējumā.
Vairākas izrādes janvārī tiks spēlētas pēdējo reizi. 6. janvārī pēdējo reizi būs iespējams noskatīties izrādi “Iespējamā tikšanās”, 8. janvārī – izrādi “Karmena”, bet 20. janvārī – izrādi “Sirds noziegumi”.
Janvāra piedāvājums par īpašo cenu būs izrāde “8 mīlošas sievietes” 13. janvārī. Uz šo izrādi būs tikai divas biļešu cenas – 5 un 7 EUR.

Plašāka informācija mājaslapā.

________________________________________

Priecīga ziņa visiem draudzīgās suņumeitenes Lotes draugiem – publiskots filmas “Lote un pazudušie pūķi treileris”!

Kārlis Jenots un Viktors Vīķis ir divi zinātnieki, kuri ieradušies Izgudrotāju ciemā. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. Par to padzirdējušas, Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte auj kājas, un piedzīvojumi var sākties!

Lēkājoši zaķi, darbos aizņemti surikati, runājoša zivs, kura dzīvo krūšu kabatiņā, zaķene-operdziedātāja – šie ir vien daži no varoņiem, ar kuriem savos piedzīvojumos iepazīsies Lote un viņas māsiņa Rozīte. Tāpat kā iepriekšējās filmas „Lote no Izgudrotāju ciema” (2006) un „Lote un Mēnessakmens noslēpums” (2011), arī šo režisējuši Janno Poldmā un Heiki Ernits. Filma ir Igaunijas un Latvijas kopražojums, tās tapšanu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs. Sadarbības partneri – „Labs Kino” un „Shortcut”.

Treileris skatāms šeit.

Filmu „Lote un pazudušie pūķi” visā Latvijā demonstrēs jau no 4. janvāra.

_______________________________________________

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 9.novembra līdz 15.novembrim!  

Turpinās nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps! No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas valsts Neatkarības dienas svinībām piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī redzēt Latvijas jaunākās, balvai Lielais Kristaps nominētās filmas. 14. novembrī 19:00 filmas “Tēvs Nakts” veidotāji sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu aicina apmeklēt īpašu filmas seansu, kuru ievadīs konference “12 versijas par drosmi”. No 14. novembra kinoteātrī būs skatāmas divas jaunas filmas: biogrāfiskā drāma “Kolete”, kuras pamatā ir franču rakstnieces Sidonijas Gabrieles Koletes dzīvesstāsts, un

producenta un režisora Ginta Grūbes dokumentālā filma “Lustrum”, kas veidota sadarbībā ar scenārija līdzautori Sanitu Jembergu un runā par čekas metodēm un VDK aģentiem Latvijā. 15. novembrī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos leģendārās režisores Rozes Stiebras jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros.

Plašāka informācija mājaslapā.

____________________________________________

Ar lielu apmeklētāju interesi noslēgusies pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle

Pēc piecu mēnešu kritiķu un apmeklētāju pozitīvi novērtētās pirmās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles norises, kas tika noslēgta 28. oktobrī, organizatori informē, ka to ir apmeklējuši vairāk nekā 55 000 apmeklētāji. Pirmo vērienīgāko mākslas notikumu Baltijas reģionā ir atzinīgi novērtējusi ne tikai starptautiskā prese un mākslas pasaule, bet arī vietējā sabiedrība, un šī ir bijusi līdz šim vislabāk apmeklētākā laikmetīgās mākslas izstāde Latvijā.

Vairāk lasiet mājaslapā.

_________________________________________

Autosalons “Nippon Auto” kļūst par Latvijas Nacionālās operas un baleta patronu

Japānas auto zīmols Honda un tā pārstāvis Latvijā “Nippon Auto” uzsāk sadarbību ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, piešķirot divas automašīnas teātra autotransporta vajadzību nodrošināšanai gan ikdienā, gan svētkos.

Attēlā: LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš un “Nippon Auto” valdes locekle Aina Driviniece ar Honda automašīnām pie Latvijas Nacionālās operas. Foto: Monta Tīģere

Plašāka informācija mājaslapā.

______________________________________

“Lielais Kristaps” aicina piedalīties skatītāju balsojumā

No 22. oktobra līdz 8. novembrim portālā “Delfi” norisinās Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” skatītāju balsojums. Tajā var balsot par visiem labāko filmu balvām nominētajiem darbiem, un filma, kurai būs visvairāk balsu, festivāla noslēguma ceremonijā 12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace saņems skatītāju simpātiju balvu.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojumam nodotas visas filmas, kas pretendē uz balvām labāko filmu kategorijās – piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, piecas pilnmetrāžas dokumentālās filmas un četras īsmetrāžas filmas, katru no tām balsojuma lapā var iepazīt vai atgādināt sev ar īsa apraksta un treilera palīdzību.

