Foto: Mums Patīk

Īsās ziņas maijā

Papildinām maija īsās ziņas.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 24. maija līdz 31. maijam

24. maijā plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” tiks organizēts Mērijas dzimšanas dienas seanss!

26. maijā plkst. 18.30 aicinām apmeklēt pilnmetrāžas dokumentālas drāmas “Baltu ciltis” īpašo seansu ar radošās grupas piedalīšanos.

29. maijā plkst.13.00 notiks senioru seanss ar filmu “Mērijas ceļojums” demonstrēšanu. Ieeja senioriem – 3.50 EUR.

31. maijā plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” Vācu kino klubs ar filmu “Jaunais Kārlis Markss”. Režija: Rauls Peks.

31. maijā plkst. 19.30 aicinām noskatīties režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums” ar subtitriem angļu valodā!

Kinoteātris “Splendid Palace” turpina demonstrēt sekojošas filmas: režisoru tandēma, brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”; režisora Vesa Andersona filmu “Suņu sala” (“Isle of Dogs”); franču izcelsmes režisora un mūziķa Siegfried mākslas filmu Rīga (dublis 1); režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu “Gribētos būt aplim”; režisores Ināras Kolmanes filmu «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS; režisores Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums”; režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filmu “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule; režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kura tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā; režisores Madaras Dišleres filmu visai ģimenei “Paradīze 89”. Pēdējā iespēja noskatīties režisores Linnas Remzijas jauno filmu par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē – “Tevis te nebija” un režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālo filmu “Mūris”.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

______________________________________________________

Ieva Florence: man ir bail no Rēzijas Kalniņas!

Filmas “Blēži” aktrise Ieva Florence atklāj – darbs filmēšanās laukumā ar Rēziju Kalniņu bija saspringts. Video dienasgrāmatā Ieva arī neslēpj, ka novērojusidažādus savdabīgus ekrāna kolēģu untumiem, un skaidro iemeslus, kādēļ piekritusi filmēties pašmāju skandalozākajā kino projektā!

Turpinot “Blēžu” aktieru stāstus, drīzumā gaidāma jau nākamā video dienasgrāmata ar Ralfu Eilandu par viņa debiju kino industrijā.

Andreja Ēķa jaunā komēdija “Blēži” ir līdz šim izaicinošākā un atklātākā latviešu filma. Tas ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, neslēpts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi. Galveno blēžu lomās redzēsim Intaru Rešetinu, Rēziju Kalniņu, Leonardu Ķesteri, Ralfu Eilandu, Ievu Florenci, Cepumiņu un citus aktierus.

“Blēžus” uzņem “Platforma Filma” sadarbībā ar “Forum Cinemas”, filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs. Filmas izplatītājs ir “UzKino” un tās pirmizrāde kinoteātros visā Latvijā notiks 2018. gada 1. jūnijā. Biļetes jau ir pieejamas iepriekšpārdošanā.

Informēja Ilona Ščepilova

__________________________________________________________

Mūzikas konkursa „Ineses Galantes talanti” fināls notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē

20. maijā Rīgas Latviešu biedrības namā (Merķeļa ielā 13) notiks jauno klasiskās mūzikas izpildītāju konkursa „Ineses Galantes talanti 2018” fināls un uzvarētāju apbalvošana.

2018. gada konkursa „Ineses Galantes talanti” finālā iekļuva 28 dalībnieki, tie ir jauni, talantīgi mūziķi, kuri cīnās par uzvaru vienā no četrām nominācijām – vokālā māksla, taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, pūšaminstrumenti un sitaminstrumenti. Līdz 19. maijam skatītāji vēl var piedalīties publikas balsojumā un izvēlēties labāko finālistu oficiālajā konkursa vietnē.  Dalībnieks, kurš iegūs visvairāk balsu, saņems konkursa partnera – tūrisma kompānijas AFY Travel speciālbalvu.

Konkursa organizatori aicina visus klasiskās mūzikas cienītājus klausītāju statusā piedalīties fināla kārtā – publikai būs pieejamas visas norises no plkst. 10:00 līdz 19:00. Tāpat notikumiem varēs sekot attālināti: tiešraide no Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zāles būs skatāma vietnē, kā arī šeit un portālā Delfi.

