Foto: Mums Patīk

Īsās ziņas jūnijā

Papildinām jūnija īsās ziņas.

“Cafe Film Noir” no 25. līdz 30. jūnijam

No 21. jūnija kinoteātris „Splendid Palace” ir devies vasaras brīvdienās un savus skatītājus ar lielisku filmu programmu gaidīs jau 21. augustā. Vasarā filmas baudiet kinoteātra pagrabstāvā – “Cafe Film Noir ”!

SEANSI:
25. jūnijā 18:00 Kriminālās Ekselences fonds; 20:30 Bille

26. jūnijā 18:00 Bille; 20:00 Lielā Spāņu ģimene

27. jūnijā 19:00 Kvadrāts

28. jūnijā 18:00 Dubultā dzīve, sekss & PSRS; 20:00 Kriminālās Ekselences fonds

29. jūnijā 18:00 Lielā Spāņu ģimene; 20:00 Bille

Plašāka informācija mājaslapā.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

___________________________________________________

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 15. jūnija līdz 21. jūnijam  

Kinoteātra sezonas izskaņā kinoprojekts “Spektrs” un kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā skatītājiem uz lielā ekrāna izbaudīt burvību, kas izstaro no viena no visu laiku slavenākajiem mūzikliem – jūsu uzmanībai Džīns Kellijs un “Dziedošie lietū”! 20. jūnijā plkst. 19.00.

18. jūnijā plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāms filmas “Četri balti krekli” papildseanss ar filmas restauratoriem un radošo grupu.

19. jūnijā plkst. 19.00 Comedy Latvia piedāvā noskatīties pēdējo seansu “Renāra Zeltiņa cepiens uz lielā ekrāna”! Seansa apmeklētājiem būs iespēja uz skatuves atkal satikt Comedy Latvia komiķus un noskatīties humorpilnu diskusiju par šova aizkulisēm, tapšanas procesu, nepateiktajiem jokiem un uzzināt kāds patiesībā dzīvē ir Renārs Zeltiņš!

Kinoteātris “Splendid Palace” turpina demonstrēt sekojošas filmas: režisora Andreja Ēķa komēdiju “Blēži” ar Intaru Rešetinu, Rēziju Kalniņu, Ievu Florenci un Ralfu Eilandu galvenajās lomās; režisoru tandēma, brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”; režisora Vesa Andersona filmu “Suņu sala” (“Isle of Dogs”); franču izcelsmes režisora un mūziķa Siegfried mākslas filmu Rīga (dublis 1); režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu “Gribētos būt aplim”; režisores Ināras Kolmanes filmu «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS; režisores Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums”; režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filmu “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule; režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kura tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā; režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums”.

No 21. jūnija Lielajai un Mazajai zālei vasaras brīvdienas. Kino šeit atgriezīsies 22. augustā!  Vasarā filmas baudiet kinoteātra pagrabstāvā – “Cafe Film Noir”.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

_________________________________________________________

Ar dančiem un dziesmām atklāt

as Dziesmu un deju svētku vēstniecības visā Latvijā

Divu nedēļas nogaļu laikā – no 2. jūnija līdz 10. jūnijam, lustīgi aizvadīti Dziesmu un deju svētku vēstniecību atklāšanas pasākumi Rēzeknē, Valmierā, Rīgā, Liepājā un Venstpilī. Svētku vēstniecības karogu paceļot, svinīgās atklāšanas pasākumus pavadīja  tautas deju ansambļu priekšnesumi, koru dziedājumi un dažādas darbnīcas lieliem un maziem.

Notikušie vēstniecību atklāšanas pasākumi, ko Liepājā vadīja aktrise Karīna Tatarinova, bet citur – pazīstamā dziedātāja Olga Rajecka, aizvadīts lieliskā atmosfērā, priecājoties par dziesmu un deju kopīgi ar reģiona Dziesmu un deju svētku kolektīviem. Atklāšanā simbolisko lenti grieza katras pilsētas domes pārstāvji, Rimi gardēži un reģiona Dziesmu un deju svētku koordinators. Ar saviem priekšnesumiem visas dienas garumā pasākumos apmeklētājus priecēja novada dziesmu un deju kolektīvi, pūtēju ansambļi, folkloras kopas un citi.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča par Dziesmu un deju svētku vēstniecībām stāsta: “Mūsu lieldraugs Rimi no visas sirds uzņēmies būt par vienu no tām organizācijām, kas rada un dara Svētkus visā Latvijā un vēsta par tiem ikvienam interesentam.  Paldies visiem, kas atsaucās un pieteicās RIMI vēstnešu aicinājumam. Paldies katram, kurš ar savu pirkumu palīdz piedzīvot Svētkus bērnu slimnīcas pacientiem un viņu vecākiem. Esmu patiesi gandarīta, ka Dziesmu un deju svētki izskan visā Latvijā!”