Balsojuma iespēja atrodama šeit, skatītāji par filmām var balsot līdz 8. novembra plkst. 23.59.
Vairāk lasiet šeit.

_________________________________________

Edmunda Jansona filmām – balva un pirmizrāde

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Bize un Neguļa” saņēmusi Skatītāju balvu bērnu īsfilmu kategorijā Varšavas starptautiskajā filmu festivālā, tikmēr režisors studijā “Atom Art” strādā pie savas Simtgades filmas, pilnmetrāžas animācijas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas pie skatītājiem nonāks 2019. gada 1. februārī.

Varšavas starptautiskais kinofestivāls norisinājās no 12. līdz 21. oktobrim un ir viens no astoņiem A klases festivāliem Eiropā. Šāds skatītāju novērtējums dod iespēju filmu iekļaut speciālā festivāla uzvarētāju programmā, kura būs pieejama filmu izplatītājiem un festivāliem visā pasaulē.

Studijā Atom Art tapusī animācijas filma Bize un Neguļa ir stāsts par meiteni Bizi un viņas draugu Neguļu, kas nepacietīgi gaida Ziemassvētkus, bet visus plānus izjauc Bizes brālīša ierašanās ģimenē. Tāpat kā citas režisora Edmunda Jansona filmas, arī Bize un Neguļa līdz šim jau  iekarojusi pasauli un atzinīgi novērtēta daudzos nozīmīgos festivālos visā pasaulē.

Vairāk lasiet šeit.

__________________________________________

Darbu sāk Spēlmaņu nakts 2017/2018 Bērnu un jauniešu žūrija.

Jau piekto gadu Spēlmaņu nakts ietvaros ir izveidota Bērnu un jauniešu žūrija, kas laika posmā no 19. oktobra līdz 15. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23. novembrī pasniegtu savas simpātiju balvas katrā no kategorijām. Atgādinām, ka šogad bērnu izrādes ir atdalītas no jauniešu izrādēm un katrā kategrorijā ir vairāki nominanti.

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās 9 bērni un jaunieši vecumā no 9 -17 gadiem no Rīgas, Upesciema, Ķekavas un Ikšķiles: Rīgas Doma Kora skolas, privātās izglītības iestādes Gaismas tilts 97, Rīgas Teikas vidusskolas, Āgenskalna valsts ģimnāzijas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 84 vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Jūrmalas Alternatīvās skolas un Rīgas 6.vidusskolas. Žūrija ir tikusies ar  “Spēlmaņu nakts 2017/2018” žūrijas pārstāvi – teātra kritiķi Andru Rutkēviču, lai uzzinātu, kā profesionāli teātra kritiķi vērtē izrādes. Pēc tikšanās žūrija vienojās par saviem vērtēšanas kritērijiem, kā arī skatītāju balsojuma principu – katrā izrādē, kuru žūrija apmeklēs, arī pārējie skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli par izrādi, aizpildot speciāli sagatavotu anketu. Kopumā Bērnu un jauniešu žūrijai jāizvērtē 13 izrādes, kas atlasītas balstoties uz Spēlmaņu nakts žūrijas un ASSITEJ Latvija (Starptautiskās Bērnu un Jauniešu teātra asociācijas Latvijas nodaļas)  ieteikumiem.

Plašāka informācija šeit.

_________________________________________

Latvijas filmas Lībekas festivālā

No 30. oktobra līdz 4. novembrim Lībekā (Vācijā) notiek jau 60. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latviju šogad Lībekā pārstāv deviņas filmas, četri režisori un divi profesionāļi festivāla žūrijās. Šogad Latviju Lībekā pārstāv deviņas filmas (trīs no tām tapušas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei), četri režisori un dalība divās žūrijās. Īpašā klasikas retrospektīvas programmā Baltic Transfer iekļauta Aivara Freimaņa dokumentāli romantiskā spēlfilma Ābols upē (1974) un Leonīda Leimaņa zvejnieku drāma Kapteinis Nulle (1964), festivāla dokumentālo filmu konkursā cīnīsies Ivara Selecka Turpinājums (2018) un Dāvja Sīmaņa Mūris (2018). Bērnu auditorijai domāto pilnmetrāžas filmu konkursā iekļauta Madaras Dišleres Paradīze ‘89 (2018), bērnu filmu programmā arī trīs animācijas filmas – Edmunda Jansona Bize un Neguļa (2017), Lizetes Upītes Nakts pastaigas (2018) un Daces Rīdūzes Ruksīša ceļojums (2017), bet dokumentālo filmu programmā – Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa (Lietuva) filma Laika tilti (2018). Klātienē ar festivāla skatītājiem tiksies arī Latvijas režisori Ivars Seleckis, Kristīne Briede, Madara Dišlere un Dāvis Sīmanis. Pirmais Latvijas filmas seanss šogad Lībekā – trešdien, 31.10., pulksten 13:15 Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze ’89 kinoteātrī CineStar. Lībekā Latviju kā kopražojuma partneri pārstāvēs arī lietuviešu spēlfilma Elpa marmorā, kuras Latvijas puses partneris ir studija Mistrus Media.