Konkursa „Ineses Galantes talanti 2018” žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: konkursa patronese, operdziedātāja Inese Galante, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, pianists Toms Ostrovskis, kontrtenors Sergejs Jēgers, diriģente Gunta Malēvica, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu instrumentu katedras vadītāja, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece Terēze Zīberte-Ijaba, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars Uldis Zilberts, mūzikas pedagoģe un politiķe Dagnija Staķe.

Jubilejas konkursā tiks pasniegtas naudas balvas: 200 eiro – 1.vietas ieguvējiem, 150 eiro  – 2.vietas ieguvējiem, 100 eiro – 3.vietas ieguvējiem, kā arī mācību stipendijas 500 eiro apmērā katram laureātam. Dāvanas un naudas balvas saņems arī konkursa uzvarētāju pedagogi – 100 eiro (1. un 2.vieta). Līdztekus organizatoru un konkursa pastāvīgā ģenerālā partnera „Rietumu bankas labdarības fonda” sarūpētajām naudas balvām un stipendijām īpašas dāvanas visiem finālistiem un laureātiem ir sagatavojuši konkursa partneri: tirdzniecības centrs Spice, uzņēmumi Varmats (tēja RICHARD), AFY Travel, izdevniecības Rīgas Viļņi, Dienas Žurnāli un mediju holdings Mix Media Group. Turklāt visu kategoriju uzvarētāji tradicionāli saņems arī ielūgumus uzstāties vienā no Latvijas nozīmīgākajiem muzikālajiem pasākumiem – festivālā „Summertime – ielūdz Inese Galante”, kas notiks Dzintaru koncertzālē no 9. līdz 15.augustam.

Fināla laikā notiks svinīga ceremonija, kuras laikā kādam no jaunajiem laureātiem tiks piešķirtas tiesības spēlēt unikālo itāliešu meistara Gaetāno Paresči vijoli (1940.g.), kuru nodrošina Pētera Avena labdarības fonds „Paaudze”.

Konkursa organizators: Ineses Galantes fonds

Informēja Irēna Drozdova, mārketinga aģentūras PR Līnija pārstāve

________________________________________________________

Sākas Dailes teātra abonementu maiņa un pārdošana 2018./2019. gada sezonai. Pieejamas biļetes uz pirmajām izrādēm “Planēta Nr. 85”

Dailes teātra 2018./2019. gada sezonas sauklis būs “Pasaules klasika jaunās intonācijās”. Abonementu īpašniekiem tiks piedāvātas piecas izrādes – 3 pašmāju un 2 viesrežisoru veidoti darbi.

21. septembrī plānots Franka Vēdekinda darba “Lulū” iestudējums režisora Dž.Dž.Džilindžera skatījumā. 30. novembrī ar pirmizrādi Dailes teātrī atgriezīsies režisors Aleksandrs Morfovs, piedāvājot savu versiju par Džeimsa Goldmena lugu “Lauva ziemā”. Laura Groza-Ķibere iestudēs Antonija Klervo lugu “Brāļi Karamazovi”, kas veidota pēc Fjodora Dostojevska tāda paša nosaukuma romāna motīviem (pirmizrāde 2019.gada 1.februārī). 29.martā pirmizrāde gaidāma vēl vienam Dž.Dž.Džilindžera iestudējumam – Vasīlija Sigareva lugai “Kareņins” pēc Ļeva Tolstoja pazīstamā darba motīviem. Bet sezonu 24. maijā noslēgs Jans Villems van den Boss ar Kristofera Hemptona lugas “Bīstamie sakari” iestudējumu, kas sarakstīta pēc Šoderlo de Laklo romāna motīviem.

Atkarībā no sēdvietām zālē, viena abonementa cena piecām izrādēm ir 65 un 75 EUR.

Dailes teātris abonementu īpašniekiem 2018./2019. gada sezonā piedāvās 25% atlaidi Mazās un Kamerzāles izrāžu biļetēm un Vecgada koncertam (pirkuma ierobežojums vienam abonementam – 2 biļetes). Abonementu īpašniekiem dāvināsim sezonas informatīvo bukletu, kā arī iespēju saņemt 10% atlaidi pirkumiem Dailes teātra kafejnīcā.

Dailes teātra abonementus var iegādāties Dailes teātra kasē. Informāciju par abonementa izrādēm iespējams iegūt mājaslapā www.dailesteatris.lv sadaļas TEĀTRA APMEKLĒJUMS apakšsadaļā ABONEMENTI, kā arī pa tālruni 67294444.