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

Informēja Dace Preisa, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja

__________________________________________________

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm septembrī un oktobrī

5. jūnijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra nākamās sezonas izrādēm septembrī un oktobrī. To vidū arī vairākas pirmizrādes – “Planēta Nr. 85” un “Lulū” Lielajā zālē, “Kaisles vilciens” Mazajā zālē un “Kāršu spēle” Kamerzālē.

2018./2019.gada sezona tiks atklāta ar Lielās zāles iestudējumu bērniem “Planēta Nr. 85”. Tās pirmizrāde notiks 1. septembrī. Kāds puisis iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus – tādā vecumā, kādā tagad ir viņš pats. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Šis ir stāsts bērniem un viņu vecākiem.

Izrādes lomās iejutīsies Gints Andžāns, Mārtiņš Počs, Ērika Eglija, Dārta Daneviča, Niklāvs Kurpnieks, Olga Dreģe, Edijs Zalaks, Artūrs Dīcis un Sarmīte Rubule. Iestudējuma režisors būs Dmitrijs Petrenko, viņa radošajā komandā vēl ir dramaturģe Justīne Kļava, scenogrāfe Sintija Jēkabsone, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un muzikālais konsultants un aranžējumu autors Juris Vaivods.

19. septembrī pirmizrāde Mazās zāles iestudējumam “Kaisles vilciens”. Tenesija Viljamsa luga, kas latviešu skatītājam pazīstama ar nosaukumu “Ilgu tramvajs”, ir viens no pazīstamākajiem amerikāņu dramaturga darbiem un saņēmusi Pulicera prēmiju (1948).

Blanšai nav nav ne darba, ne iztikas līdzekļu, taču viņas bagātā fantāzija tiecas uz visu skaisto un izsmalcināto – pat ja tā būtu tikai nožēlojama imitācija. Savukārt Stenlijam ir vienkāršas intereses, un Blanšas sapņi viņu kaitina. Viņi ir divi pretstati, un konflikts starp viņiem ir neizbēgams un nežēlīgs. Kad sentimentālai sapņainībai pretī stājas skarba brutalitāte, atliek izvēlēties – saņemt visu drosmi, lai skatītos acīs realitātei, vai arī palikt savā sapņu pasaulē. Regnāra Vaivara veidotajā iestudējumā piedalīsies aktieri Anete Krasovska, Ieva Florence, Gints Grāvelis un Kaspars Zāle.

21. septembrī jau atkal pirmizrāde Lielās zāles iestudējumam – Franka Vēdekinda “Lulū” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Pienāk brīdis, kad sievietē beidzas eņģelis un sākas velns. Viņa dzīvo greznībā, bet viņai ar to ir par maz. Viņa nezina, vai kaut reizi dzīvē ir mīlējusi. “Ja viņam būtu kaut mazākā nojausma par to, kāda es patiesībā esmu, viņš man uzkārtu kaklā akmeni un noslīcinātu jūrā visdziļākajā vietā,” viņa saka par savu vīru, kurš viņu mīl un kuru var mānīt bezgalīgi. Viņa uztur vīriešu dvēselē uguni un iegrūž viņus bezdibenī. Viņa kļūst par dzīves lāstu un bendi saviem vīriešiem. Kad viņa beidzot būs apmierināta? Un kā lai izārstējas no viņas?

Izrādes “Lulū” lomās iejutīsies Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Andris Bulis, Dainis Grūbe, Mārtiņš Upenieks, Dainis Gaidelis un Lelde Dreimane. Izrādes scenogrāfs būs Artūrs Bērziņš, kostīmu māksliniece – Katja Šehurina.

11. oktobrī pirmizrāde būs režisores Lauras Upenieces veidotajam iestudējumam – projekta “Brīva skatuve” ietvaros taps amerikāņu dramaturga Donalda Lī Koburna “Kāršu spēle”. Ja viesu dienā veco ļaužu pansionātā neviens neapciemo, šī viesu diena var būt visai nepatīkama. Lai kliedētu vientulību, nīgrais īgņa Vellers izklaidē attapīgo Fonziju ar kāršu spēli. Vellers līdz šim sevi ir uzskatījis par vienu no labākajiem kāršu spēlētājiem. Bet viņš nekad mūžā nav sastapis nevienu, kam tā veiktos kāršu spēlē kā Fonzijai. Kāršu spēle ir labas zāles pret garlaicību. Tajā var paslēpties ne tikai no ārstējošā personāla un marasmatiskajiem kaimiņiem, bet arī no pašas nežēlīgās dzīves. Galu galā abiem spēlmaņiem nāksies atklāt savas kārtis. Kurš būs uzvarētājs šajā spēlē? Lomas iestudējumā uzticētas Pēterim Liepiņam un Lidijai Pupurei. Tā scenogrāfiju un kostīmus veidos Gerda Šadurska.