Vairāk lasiet šeit.

_____________________________________________

Novembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Novembris Latvijā ritēs Latvijas valsts simtgades zīmē un tam par godu Latgales vēstniecībā GORS taps valsts svētku koncerts, kura īpašie viesi būs grupa “Musiqq” un grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs. Novembri iesāksim ar Valmieras teātra viesizrādi “Nepabeigtās kāzas” un festivāla “Porta” koncertu, kurā uzstāsies “DakhaBrakha” un “Tautumeitas”. Ar vienīgo koncertu Baltijā, Latgales vēstniecībā GORS, uzstāsies Iveta Apkalna un Kremerata Baltica ar koncertprogrammu “Bahs un Baltija”. Arī novembrī būs skatāmas filmas no LV100 filmu programmas: dokumentālā filma “Lustrum” un animācijas filma “Saule brauca debesīs”, savukārt ar stāvkoncertu mēneša izskaņā uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”.

Plašāka informācija mājaslapā.

_____________________________________________

Aicina uz diskusiju ar norvēģu cilvēktiesību aktīvistu un reliģiju pētnieku Dāgu Eistenu Ennšē

13. novembrī plkst. 19.00 izdevniecības “u.c.” Valodu mājā Avotu ielā 33 aicinām uz norvēģu autora cilvēktiesību aktīvista un reliģiju pētnieka Dāga Eistena Ennšē (Dag Øistein Endsjø ) grāmatas “Nemirstības vēsture” atvēršanu. Pasākumā būs arī grāmatas tekstu lasījums un diskusija par nemirstības tēmu, sākot jau ar seno civilizāciju mītiem, grēksūdzēm un dievišķiem brīnumiem, līdz pat ļoti praktiskām nemirstības receptēm mūsdienās un nenogurstošiem cilvēku centieniem apturēt novecošanu un būt mūžīgi jauniem.

Diskusijā piedalīsies grāmatas autors Dāgs Eistens Ennšē, tulkotāja Jolanta Pētersone, mitoloģiju pētnieks un filozofs Toms Ķencis, diskusiju vadīs LU Teoloģijas fakultātes zinātniskais asistents Reinis Norkārkls.

Plašāka informācija mājaslapā.

___________________________________________

Ivara Ījaba politiskā publicistika – grāmata “Atgūtā demokrātija Nr.2”

Ivars Ījabs grāmatā publicistikas rakstus ir iedalījis septiņās nodaļās – “Tauta, dēmoss, lumpens”; “Politikas pamati”; “Partokrātijas ikdiena”; “Latviet’s esmu”; “Globālā province”; “Vairāk nekā Krievija”; “Mūzas klusē”. Lasāmviela ne tikai rūpīgiem iekšpolitikas un ārpolitikas procesu novērotājiem, bet arī ikdienas ekspertam politiskajos procesos Latvijā un ārpus tās. Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu iznākusi apgādā „Lasītava”.

Grāmatā ir apkopota daļa no Ivara Ījaba publicētājiem rakstiem laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam, kas lasāmi izdevumos “Rīgas Laiks”, “Klubs”, “Playboy”, “Laiks Pasaulei”, “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” un portālā “Satori”. Raksti ir par konkrētām situācijām un notikumiem, kas tieši vai netieši ir ietekmējuši Latvijas sabiedrisko dzīvi.

____________________________________________

Noskaties! Publiskots animācijas filmas “Saule brauca debesīs” treileris

Piedzīvojumu filma lieliem un maziem – šādi pieteikta leģendārās animācijas filmu režisores Rozes Stiebras jaunākā filma „Saule brauca debesīs”, kas tapusi kā režisores dāvana Latvijai simtgadē. Līdz filmas pirmizrādei atlicis vien nepilns mēnesis – uz ekrāniem tā  nonāks jau 15. novembrī un valsts svētku nedēļas nogalē tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā. Rozes Stiebras jaunākā filma tapusi pēc folkloras motīviem, režisorei iedvesmu rodot tautasdziesmās kā latviešu dzīvesziņas un spēka avotā. Tajās, gluži tāpat kā filmā, parādās gan vieglums un līksmība, gan dziļāks, filozofiskāks slānis un tautas gudrība. Animācijas filma “Saule brauca debesīs” top “Studijā Lokomotīve”, kas dibināta 1995. gadā un ir viena no aktīvākajām un produktīvākajām studijām Baltijā. Filmas režisore un scenārija autore ir Roze Stiebra, filmas galvenā māksliniece – Ilze Vītoliņa, bet producents – Roberts Vinovskis.