10. maijā uzsākta arī biļešu iepriekšpārdošana uz iestudējuma bērniem “Planēta Nr. 85” izrādēm šī gada septembrī. Pirmizrāde plānota 1. septembrī.

Kāds puisis iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus – tādā vecumā, kādā tagad ir viņš pats. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Šis ir stāsts bērniem un viņu vecākiem.

Izrādes lomās iejutīsies Gints Andžāns, Mārtiņš Počs, Ērika Eglija, Dārta Daneviča, Niklāvs Kurpnieks, Olga Dreģe, Edijs Zalaks, Artūrs Dīcis un Sarmīte Rubule. Iestudējuma režisors būs Dmitrijs Petrenko, viņa radošajā komandā vēl ir dramaturģe Justīne Kļava, scenogrāfe Sintija Jēkabsone, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un muzikālais konsultants un aranžējumu autors Juris Vaivods.

Informēja Laura Leimane, Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja

_________________________________________________________________-

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.maija līdz 17.maijam!  

Šī pavasara skaistākā opera uz lielā ekrāna! Prominentā vācu režisora Pētera Šteina Džuzepes Verdi operas “Simons Bokanegra” tiešraides ieraksts no Vīnes Valsts operas būs skatāms uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna 15. maijā plkst. 19:00. Amēlijas lomā talantīgā operdziedātāja Marina Rebeka!

16. maijā plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos Latvijas simtgades filma – “Baltu ciltis”. Tā būs populārzinātniska dokumentālā filma par 13.gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas. Repertuārā no 17. maija.

No 11. maija atsevišķos seansos kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāma režisora Vesa Andersona jaunākā filma “Suņu sala” (“Isle of Dogs”). Filma “Suņu sala” turpina Vesa Andersona aizraušanos ar mūsdienās tik reto leļļu animācijas tehniku, kuru režisors jau attīstīja filmā “Lieliskais Lapsas kungs”. “Suņu sala” jau izpelnījusies skatītāju mīlestību visā pasaulē, kā arī balvu šī gada Berlīnes kinofestivālā.

14. maijā plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos asa sižeta melodrāma “Rīga (Dublis 1)” (Riga (Take One). Repertuārā no 17.maija.

No 11. maija kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāma režisora Filipa van Leuva drāma “Ielenkumā” (Insyriated). 2017. gada Beļģijas labākā filma saņēmusi arī Berlīnes kinofestivāla publikas balvu.

Kinoteātris “Splendid Palace” turpina demonstrēt sekojošas filmas: režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu “Gribētos būt aplim”; režisores Ināras Kolmanes filmu «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS; režisores Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums”; režisores Linnas Remzijas jauno filmu par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē – “Tevis te nebija”; režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule; režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kura tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā; režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālo filmu “Mūris”; režisora Franka Diboska komēdiju “Pie visa vainīga mīlestība“;režisora A.Germana filmu “Dovlatovs”; režisora Paolo Virci  komēdiju “Prieka trakumā” (Like Crazy); režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums”; režisores Madaras Dišleres filmu visai ģimenei “Paradīze 89”.

18. maijā kinoteātrī “Splendid Palace” notiks forums LĪDERE, kas veltīts ikkatrai aktīvai, atvērtai, uz izaugsmi un attīstību vērstai sievietei. Sievietei uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē un tehnoloģijās. Sieviete karjerā un ģimenē.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

_________________________________________________________________

Ar izrādi “Kam no Vilka kundzes bail?” 9. maijā Dailes teātris viesosies Rojas Kultūras centrā.

Marta un Džordžs ir laulāts pāris, kurš spēlē bīstamas emocionālas spēles. Kad pēc viesībām viņiem uz dzērienu pievienojas otrs precēts pāris, izrādās, ka Martas un Džordža laulība ir uz sabrukuma robežas. Pazemojošos pārmetumos un agresīvā izsmieklā atklājas viss attiecību rūgtums un pieviltās cerības.

Taču nav jau tā, ka Nika un viņa Dārguma laulībā viss būtu ideāli. Pamazām sagraujot pašu izlolotās ilūzijas un atgriežoties pie sāpīgi neērtās realitātes, viņiem visiem kopā jāpārdzīvo šī „Valpurģu nakts” un eksorcisma rituālā jāizdzen no sevis dziļi slēptie dēmoni.

Edvarda Olbija luga „Kas baidās no Virdžīnijas Vulfas?” (1962) saņēmusi Tonija balvu kā gada labākā luga.