Septembra piedāvājums par īpašo cenu būs izrāde “Brutāls un dēls” 26. septembrī un “Kam no Vilka kundzes bail?” 30. septembrī – tām biļešu cena būs 6 EUR. Savukārt, izrādei “Karmena” 3. oktobrī biļešu cena visā zālē būs tikai 5 un 7 EUR.

Atgādinām, ka ir sākusies Dailes teātra 2018./2019.gada sezonas abonementu maiņa un tirdzniecība. Sezonas abonementus var iegādāties Dailes teātra kasē, to cena atkarībā no sēdvietām ir 65 un 75 EUR. Abonementu maiņa tiks veikta līdz 1. augustam.

Informēja Laura Leimane, Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja

__________________________________________________________

Komponists un virtuozs Diduļa uzstāsies Jurmālā ar jaunu programmu

21. jūnijā, 19:30, k/z “Dzintari” (Jūrmala, Turaidas 1) notiks leģendārās grupas “DiDuĻa” koncerts. Jau 18 gadus grupa turpina radīt mūziku, sajūsminot savus klausītājus ar jaunām kompozīcijām un projektiem. Šoreiz “DiDuĻas” koncertprogramma atkal ietvers muzikālās metamorfozes.

“Katru reizi, atbraucot uz Jūrmalu, mēs piedāvājam kādus jaunus muzikālos un režijas atklājumus. Šovasar mēs atvedīsim paplašinātu muzikālo sastāvu – apburošu meiteņu stīgu kvartetu, kas spēlē vijoles, altus un čellus un kas piešķir mūsu skanējumam īpašu maģiju un kolorītu un ļauj maksimāli parādīt ģitāru tēmu melodiskumu. Kvinteta klātbūtne ir brīnumaini papildinājusi mūsu skaņu, un mēs esam paplašinājuši savu repertuāru. Simfoniskums, kas piemita mūsu kompozīcijām, tagad kļuvis vēl taustāmāks un pārliecinošāks”, – stāsta grupas līderis, komponists, producents un ģitārists – virtuozs Diduļa.

Koncerta programmā klausītājus gaida melodiskas folkmūzikas un fusion žanra kompozīcijas ar new age stila ietekmi.

Kopš 2014. gada grupas koncertprogrammās aktīvi piedalās daudzšķautnainā un talantīgā māksliniece EVGENIKA. Arī šoreiz dziedātāja noteikti apburs klausītājus ar savu neparasto vokālu un juteklisko etnikas un folka estētiku. “Kad programmā tiek iekļauts vokāls bez vārdiem, bet ar intuitīvi saprotamu vēstījumu, tas ir brīnišķīgi, jo dažādā rakstura tembri un skaņas skaisti ieaužas mūzikas audeklā”, – teica Diduļa.

Tajā pašā laikā mākslinieks apsolīja, ka programmā būs iekļautas arī laika gaitā pārbaudītas,  grupas cienītāju iemīļotas kompozīcijas – skanēs gan “Lidojums uz Merkūru”, gan “Arabika”, gan virtuozais “Flamenko”, kas ilgās daiļrades laikā ir kļuvuši par “ DiDuĻas” vizītkarti.

“Mūzikai piemīt spēcīga enerģētika un pozitīvs vēstījums”, – sacīja Ddiduļa, – “Es to esmu izjutis pats, tāpēc ticu, ka mūzika brīnumainā veidā dziedē un atjauno cilvēku, reanimē viņu sarežģītās dzīves situācijās. Bet es nebazūnēju par to uz katra stūra. Par to jārunā klusi un saudzīgi. Kas attiecās uz mūsu koncertiem, tad ar pārliecību varu teikt, ka šādu mūzikas iedarbību apstiprina gan personīgās iestrādnes, gan ar šo tēmu saistītie pētījumi. Bet lai mūsu klausītāji par to pārliecinās personīgi ”, – rezumē muzikants.

Biļetes var iegādāties Bilešuserviss tīklā.