Filmas treileris šeit.

_________________________________________

Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” 11 dienu laikā sasniegusi rekordlielu apmeklētāju skaitu

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) ir noslēgusies ekspress izstāde “Matter to Matter”, kas sniedza iespēju skatīt Londonas Dizaina biennāles 2018 žūrijas balvu ieguvušo Artūra Analta interaktīvo instalāciju. Vienpadsmit dienās – no 17. līdz 28. oktobrim – ekspozīcija piesaistīja 8716 interesentu uzmanību. Jau ziņots, ka Eiropā un pasaulē jau augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal).

Plašāka informācija mājaslapā.

_________________________________________

Darbnīcas bērniem, eksperimenti virtuālajās un papildinātajās realitātēs, izstādes un koncerts jauno mediju mākslas nedēļā “iWeek: Update” Liepājā

Jauno mediju mākslas nedēļa “iWeek” ir ikgadējs festivāls, ko organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab un E-LAB, elektroniskās mākslas un mediju centrs. Šogad fokusā: medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, eksperimentālās filma. Festivālā piedalās Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi.

Festivāla nedēļu iesāks Ģimenes diena: darbnīcas par mākslu un tehnoloģijām, pirmdienā notiks izstādes atklāšana, bet festivālu noslēgs perfromanču programma.

Plašāka informācija mājaslapā.

____________________________________________

Rīgas Motormuzejā atklās unikālu interaktīvu izstādi “Leģenda par dzelzs bruņinieku”

9. novembrī Rīgas Motormuzejā tiks atklāta unikāla interaktīva izstāde, kurā pirmo reizi klātienē būs iespēja apskatīt un izdzīvot stāstu par leģendāro Latvijas armijas spēkratu – bruņumašīnu “Imanta”. Izstādi “Leģenda par dzelzs bruņinieku” veido vienīgās saglabājušās Latvijas armijas bruņumašīnas “Imanta” nesen atrastās 30 oriģinālās detaļas, kuras, aplūkojot caur īpaši veidotu jaunākās paaudzes 3LCD lāzertehnoloģiju un 3D hologrāfisko projekciju, ļaus atdzīvināt un ieraudzīt bruņutehnikas modeli pilnībā četros dažādos laika posmos.

Plašāka informācija mājaslapā.

____________________________________

Pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos Imanta Ramiņa bērnu opera “Lakstīgala”

2018. gada 9. decembrī plkst. 16.00 Lielajā ģildē, Rīgā, pirmuzvedumu Latvijā piedzīvos Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa bērnu opera “Lakstīgala”, kurā galveno lomu – Lakstīgalu – atveidos Rīgas Doma meiteņu koris “TIARA” un divas balerīnas. Māras Ķimeles režijā tiks iedzīvināta pasaulslavenā dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena tāda paša nosaukuma pasaka. Opera sarakstīta 2003. gadā pēc trīs amerikāņu koru pasūtījuma. „Lakstīgalas” pirmizrādes notika 2005. gadā Vašingtonā, Čikāgā un Portlandē, ASV. Pēc lieliskiem panākumiem un cildinošām recenzijām, kurās Imants Ramiņš salīdzināts ar izcilo bērnu operu komponistu Bendžaminu Britenu, autoram radās iecere “Lakstīgalu” izrādīt latviešu publikai dzimtajā valodā. Tā tapa Astrīdas Stahnkes, Amerikā dzīvojošās latviešu rakstnieces un literatūrzinātnieces, operas libreta atdzejojums latviešu valodā.

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

___________________________________________

Novembra izrādes Valmieras Drāmas teātrī

Valmieras Drāmas teātris uzsācis novembra repertuāra biļešu tirdzniecību, tajā skaitā uz divām pirmizrādēm – J. Trifonova  “Apmaiņa” un J. Telleres “Nekas”. Tāpat būs iespēja jau laikus ieplānot gada nogales teātra apmeklējumu, jo pārdošanā būs arī biļetes uz decembrī gaidāmo režisora Vara Braslas romantisko versiju Dž. B. Šova lugai ”Pigmalions” un VDT gada nogales balvu pasniegšanas ceremoniju.