Šo attiecību drāmu Dailes teātrī iestudējis režisors Toms Treinis, tās māksliniece ir Pamela Butāne. Izrādē spēlē aktieri Agnese Zeltiņa (Marta), Ivars Auziņš (Džordžs), Andris Bulis (Niks) un Elīna Avotiņa (Dārgums).

Viesizrāde būs skatāma 9. maijā plkst. 19.00 Rojas Kultūras centrā, Zvejnieku ielā 5, Rojā. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Informēja Laura Leimane, Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja

____________________________________________________

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 4. maija līdz 10. maijam  

10. maijā plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos  Ināras Kolmanes filma «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS».

Sākot ar 5. maiju būs skatāma Jura Podnieka studijas un režisora Roberta Rubīna dokumentālā filma “Gribētos būt aplim” par pāragri mūžībā aizgājušo baletdejotāju Alekseju Avečkinu.

9. maijā plkst. 19.00 notiks īpašais  filmas “Mērijas ceļojums” seanss ar kora piedalīšanos.

Kinoteātris “Splendid Palace” turpina demonstrēt sekojošas filmas: režisores Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums”; režisores Linnas Remzijas jauno filmu par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē – “Tevis te nebija”; režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule; režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kura tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā; režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālo filmu “Mūris”; režisora Kornēla Mundruco filmu “Jupitera mēness”; režisora Franka Diboska komēdiju “Pie visa vainīga mīlestība“; režisora A.Germana filmu “DOVLATOVS”; režisora Paolo Virci  komēdiju “Prieka trakumā” (Like Crazy); režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums”; režisores Madaras Dišleres filmu visai ģimenei “Paradīze 89”.

Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4. maija Latvijas filmu maratonu kinoteātrī “Splendid Palace” – bezmaksas seansus abās kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā. Šāgada akcents – Nacionālā Kino centra programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un citu jaunāko filmu pirmizrādes.

Pēdējā iespēja noskatīties režisora Kārļa Lesiņa dokumentālo detektīvu “Apgāztā mēness zīmē”.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

___________________________________________________________

Dailes teātra Zinību stundā – “Teātra neredzamās profesijas”

Noslēdzot šīs sezonas Dailes teātra ciklu “Zinību stundas”, 7. maijā plkst. 18.30 notiks tikšanās “Teātra neredzamās profesijas III”. Iepriekšējos gados jau iepazīti dažādu tehnisko profesiju pārstāvji, tāpēc šoreiz iedziļināties aicināsim teātra administrācijas, literārās daļas un mārketinga nodaļas darbinieku ikdienā.

Sarunā piedalīsies Dailes teātra direktors Andris Vītols, literārā padomniece Evita Mamaja, Mārketinga un producēšanas direktore un Mākslas telpas „Brīvības 75” producente Indra Vilipsone, Mārketinga nodaļas vadītāja Elīna Puncule un vizuālā tēla speciāliste un fotogrāfe Daina Geidmane. Sarunu vadīs Liene Jakovļeva.

Sarunās uzmanība tiks pievērsta teātra repertuāra plānošanai, iestudējamo materiālu izvēlei, jautājumiem par teātra iekļaušanos valsts kultūras un ekonomikas procesos, budžeta plānošanu,  iestudējumu finansiālo aspektu un ieceru atbilstību realitātei, kā arī atšķirīgajam izrāžu skatuves dzīves ilgumam. Būs iespēja uzzināt daudz interesanta par ārpusrepertuāra pasākumu aizkulisēm un teātra reklāmas tēla tapšanu.

Zinību stunda notiks Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to varēs saņemt no 2. maija plkst. 10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5 h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību “Daile”, un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Vilipsone.

Informēja Laura Leimane, Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja

_________________________________________________________

4. maija Latvijas filmu maratona programma

Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4. maija Latvijas filmu maratonu kinoteātrī “Splendid Palace” – bezmaksas seansus abās kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā. Šāgada akcents – Nacionālā Kino centra programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un citu jaunāko filmu pirmizrādes.
S – spēlfilma, D – dokumentālā filma, A – animācijas filma.

KINOTEĀTRĪ “SPLENDID PALACE” LIELĀ ZĀLE

11:30 PIRMĀ SIMTGADES FILMA Vectēvs, kas bīstamāks par datoru
(S, režisors Varis Brasla, F.O.R.M.A., 80’)
Filma, kas uzsāka programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei popularitātes vilni, līdz šim to novērtējuši jau gandrīz 80 000 skatītāji.