Informēja Mārketinga aģentūra PR LINIJA

__________________________________________________________

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 4. jūnija līdz 14. jūnijam  

No 1. jūnija skatāma jaunākā Andreja Ēķa komēdija “Blēži” ar Intaru Rešetinu, Rēziju Kalniņu, Ievu Florenci un Ralfu Eilandu galvenajās lomās.

6. jūnijā un 14. jūnijā plkst. 19.00 Comedy Latvia piedāvā noskatīties “Renāra Zeltiņa cepiens un lielā ekrāna.

7. jūnijā plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē uzstāsies simfoniskās rokmūzikas grupa “Résonance”.

Kinoteātris “Splendid Palace” turpina demonstrēt sekojošas filmas: režisoru tandēma, brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”; režisora Vesa Andersona filmu “Suņu sala” (“Isle of Dogs”); franču izcelsmes režisora un mūziķa Siegfried mākslas filmu Rīga (dublis 1); režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu “Gribētos būt aplim”; režisores Ināras Kolmanes filmu «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS; režisores Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums”; režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filmu “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule; režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kura tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā; režisores Madaras Dišleres filmu visai ģimenei “Paradīze 89” – pēdējais seanss 13. jūnijā 18:15.

Informēja Irina Pavļuka, kinoteātra “Splendid Palace” pārstāve

_____________________________________________________

Apbalvoti gada veiksmīgākie preses izdevumi

Ikgadējā Latvijas drukāto mediju izdevēju apbalvošanas pasākumā Preses Dienas, kas notika 5. jūnijā, vadošie preses tirdzniecības un izplatīšanas uzņēmumi Narvesen un Preses serviss sveica Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā iecienītākos preses izdevumus. Kopā uzvarētāji tika apbalvoti 16 nominācijās, ņemot vērā mediju iznākšanas periodiku, pārdošanas rādītājus un tematiku.

“Pārmaiņas ir jūtamas. Narvesen pircēji drukātajos preses izdevumos retāk meklē ziņas, jo tās izlasāmās internetā. Lasītāji novērtē daudzveidīgu preses izdevumu klāstu, kas piedāvā dažādu procesu, notikumu un kopsakarību analītiku dažādās jomās – ekonomikā, politikā, sportā, kultūrā un citās. Aug vēlme pēc  preses izdevumiem, kas piedāvā specifisku, lasītāja profesionālajai dzīvei vai hobijiem noderīgu informāciju. Īpaši populāri šobrīd ir nišas žurnāli par visdažādākajām tēmām – sākot no kūku cepšanas un telpu labiekārtošanas, beidzot ar nopietniem, analītiskiem tematiem. Piemēram, gada laikā 4,8 miljoni cilvēku apmeklēja Narvesen, lai iegādātos kādu preses izdevumu. Līdz ar to varam teikt, ka pieejamība un daudzveidīga satura izdevumu klāsts ir viena no atslēgām, lai cilvēki turpinātu lasīt presi,” komentē SIA “Narvesen Baltija” valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica.

Stabila lasītāju interese saglabājusies par iknedēļas izdevumiem, krustvārdu mīklu izdevumiem, žurnāliem par dārzu, māju un ēdienu gatavošanu. Iedzīvotāju drukātās preses izvēles paradumi pēdējā gada laikā iezīmējuši nemainīgu vēlmi pēc kvalitatīvas un padziļinātas informācijas, kas sniedz specifiskāku ieskatu lasītājus interesējošās tēmās. Īpaši pieprasīti ir regulāro žurnālu tematiskie pielikumi un speciālizdevumi. Toties, pēdējā gada laikā vērojams pieprasījuma kritums pēc nacionālajiem preses izdevumiem.

NARVESEN PRESES BALVAS

Nominācijā “Pārdotākā avīze” balvu par pirmo vietu, uzrādot lielākos pārdošanas apjomus 2017. gada laikā, ieguva A/S Latvijas Mediji izdevums “Latvijas Avīze”. Savukārt diplomi par otro un trešo vietu tika pasniegti SIA Izdevniecības Nams Vesti izdevums “Сегодня” un SIA Mediju Nams laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Nominācijā “Pārdotākais tabloīds” šogad vietu sadalījums nemainīgs – pirmo vietu tāpat kā pērn saglabājis SIA Izdevniecības nams PRINT MEDIA izdevums “MK Латвия”. Diploms par otro vietu tika piešķirts SIA Izdevniecība Rīgas Viļņi izdevumam “Kas Jauns”, savukārt SIA Žurnāls Santa izdevums “Privātā Dzīve” ierindojās trešajā vietā.