Plašāk ar repertuāru aicinām iepazīties šeit.

_______________________________________________

Valmieras teātris novembrī viesosies Mihaila Čehova Rīgas Krievu  teātrī

24. novembrī, plkst. 19.00, ar izrādi “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras teātris viesosies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Izrāde visai ģimenei.

Iesakām bērniem no 10 gadu vecuma. Izrāde nominēta 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvai 4 kategorijās: “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”, “Gada scenogrāfs”, “Gada video mākslinieks” un “Gada kustību mākslinieks”.

Biļetes pieejamas Rīgas Krievu teātra kasē (tālr. 67225395) un internetā.

__________________________________________

Kultūras notikumi un izstādes Lūznavas muižā 2018. gada rudenī

Rudenī Lūznavas muižas viesus gaida aktīva un dažāda kultūras notikumu programma – dažādu stilu koncerti, Eiropas kultūras mantojumu dienu norises, sarunu pēcpusdienas un pirmo reizi arī festivāla “Soli pa solim” viesizrādes. Izstāžu zālēs rudens sezonas fokusā vairākas fotoizstādes – gan tautastērpi, neparasti latgalieši un Latgales ainavu dārgumi, gan ziemeļvalstu personības un arhitektūra.

Plašāka informācija mājaslapā.

__________________________________________

Biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm decembrī

Notiek biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm decembrī. Biļetes būs pieejamas arī uz Vecgada koncertu, kas notiks 21. decembrī. Decembra piedāvājums par īpašo cenu būs izrāde “Ivanovs!” 14. decembrī. Uz šo izrādi būs tikai divas biļešu cenas – 5 un 7 EUR. Gada nogalē Dailes teātris divas reizes viesosies arī ārpus Rīgas. 12. decembrī izrāde “Harolds un Moda” tiks spēlēta Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, savukārt 14. decembrī skatītāji Cēsīs varēs baudīt iestudējumu “Balta vārna melnā krāsā”, kas tiks izrādīta Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Plašāka informācija mājaslapā.

______________________________________________

“Homo Novus” sāk izrādīt 150 vietās visā Latvijā

No šī gada 26. oktobra Latvijas simtgades spēlfilmu pārpratumu komēdiju “Homo Novus” sāk izrādīt vairāk nekā 150 reģionālajos kultūras centros visā Latvijā, tāpat to joprojām var noskatīties 14 kinoteātros Latvijas lielākajās pilsētās. Lai atrastu sev tuvāko kino skatīšanās vietu, aicinām sekot līdzi aktuālajam seansu sarakstam portālā LSM.lv.

“Filmu “Homo Novus” tagad iespējams noskatīties pat tur, kur kino vai nu izrāda ļoti reti vai neizrāda nemaz, piemēram, Raunā, Kaķeniekos, Jūdažos, Nīkrācē, Stendē, Valdgalē un citur. Reģionu kultūras centru interese izrādīt filmu ir necerēti liela un mēs priecājamies nodrošināt filmas noskatīšanos visur, kur to gaida, tādējādi patiesi paplašinot iespējas ikvienam interesentam tuvu savām mājām noskatīties šo Latvijas simtgades filmu par 30. gadu spozmi un mākslinieku bohēmu,” tā filmas demonstrēšanu reģionos komentē Kinopunkta pārstāve Maija Kalniņa. Aktuālais filmas seansu saraksts reģionos atrodams šeit.

“Papildus kino seansiem Homo Novus bez maksas tiks demonstrēta arī sociālās aprūpes namos, pansionātos un vairākos cietumos, dāvājot cilvēkiem vismaz pāris stundas prieka, smieklu un pozitīvu emociju,” papildina filmas producents Ivo Ceplevičs.

Vairāk lasiet šeit.