13:30 PIRMIZRĀDE Gribētos būt aplim
(D, režisors Roberts Rubīns, Jura Podnieka studija, 73’)
Filma par Alekseju Avečkinu (1976-2013) – savas paaudzes izcilāko dejotāju, kurš atvēra jaunu lapaspusi Latvijas baleta vēsturē  –, un par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves.

15:00 PIRMIZRĀDE Zigfrīds Anna Meierovics
(D / S, režisors Tālivaldis Margēvičs, Deep Sea Studios LV, 52’)
Latvijas valsts pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics un sarežģītais laiks, kurā tika iecerēts un izveidots Latvijas valstiskums.

16:30 PIRMIZRĀDE Ievads epilogam
(A, režisore Indra Sproģe, infinityBOX, 9’)
Alegorisks stāsts par bailēm no nāves, atceroties, ka beigas vienmēr ir kaut kā jauna sākums.

PIRMIZRĀDE Elektriķa diena
(A, režisors Vladimirs Ļeščovs, Lunohod, 8’)
Remontdarbu laikā pie psihiatriskās slimnīcas notiek īssavienojums, elektriķis zaudē samaņu un nonāk otrpus sienas.

TRADĪCIJA Zirdziņ, hallo!
(D, režisore Laila Pakalniņa, Kompānija Hargla, 24’)
Filma par to, kā viss mainās, palikdams tāds pats. Viens ceļš samērā netālu no Latvijas austrumu robežas.

18:00 SEPTĪTĀ SIMTGADES FILMA Mērijas ceļojums
(D / S, režisore Kristīne Želve, VIVAT!, 80’)
Daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas, ja Mērija Grīnberga nebūtu brīvprātīgi devusies līdzi vilcienam, kad Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām.

20:00 PIRMIZRĀDE Kamēr tu šo dzīvi spēlē
(D, režisors Arvīds Krievs, Kaupo, 57’)
Filma par komponistu Mārtiņu Braunu – spilgtu personību un talantīgu mūziķi, kas ir arī būtiska daļa no Latvijas mūzikas vēstures un tieši pirmizrādes dienā saņems Triju zvaigžņu ordeni.

KINOTEĀTRĪ “SPLENDID PALACE” MAZĀ ZĀLE

11:00 PIEKTĀ SIMTGADES FILMA Turpinājums
(D, režisors Ivars Seleckis, Mistrus Media, 90’)
Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē, un mēs redzēsim, kā viņi augs līdzi Latvijai.

13:00 OTRĀ SIMTGADES FILMA Ievainotais jātnieks
(D / S, režisore Ilona Brūvere, KinoLats, 95’)
Tēlnieks Kārlis Zāle savu vīziju par Latvijas valsti iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs Latvijas valsts.

15:00 TREŠĀ SIMTGADES FILMA Astoņas zvaigznes
(D, režisors Askolds Saulītis, Centrums, Terra Europa, 100’)
Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas.

17:00 CETURTĀ SIMTGADES FILMA Paradīze ’89
(S, režisore Madara Dišlere, Tasse Film, 100’)
gads, viena vasara, kas mainīja dzīvi četrām meitenēm un citiem Latvijā.

19:00 LEĢENDA Nameja gredzens

(S, 12+, režisors Aigars Grauba, Platforma Film, 150’)
Leģenda par 13. gadsimtu, kad varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam, kurš pieredzes trūkumam un nodevībai liek pretī drosmi.
Filma angļu valodā, ar subtitriem LV

KINOTEĀTRA “SPLENDID PALACE” PRIEKŠPAGALMĀ

No 20:30 muzicē IMANTA DIMANTA UN DRAUGI

No 21:30 – NEPĀREJOŠĀ LATVIJA
Digitalizētas kinohronikas no Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva – kinožurnāli Padomju Latvija (1946-1975), Pionieris (1981), Latvijas hronika (1990)

KALNCIEMA KVARTĀLĀ

21:00 Digitalizētas kinohronikas no Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva

21:30 SEPTĪTĀ SIMTGADES FILMA Mērijas ceļojums
(D / S, režisore Kristīne Želve, VIVAT!, 80’)
Daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas, ja Mērija Grīnberga nebūtu brīvprātīgi devusies līdzi vilcienam, kad Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām.