Nominācijā “Pārdotākais reģionālais laikraksts” līderi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, savas pozīcijas saglabāja: pirmo vietu ieņēma SIA Kurzemes Vārds izdevums “Kurzemes Vārds”. Otrajā un trešajā vietā šogad jauni līderi. Godalgoto otro vietu saņēma SIA DauTKom Plus izdevums “Seičas”, bet trešo vietu – SIA Novadu Ziņas izdevums “Neatkarīgās Tukuma ziņas”.

Nominācijā “Pārdotākais mājturības un veselības izdevums” par iegūto pirmo vietu tika apbalvots SIA Žurnāls Santa izdevums “Ievas Veselība”. Savukārt otrajā vietā ierindojās izdevniecības SIA Zīme izdevums “Лечебные письма”, un trešo vietu ieguva SIA Rīgas Viļņi izdevums “Ko Ārsti Tev Nestāsta”.

Nominācijā “Pārdotākais sieviešu nedēļas izdevums un divu nedēļu izdevums” pirmās divas godalgas arī šogad saņēma SIA Žurnāls Santa izdevumi “Ieva” un “Ievas Stāsti”, bet diploms par trešo vietu tika piešķirts SIA Izdevniecības Media Nams Vesti izdevumam “Люблю”.

Nominācijā “Pārdotākais sieviešu glancētais izdevums” pirmās vietas balvu saņēma izdevniecības SIA Aģentūra LILITA žurnāls “Lilit”, kam par vienu vietu piekāpās SIA Žurnāls Santa izdevums “Santa”. Savukārt trešās vietas diplomu saņēma SIA Izdevniecība Dienas žurnāli izdevums “Una”.

Nominācijā “Pārdotākais krustvārdu mīklu izdevums” pirmo vietu izcīnīja SIA Žurnāls Santa izdevums “Mezgls”, otro vietu SIA Izdevniecība Putņiks izdevums “Skandināvija”, bet trešo – SIA Kuma izdevums “Kūmiņš”.

Nominācijā “Pārdotākais izzinošais un izklaidējošais izdevums” visas trīs godalgotās vietas saņēma SIA Izdevniecība Dienas Žurnāli izdevumi. Pirmajā vietā ierindojās žurnāls “Citādā Pasaule”, otrās vietas diplomu ieguva izdevums “Leģendas”, bet trešo vietu – izdevums “Ilustrētā Pasaules Vēsture”.

Arī nominācijā “Pārdotākais bērnu un jauniešu izdevums” pirmo vietu ieņēma SIA Izdevniecība Dienas Žurnāli izdevums “Ilustrētā Junioriem”. Otrajā vietā ierindojās SIA Žurnāls Santa izdevums “Pūcīte”, bet trešajā vietā  –  SIA Egmont Latvija izdevums „My Little pony”.

PRESES SERVISS PRESES BALVAS

Preses Serviss nominācijā “Ienesīgākais dienas izdevums” balva par pirmo vietu tika pasniegta AS Latvijas mediji laikraksts “Latvijas Avīze”, kas salīdzinājumā ar pērno gadu izkonkurējis SIA Media Nams Vesti izdoto laikrakstu “Cегодня”, kas šogad palicis trešajā vietā. Otrajā vietā nemainīgi noturējās SIA Izdevniecība Dienas mediji izdotā avīze “Diena”.

Nominācijā “Ienesīgākais nedēļas izdevums” pirmo vietu saglabāja SIA Izdevniecības nams Print Media ar izdevumu “MK Latvija”. Otro vietu ieņēma SIA Žurnāls Santa izdevums “Ieva”, bet trešo vietu izdevniecības SIA Rīgas Viļņi izdevums “Kas jauns”.

Nominācijā “Ienesīgākais divu nedēļu izdevums” visas pirmās trīs vietas ieņēma SIA Žurnāls Santa izdevumi – pirmo vietu “Ievas Stāsti”, otro vietu “Ievas Veselība” un trešo vietu “Ievas Māja”.

Nominācijā “Ienesīgākais mēneša žurnāls 2017. gadā” balvu par pirmo vietu saņēma SIA Izdevniecība Dienas Žurnāli ar izdevumu “Ilustrētā Pasaules Vēsture”. Savukārt diploms par otro vietu tika piešķirts SIA Izdevniecība Rīgas Viļņi izdevumam “Ko Ārsti Tev Nestāsta”, bet trešo vietu ieguva SIA Žurnāls Santa izdevums „Klubs”.