____________________________________________

“Kremerata Baltica” un Iveta Apkalna Eiropas koncerttūri atklās Rēzeknē

Svētdien, 4. novembrī, Latgales vēstniecībā “GORS” kopīgo Eiropas koncerttūri sāks kamerorķestris “Kremerata Baltica” un ērģelniece Iveta Apkalna. Koncerttūres “Bahs un Baltija” astoņos koncertos līdzās Johana Sebastiāna Baha skaņdarbam izskanēs arī Baltijas komponistu darbi. Mūziķu koncerts Rēzeknē būs vienīgais koncerttūres “Bahs un Baltija” koncerts Latvijā. Novembrī Ivetas Apkalnas un “Kremerata Baltica” Eiropas koncerttūrē iecerēti astoņi koncerti – pirmais izskanēs Rēzeknē, Latvijā, bet pēc tam mūziķi dosies uz Austriju un Vāciju, 12. novembrī koncertējot arī Hamburgas Elbas Filharmonijā, kur Apkalna ir goda ērģelniece, bet 13. novembrī koncerttūre noslēgsies Vācijas pilsētā Leverkūzenē. Koncerta programmā līdzās Johana Sebastiāna Baha “Čakona” no Partitas nr. 2 izskanēs igauņu komponista Lepo Sumera Simfonija stīgām un sitaminstrumentiem un latviešu komponistu darbi – Pētera Vaska simfonija “Balsis” un Ērika Ešenvalda opuss ērģelēm un stīgu orķestrim “Okeāna balss” (Voice of the Ocean, aranžijā stīgu orķestrim, ērģelēm un timpāniem).

Biļetes uz 4. novembra “Kremerata Baltica” un Ivetas Apkalnas Eiropas koncerttūres “Bahs un Baltija” atklāšanas koncertu pieejamas Latgales vēstniecības “GORS” un “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā, cena no 10,00 līdz 15,00 € (GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide). Plašāka informācija mājaslapā.

_________________________________________

Skolotāja Daidzuja Makfilamija grāmata “Budisms būtībā”

Ar zenbudistu mūķenes Elgas Bridžinas Rūsiņas atbalstu latviešu valodā izdota skolotāja Daidzuja Makfilamija grāmata “Budisms būtībā”.

“Galvenā motivācija, kāpēc uzrakstīju grāmatu, ir cerība, ka, to lasot jūs ne vien atvērsiet durvis uz intuitīvu izpratni par budismu, bet arī caur šo pieredzi spēsiet labāk novērtēt savu ceļu uz patiesības atrašanu, lai kāda tā būtu,” grāmatas ievadā saka autors budistu mūks Daidzujs (1945-2003). Viņš bija amerikānis no bagātas ģimenes, baudījis labu izglītību – studējis psiholoģiju un antropoloģiju, ieguvis maģistra grādu pedagoģijā un kļuvis par doktoru klīniskajā psiholoģijā –, bet atteicies no karjeras un panākumiem un iestājies klosterī, lai kļūtu par mūku. Savā priekšvārdā grāmatai LU asoc. prof. Agita Baltgalve saka: “Budisma mācību pasaulē pazīst jau vairāk nekā 2500 gadus. Tā izceļas ar filozofisku domu un dziļu psiholoģisku pieeju cilvēka būtībai. Latvijā vislabāk pazīstams ir tibetiešu budisms un Rīgā bieži viesojas Viņa Svētība XIV Dalailama Tendzins Gjaco. Taču nesen Rīgā tika atklāts arī pirmais japāņu Soto dzenbudisma centrs, ko iedibināja budisma mūķene un skolotāja, Amerikas latviete – Elga Bridžīna Rūsiņa.” Viņa arī bija grāmatas izdošanas iniciatore un konsultante budisma jautājumos.

No angļu valodas tulkojusi Madara Heidemane.

________________________________________

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2. novembra līdz 8. novembrim!  

2. novembrī plkst. 13.00 aicinām skolēnus, skolotājus un studentus apmeklēt īpašo Dāvja Sīmaņa vēsturiskās spēlfilmas “Tēvs Nakts” seansu, pirms kura vēsturnieks Kaspars Zellis skatītājus iepazīstinās ar filmā apskatīto tēmu, laiku un notikumiem. No 2. novembra uz kinoteātra Lielā ekrāna būs skatāma norvēģu režisora Ērika Pope filma “Ūteija, 22. jūlijs”. 4. novembrī plkst. 18.15 kinoteātra Lielajā zālē notiks Vitālija Manska filmas “Putina liecinieki” īpašais seanss, pēc kura piedāvājam tikties ar filmas režisoru! Kinoteātris “Plendid Palace” sadarbībā ar Jauniešu kultūras portāls Jest; aicina vecāko pamatskolas klašu un vidusskolas skolēnus, kā arī kino interesentus pievienoties lektoriju ciklam “Simtgades filmas skolu jaunatnei – dublis 2”, kas norisināsies no šī gada oktobra līdz decembrim. Aicinām apmeklēt Dāvja Sīmaņa spēlfilmas “Tēvs nakts” īpašo seansu 6. novembrī. plkst. 19.00, pirms kura Daira Āboliņa sarunāsies ar filmas režisoru Dāvi Sīmani un filmas mākslinieci Kristīni Jurjāni. Savas 95. jubilejas gadā “Splendid Palace” apliecina uzticību klasiskajām kino vērtībām! Projekts “35mm kino skapis” piedāvā izcilas filmas no kinoteātra filmu kopiju arhīva! 6. novembrī plkst. 19.00 – Deivida Kronenberga trilleris par  psihoanalīzes  autoritāšu Junga un Freida sāncensību “Bīstamā metode” (A Dangerous Method, 2011).