22:40 Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmas
Smilšu kovbojs (rež. Marta Elīna Martinsone, 2017, 25’)
Pinokio (rež. Elita Kļaviņa, 2017, 17’)
Augstāk, tālāk, stiprāk (rež. Tīna Zariņa, 2017, 17’)
Stikla odere (rež. Adriāna Roze, 2018, 6’)
Tu es tout (rež. Elizabete Mežule-Gricmane, 2017, 10’)

Informēja Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos

_____________________________________________________________

Maija svētkos Rotko centrā akcijas cenas un bezmaksas svētku koncerts

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, 4. maijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ieeja par akcijas cenām, savukārt plkst. 14.00 koncertzālē bezmaksas kamermūzikas svētku koncerts „Mums viņa ir visskaistākā. Latvijas stāsti. Kamermūzika”.

Tikko nosvinēta Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 5 gadu jubileja un atklātas septiņas jaunas izstādes dažādos mākslas medijos. Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā 4. maijā, kā arī tradicionālajā mēneša pirmajā svētdienā, 6. maijā ikvienam iespēja skatīt gan pastāvīgo ekspozīciju, gan arī jaunatklātās izstādes par īpašām akcijas cenām. Visas mainīgās izstādes tikai par EUR 1,50. Pastāvīgā Rotko mākslas centra ekspozīcija „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA” tikai par EUR 3,00. Visa Rotko centra apmeklējums EUR 4.50.

Rotko centrā maijā skatāmas mainīgās izstādes:
Saules pusē Ulda Brieža laika liecības;
– Latgales reģiona mākslinieku darbu konkursa izstāde Vēl viens pavasaris – plūdi;
– Rusudana Khizanišvili (Gruzija) Pārveides iekārta;
– Madara Gulbis Neredzamās pasaules;
– Pashmin Art Gallery (Vācija) Kas ir attēls? Dzīve un uztveres māksla;
– Starptautiskā fotogrāfijas simpozija izstāde;
– Ieva Jurjāne Daba klusē.

Tāpat Valsts svētkos, 4. maijā, plkst. 14.00 Rotko centra koncertzālē izskanēs Latvijas valsts simtgadei veltīts latviešu kamermūzikas bezmaksas koncerts “Mums viņa ir visskaistākā. Latvijas stāsti. Kamermūzika”, kurā uzstāsies vijolniece Paula Šūmane, čelliste Agate Ozoliņa un pianiste Ilze Jaunzeme.

Svētku nedēļā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā darba laika izmaiņas: 30. aprīlī SLĒGTS; 1. maijā SLĒGTS ; 2. maijā 11.00 – 19.00 ; 3. maijā 11.00 – 17.00; 4. maijā 11.00 – 17.00 (AKCIJAS CENAS) ; 5. maijā 11.00 – 19.00; 6. maijā 11.00 – 17.00 (AKCIJAS CENAS).

4. maijā Rotko centrā bezmaksas kamermūzikas koncerts

Piektdien, 4. maijā, plkst. 14.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts latviešu kamermūzikas koncerts “Mums viņa ir visskaistākā. Latvijas stāsti. Kamermūzika”, kurā uzstāsies vijolniece Paula Šūmane, čelliste Agate Ozoliņa un pianiste Ilze Jaunzeme. Ieeja koncertā bez maksas.

pianiste Ilze Jaunzeme, čelliste Agate Ozoliņa, vijolniece Paula Šūmane

Cik daudzveidīgi ir latvieši, tik daudzveidīga būs arī mūzika un stāsti – no enerģiskas tautas dziesmas Daces Aperānes Variācijās līdz humora pilnai nebēdnībai Imanta Zemzara Mazajā rokmūzikā, no uzliesmojošām kaislībām Platona Buravicka Fērijās līdz centieniem trāpīt Annas Veismanes Mērķī, no muzikāliem stāstiem par latvju „gājputniem” Indras Rišes Putnatorijā līdz mūsu tautas spēka apliecinājumam Alfrēda Kalniņa skaņdarbā „Himna manai dzimtajai zemei”.

Paula Šūmane ir koncertējoša vijolniece, starptautisku konkursu un Lielās Mūzikas balvas laureāte. Ar izcilību absolvējusi divas prestižas mūzikas augstskolas – Parīzes Nacionālo augstāko konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti, iegūstot maģistra grādu (2014). Kā soliste jaunā vijolniece sadarbojusies ar dažādiem orķestriem – Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, Hofer Symphoniker, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga un citiem. Kritiķu aprindās Paula īpaši atzinīgi novērtēta par virtuozitāti un stila izjūtu savās interpretācijās.