Nominācijā “Ienesīgākais divu mēneša žurnāls 2017. gadā” balvu par pirmo vietu saņēma SIA Žurnāls Santa ar izdevumu “Annas Psiholoģija”, savukārt diploms par otro vietu tika piešķirts izdevumam “Deko”, bet trešo vietu ieguva SIA Žurnālu Izdevniecība Lilita izdevums „Nezināmā Kara Vēsture”.

Nominācijā „Speciālizlaidums 2017” pirmo vietu saņēma izdevniecības SIA Izdevniecība Rīgas Viļņi “Patiesā dzīve” speciālizlaidums, diplomu par otrās vietas iegūšanu saņēma izdevuma “100 labi padomi” speciālizlaidums, savukārt trešo vietu ieguva izdevniecības SIA Žurnāls Santa žurnāla “Ievas Virtuve” speciālizlaidums.

Nominācijā “Debija 2017” pirmo vietu ieguva SIA  Žurnāls Santa izdotais žurnāls „Pērle”, otrajā vietā ierindojās izdevniecības SIA Baltic design addition izdevums “Imperfekt”. Savukārt trešajā vietā ierindojās SIA Žurnālu izdevniecība Lilita izdotais žurnāls “Kā tas strādā”.

Balvas tika pasniegtas, analizējot preses izdevumu pārdošanas rezultātus, ņemot vērā nopirkto eksemplāru skaitu Narvesen tīklā 2017. gadā. Savukārt Preses Servisa balvas piešķirts, ņemot vērā konkrēto izdevumu apgrozījumu 2017. gadā visā preses tirgū Latvijā.

Informēja Nadīna Erdmane, Narvesen sabiedrisko attiecību konsultante

_____________________________________________________________

Iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas tautas deju nodarbībām Rīgas centrā, mikrorajonos un Ādažos

Lai ikvienam būtu iespēja apgūt latviešu tautas dejas un justies kā daļai no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, 4. jūnijā sākas tautas deju apmācību cikls, kas turpināsies visu jūniju un ikvienam būs pieejams bez maksas. Šodien plkst.19 “Skanīgākajā tautas dancotavā” notiks pulcēšanās pirmajai bezmaksas tautas deju nodarbībai svaigā gaisā.

Nodarbības paredzētas ikvienam interesentam, un tās tiek organizētas cilvēkiem ar dažādiem fiziskās sagatavotības līmeņiem. Nodarbībās deju kolektīvu vadītājas, horeogrāfes Indras Filipsones vadībā visiem deju entuziastiem būs iespēja apgūt populārākās latviešu tautas dejas: Cūkas driķos, Plaukstiņpolku, Tūdaliņ tāgadiņ, Skroderis, Oira un Sadancošana.

Nodarbību grupām var pievienoties gan pāri, gan ikviens individuāli, jebkurā laikā bez iepriekšējas pieteikšanās, tāpēc ikviens iedzīvotājs laipni aicināts izmantot iespēju, un siltajos vakaros pievienoties dejotājiem “Skanīgākajā tautas dancotavā” (LIDO Atpūtas centrā Krasta ielā), LIDO Origo, Damme un Apelsīns. Nodarbības plānotas visu jūniju, četrus darbadienu vakarus nedēļā. Katrā no norises vietām nodarbības notiks regulāri, vismaz reizi nedēļā.

“Skudriņas un tirpoņa pie katras dejas, neizsakāmas emocijas – tās ir sajūtas, kuras uz laukuma izjūt gan Dziesmu un Deju svētku dalībnieki, gan skatītāji. Šī sajūta kaut reizi dzīvē būtu jāizjūt ikvienam iedzīvotajam, tādēļ aicinu iemēģināt deju soli, pat ja tas būs pirmais! Visiem jaunajiem dejotājiem nodarbību noslēgumā būs iespēja uzstāties Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja Ilmāra Dreļa veidotā LIDO tautas deju lielkoncertā, ar kuru 29. jūnijā ieskandināsim Dziesmu un Deju svētku nedēļu,” aicina latviešu tautas deju nodarbību vadītāja Indra Filipsone.

Plašāka informācija par tautas deju nodarbībām un pilns nodarbību grafiks jūnijam pieejams mājaslapā.

Informēja Inese Blaune, AS LIDO mārketinga projektu vadītāja

_____________________________________________________________

Jūnija kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Foto: Andrejs Vasjukevičs

Jūnijs kā ierasts ir Latgales vēstniecības GORS pasākumu sezonas izskaņas mēnesis. Šomēnes, kā ik gadu, būs iespēja tikties ar Rēzeknes deju studiju “Dynamic Hit” 10 gadu jubilejas koncertā, tāpat izskanēs Aivara Gudrā jubilejas koncerts. Jūnijs priecēs ar vairāku Latvijā plaši zināmu mākslinieku uzstāšanos: vokālo grupu “Latvian Voices”, grupu “Musiqq” un mēnesi noslēgs Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncertprogramma “Ar mums”. Pirmo reizi Rēzeknē notiks arī nacionāla līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis 2018”.