Plašāka informācija mājaslapā.

__________________________________________ 

Koncerts “Kā rožu koks ap mani telpa zied…” Jāņa Akuratera muzejā

2018. gada 1. novembrī plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, O.Vācieša ielā 6a, romantiskās mūzikas skaņās satiekas Torņakalns un Āgenskalns pasākumā “Kā rožu koks ap mani telpa zied…”. Piedalās: Sarma Skarbinika (vijole), Inese Ušpele (alts), Erkans Ozbeks (čells) – Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķi. Pianiste – Lauma Prūse, Pāvila Jurjāna mūzikas skolas pedagoģe.

Ieeja par ziedojumiem.

Plašāka informācija mājaslapā.

____________________________________________

Arī šoruden Latgales vēstniecībā GORS skan ērģelmūzika

Jau ierasts, ka oktobrī Latgales vēstniecībā GORS rosina piedzīvot dažādu ērģeļmūziku festivālā “ORGANismi”. Šoruden festivālam radošā pauze pirms jaunas tikšanās 2019. gada rudenī, bet kopā ar “ORGANismi” māksliniecisko vadītāju Ivetu Apkalnu GORS komanda vēl šogad aicina uz vairākiem ērģeļmūzikas notikumiem – gan koncertuzvedumu “Viens prāts ar otru” 2. un 3. oktobrī, gan Ivetas Apkalnas un “Kremerata Baltica” Eiropas koncerttūres atklāšanas koncertu 4. novembrī.

Tāpat līdz ar saviem notikumiem priecīgi vēstām, ka septembra sākumā Vācijā, izdevniecībā “Berlin Classics”, izdots ērģelnieces Ivetas Apkalnas albums (CD un vinila plates formātā) “Light & Dark”, kas ir pirmais Elbas Filharmonijā ierakstītais ērģeļmūzikas albums. Albumā iekļauti septiņi skaņdarbi, kuru vidū arī divi latviešu komponistu darbi – Aivara Kalēja “Lūgšana” (Prayer) un Lūcijas Garūtas “Meditācija” (Meditation).

Biļetes uz 2. un 3. oktobra notikumiem ir izpārdotas, bet uz 4. novembra koncertu pieejamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmu kasēs visā Latvijā un internetā, cena no 10,00 līdz 15,00 € (GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide).

Plašāka informācija šeit.

____________________________________________

“Simtgades nominācija”: Latvijas teātrim – 150, Latvijas valstij – 100, Latvijas kino – 70!

Šīs apaļās un nozīmīgās jubilejas atzīmējot, organizatori piedāvā skatītājiem īpašu tikšanos ar teātra, kino un mūzikas personībām 9. novembrī plkst. 19:00 VEF kultūras pilī. Koncerts ar iemīļotām un labi zināmām dziesmām no Latvijas kino un teātra izrādēm būs ne tikai kā īpaša dāvana skatītājiem, bet arī aktieriem no visiem Latvijas vadošajiem teātriem. Iemīļotās dziesmas izdziedās gan dziedošie aktieri un visi Latvijas teātru ansambļi (Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga”, Valmieras drāmas teātra ansamblis “Žerāri”, Latvijas Nacionālā teātra ansamblis “Greizais ratiņš”), gan arī būs pārsteidzoši dueti, kā arī skatītāju sadziedāšanās ar aktieriem. Koncertā piedalīsies tādi aktieri kā Andris Bērziņš, Varis Vētra, Mārtiņš Egliens, Imands Strads, Gundars Silakaktiņš, Marģerts Eglinskis, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks un daudzi citi. Kā pasākuma īpašie viesi tiks aicināti tādi mākslinieki kā Lilita Ozoliņa, Olga Dreģe, Juris Strenga, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Mirdza Martinsone, Gunārs Placēns u.c.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs.

_______________________________________________

T/C Spice atklāta mākslas izstāde “Latvija aiz loga”

Tirdzniecības centrā Spice (Lielirbes, 29) atklāta Rīgas mākslas studijas ART FOR FUN School tematiskā izstāde, kas veltīta Latvijas simtgadei. Ekspozīcijā iekļauti 14 darbi, kas ir radīti dažādos žanros un tehnikās ar eļļas vai akrila krāsām un kurus vieno kopīga ideja – gleznas sižetā ir iekļauts logs, caur kuru skatītāji redz Latvijas panorāmu: Baltijas jūras krastu, labi zināmās Vecrīgas ieliņas, lauku ainavas. Darbu autori ir dažāda vecuma, ļoti dažādu profesiju pārstāvji ar atšķirīgu mākslinieciskās sagatavotības līmeni. Lielākai daļai projekta dalībnieku šī ir debijas izstāde.