Agate Ozoliņa studējusi čella spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Eleonoras Testeļecas čella klasē un turpina studijas maģistrantūrā Diānas Ozoliņas un Hertas Hansenas kameransambļa klasē, kā arī  papildinājusies Holandē Erasmus studentu apmaiņas programmā pie profesoriem Jerūna Roilinga un Renē Bermana un  meistarklasēs pie Marijas Klīgeles, Gerija Hofmana, Jāņa Laura u.c. Agates sirdslieta ir kamermūzika: kopā ar vīru Pēteri Ozoliņu čellu duetā sniegti koncerti Latvijā, Holandē un Vācijā; ar trio Decorum koncertējusi Latvijas muižās un skolās; jau ceturto gadu ir arī mūziķu apvienības Tev tuvumā sastāvā, Ziemassvētku laikā priecējot klausītājus Latvijas baznīcās. Spēlējusi arī Sinfonietta Riga un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā.

Ilze Jaunzeme absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu klavierspēlē un kamermūzikā, pēc tam papildinājusies prestižajā Artist Diploma programmā Vankūveras Mūzikas akadēmijas S.K. Lee koledžā. Ilzei vislielāko prieku sagādā tikšanās ar cilvēkiem mūzikā, ļaujot klausītājiem priekš sevis atklāt klasiskās mūzikas skaistumu. Veidojot īpašas koncertprogrammas, kurās stāsti mijas ar mūziku, viņa rada atmosfēru, kur mūzika ļauj cilvēkiem saskarties ar visu skaisto un vārdos neizsakāmo, ko tikai mūzika spēj izteikt. 2018. gadā pianistes uzmanības centrā būs latviešu mūzikas prezentācija gan cilvēkiem Latvijā un tās novados kopā ar klavieru trio, gan arī ar soloprogrammām Norvēģijā, Vācijā un Kanādā.

Svētku koncertu atbalsta: LV 100, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio, LNB un Rīgas Birža.

Informēja Inita Paegle, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste

_____________________________________________________________

Rīgā uzstāsies Comedy Club rezidenti – trio “Smirnovs, Ivanovs, Soboļevs”

5. maijā plkst. 19:00 Rīgas Kongresu namā (Kr. Valdemāra 5) notiks Comedy Club Maskavas un Sanktpēterburgas rezidentu – trio “Smirnovs, Ivanovs, Soboļevs” solokoncerts. Rīdziniekus sagaida pusotru stundu gara programma, kurā iekļauti populārākie numuri, unikāls video kontents, kā arī jaunas, ēterā vēl neredzētas miniatūras. Trio repertuārā ir provokatīvi joki, neordināras reprīzes, modern, fusion un grotesku stilā veidotas parodijas.

Trio “Smirnovs, Ivanovs, Soboļevs” ir viens no spilgtākajiem mūsdienu comedy-industrijas humora kolektīviem. Viņiem nav paši oriģinālākie uzvārdi, bet viņu joki ir ļoti asprātīgi. Puiši jau daudzus gadus ir ТНТ kanāla Comedy Club rezidenti un ir pazīstami kā visbezbailīgākie televīzijas komiķi. Ilju Soboļevu pazīst kā spilgtu vadītāju un neordināru šovmeni, kas veiksmīgi iejūtas dažādos žanros: stand-up, parodijā, kā konferansjē. Antons Ivanovs un Aleksejs Smirnovs ir vizuālo miniatūru virtuozi, viņu numuri ir pārsteidzoši un neparedzami. Trio humors, kas balstīts uz vizuālajiem tēliem, aktierspēli un spilgtām emocijām, vienmēr gūst atbalstu skatītāju zālē.

Smirnovs, Ivanovs, Soboļevs izprot humora būtību, viņu uzstāšanās atšķiras ar negaidītiem un eksperimentāliem numuriem. Kolektīva solo koncerts ir īsts humora šovs ar Сomedy Club specefektiem, videoinstalācijām un dekorācijām, kas padara programmu spilgtu un iespaidīgu.

Biļetes var iegādāties Bilešu serviss tīklā.
Plašāka informācija šeit.
Koncerta organizētājs VOLUME
Informēja PR Līnija

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!