“Dynamic Hit” 10 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 1. jūnijs 18.00, Lielā zāle 5,00 €
Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē deju studija “Dynamic Hit” aicina uz savu 10 gadu jubilejas koncertu. Vairāk nekā 150 dejotāju izpildīs gan jaunākās horeogrāfijas, gan publikai zināmas un iemīļotas dejas. Horeogrāfi: Diāna Garanča, Romāns Spradzenko un Anna Zmeikina.

Aivars Gudrais un draugi koncertprogrammā “Dvēseles stīgas”
Sestdiena, 2. jūnijs 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu “Zodiaks”, “Sīpoli” un “Turaidas roze” dalībnieki apvienojušies izcilu mūziķu komandā, lai vienā koncertā dažādās Latvijas vietās izdziedātu un izspēlētu savus labākos hitus, tādējādi sveicot šo grupu ģitāristu Aivaru Gudro 60 gadu jubilejā. Koncertā skanēs dziesmas un izcila instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades.

Dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule”
Pirmdiena, 4. jūnijs 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās “Giro d’Italia” – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Filmas režisors Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu “Pirms atgriešanās uz Zemes”.

Latvian Voices. Koncertprogramma “Sudrabs”
Sestdiena, 9. jūnijs 18.00, Lielā zāle 12,00 €
A cappella vokālā grupa Latvian Voices 9. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS, aicina klausītājus uz jaunāko koncertprogrammu “Sudrabs”. Sudrabs kā briedums un sudrabs kā vienkāršība – tas raksturo šo koncertprogrammu. Tajā ir iekļautas vairākas Latvian Voices radītas oriģināldziesmas dziesmas, kuru stāstos tiek izdziedātas dažādās sudraba krāsās. Neatņemama koncerta sastāvdaļa būs arī latviešu folkmūzikas melodijas grupas dalībnieču veidotos aranžējumos, kas šoreiz skanēs džeza un pop noskaņās.

Musiqq. Labāko dziesmu programma. Papildkoncerts
Svētdiena, 10. jūnijs 17.00, Lielā zāle 15,00–19,00 €, GORS
“Musiqq” dziesmas jau kopš 2009. gada ir radio topu, klubu atskaņošanas un mūzikas ierakstu balvu virsotnēs. Grupas darbi ir arī kā visbiežāk radio, televīzijā, koncertos skanējušo dziesmu sarakstā, ko apliecina saņemtās Autortiesību bezgalības balvas.

Projekta “Latvijas Princese un Princis 2018” fināla šovs
Ceturtdiena, 14. jūnijs 18.00, Lielā zāle 5,00–9,00 €
Latgales vēstniecībā GORS notiks Nacionāla  līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis 2018”.  Šāda mēroga projekts Rēzeknē tiek organizēts pirmo reizi, jo līdz šim projekts tika organizēts tikai reģionālā līmenī. Projektā piedalīsies 26 bērni vecumā no 5-9 gadi un pārstāvēs: Rēzekni, Viļānus, Balvus, Ludzu, Olaini un Rīgu.

Jāņa Maļecka personālizstāde “Gleznas”
Katru dienu no 11.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 19. jūnija līdz 12. augustam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieka Jāņa Maļecka personālizstāde “Gleznas”, kas veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot  jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās “Arfiste”‘, “Čelliste”, “Pavasara sonāte”, gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā “Aleja”, “Pienene”, gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās.

Intars Busulis un Abonementa orķestris. Koncertprogramma “Ar mums”
Piektdiena, 29. jūnijs 19.00, Lielā zāle 15,00–32,00 €
Sestdiena, 30. jūnijs 18.00, Lielā zāle 15,00–32,00 €
2018. gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, teju pusei no kolektīva tiek svinētas 40 gadu jubilejas un pirmais kopdarbs – albums “KINO”, iznācis tieši pirms 10 gadiem. 6. martā iznāca albuma “Nākamā pietura” II daļa, ar dziesmām krievu valodā un dziesmu pirmatskaņojumi būs dzirdami koncertā Rēzeknē. Gaidāmajos koncertos kopā ar Intaru un Abonementa orķestri uz skatuves kāps arī Liepājas Simfoniskais orķestris.