Plašāka informācija šeit.

____________________________________________

Saruna ar arhitekti Zaigu Gaili Ojāra Vācieša muzejā

31. oktobrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19, Rīgā) sarunu cikla “Runā Pārdaugava” ietvaros notiks tikšanās ar arhitekti Zaigu Gaili. 2013. gadā Rīgas dome Zaigai Gailei piešķīra titulu “Gada rīdzinieks” par ieguldījumu Rīgas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Žaņa Lipkes muzeja izveidi. Vairāki no viņas nozīmīgākajiem darbiem tapuši tieši Pārdaugavā. Sarunā tiks diskutēts par Pārdaugavas arhitektūru, kultūrainavu un nākotnes perspektīvām. Ieejas maksa 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR.

Plašāka informācija mājaslapā.

_____________________________________________

Iznācis britu rakstnieces Hilarijas Mantelas vēsturiskais romāns “Vilku nams”

Britu rakstnieces Hilarijas Mantelas vēsturiskais romāns “Vilku nams” autorei atnesis vairākas prestižas starptautiskas literārās balvas – Bukera balvu, Valtera Skota balvu par vēsturisko daiļliteratūru un citas. Jā, Hilarija Mantela ir pirmā sieviete, kas Bukera balvu saņēmusi divas reizes – arī par romāna “Vilku nams” turpinājumu “Bring up the bodies”. “Vilku nams” ir neparasts vēsturiskais romāns, tas rakstīts gandrīz vai aculiecinieka manierē, ļaujot lasītājam ielūkoties visnotaļ skarbās 16. gadsimta Anglijas smalko aprindu dzīves brīžiem komiskajās, brīžiem traģiskajās, bet visulaik aizraujoši interesantajās dzīves peripetijās.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.

____________________________________________

Izteiksmīgās runas konkurss Jāņa Akuratera muzejā

2. novembrī plkst. 15.00 Jāņa Akuratera muzejā notiks izteiksmīgās runas konkurss Rīgas pamatskolu un vidusskolu skolēniem “Jānis Akuraters un mirklis pirms Latvijas dzimšanas”. Vecuma grupa: 7.–12. klase. Konkursā izmantojamie darbi – atsevišķi atlasīti dzejoļi no dzejoļu krājuma ”Astras” vai citi šī krājuma darbi (pieejami bibliotēkās Jāņa Akuratera Kopoto rakstu 1. sējumā un tiešsaistē). Konkursa ietvaros dalībniekus gaida arī iepazīšanās ar dzejnieka muzeju. Skolēnu dalība jāpiesaka elektroniski līdz 2018. gada 1. novembrim.

Plašāka informācija mājaslapā.

______________________________________

Domā, pirms dalies! Atpazīt viltus ziņas ir pa spēkam katram

Viltus ziņu sērga pēdējā laikā pārņēmusi gan internetu, kur nepatiesību rakstoši portāli rodas kā sēnes pēc lietus, gan sociālos tīklus, kuros jo sevišķi aktīvi ar safabricētām un dezinformējošām ziņām dalās jaunieši un seniori. Lai viltus ziņu izplatību apturētu un veicinātu ikviena iedzīvotāja kritisko domāšanu, izstrādāti pieci ikdienā izmantojami kritēriji, ko pārbaudīt, lai noskaidrotu, vai izlasītā ziņa ir patiesa, uzticama un ar to vērts padalīties arī tālāk.

Plašāka informācija un vērtīgi padomi kampaņas mājaslapā.

_______________________________________________

Ar labdarības izstādi “Art Helps Vision” savu darbību uzsācis labdarības fonds “Grata Art Foundation”

Izstāde “Art Helps Vision” notiek ar Kultūras centra GrataJJ, mākslas galerijas MuseumLV un Latvijas Amerikas acu centra iniciatīvu un atbalstu, tā iekļaujas Latvijas Amerikas acu centra 25. gadu jubilejas pasākumu programmā. 3. decembrī notiks  labdarības izsole, kurā tiks piedāvāti fondam ziedotie trīspadsmit mākslas  darbi, kas reproducēti kalendārā. Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti pacientiem, kuriem nepieciešama radzenes transplantācijas operācija, un tiem, kuru acu saslimšanu ārstēšana netiek segta no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta idejas autores ir Jūlija Eresko, Helēna Staņislavska un Una Brūna.

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!