Vairāk informācijas mājaslapā.

Informēja Elza Jurāne, Latgales vēstniecība GORS mārketinga speciāliste

_____________________________________________________________-

Nakts mūzika. Ieva Saliete (klavihords) un Maija Kļaviņa (traversflauta)

9. jūnijā plkst. 21.30 Lūznavas muiža aicina uz vasaras ieskaņas “Nakts koncertu”, kurā saulrietu nedaudz citādāk baudīt ļaus klavesīniste Ieva Saliete un traversflautiste Maija Kļaviņa. Koncerta sākuma brīdis būs mirklis pirms saulrieta, kad, iestājoties krēslai, sadzirdamākas kļūst dabas skaņas, kurām pie atvērtiem logiem pievienosies arī Ievas spēlētais klavihords (pats klusākais taustiņinstruments) un Maijas traversflauta (baroka un rokoko laika instruments ar ļoti īpašu, daudz maigāku skanējumu nekā mūsdienu flautai). “Nakts mūzika” koncertprogramma top tieši iedvesmojoties no Lūznavas muižas īpašās vides un parka. Tā būs stāsts par ieklausīšanos, ceļojums dzirdei un klusuma mūzikas atklāšana. Ieeja  6 – 9 eiro.

Informēja Inga Drele, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

___________________________________________________________

ESENA Pārdaugavas dārzi pirmajā sezonā aicina uz dzīvesstila meistarklasēm

9. jūnijā ar izglītojošu pasākumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem sāksies mūsdienīga koncepta atpūtas vietas – “ESENA Pārdaugavas dārzi” – pirmā sezona. Iepazīšanās sezonā dārzos norisināsies vairāki dzīvesstila pasākumi par dabu, svinībām un zaļu dzīvesveidu, kuros ar padomiem dalīsies dažādu jomu profesionāļi. Vairāk nekā 60 hektāru lielā atpūtas vieta pretendēs kļūt par iecienītu galamērķi aktīvai vai rāmai atpūtai svētkos un ikdienā.

“Mēs aicinām pilsētas iedzīvotājus, īpaši no Pārdaugavas, biežāk būt tuvāk dabai, izkustēties un dzīvot veselīgāk un harmoniskāk,” saka “ESENA Pārdaugavas dārzi” direktore Dinnija Laksa. “Brīvdabas meistarklasēs runāsim par pasaules tendencēm un palīdzēsim apgūt praktiskas iemaņas dažādās jomās. Mērķis – lai ikviens mūsu brīvdabas lekcijās uzzina vismaz trīs jaunas un ikdienā noderīgas lietas.”

Aktīva vai rāma atpūta, svinības un dārza darbi
Aktīvās atpūtas cienītājiem dārzu teritorijā ir ierīkotas vairākas zonas piedzīvojumiem un kustībai. Mazākajiem apmeklētājiem kopā ar vecākiem ierīkota “Ķiparu taka” un velokartu ceļš un noma. Jau no jūnija beigām ģimenes tiks aicinātas pārbaudīt veiklību virvju takā, kas veidota dažādās grūtības pakāpēs. Savukārt ūdens sporta cienītājiem ir iespēja iepazīt apkārtni ar laivu vai SUP dēli. Aktīvajā zonā ierīkoti arī pludmales volejbola un futbola laukumi, kā arī golfa treniņu vieta.

Svinībām un mierīgai atpūtai izveidota speciāla vieta labiekārtotā dārzā. Apmeklētāji varēs nomāt ar glempinga telti aprīkotu teritoriju privātiem un uzņēmuma pasākumiem, savukārt nelielām brīvdabas svinībām ierīkotas piknika vietas, kā arī pieejama atpūtas zona ar šūpuļtīkliem ainaviskā pavēnī.

Tiem, kas ilgojas pēc privātas teritorijas un dārza, viens no interesantākajiem piedāvājumiem ir apstādīta, norobežota teritorija 600 m² platībā, kurā ierīkot savu mazdārziņu vai pavadīt vasaras brīvās dienas zaļumos. Šīs privātās zonas var nomāt īsākā vai garākā termiņā, turklāt dažās ir papildu iespēja nomāt arī dārza māju.

Brīvdabas pasākumi
Visas sezonas laikā dārzos plānotas sešas dzīvesstila nodarbības, kurās profesionāļu vadībā būs iespējams gūt zināšanas un izmēģināt zaļo sienu un sūnu grafiti veidošanu, dārzniecību urbānā vidē, brīvā laika organizēšanas iemaņas dabā kopā ar bērniem, dārza svētku noformēšanu, gongu meditāciju, piemājas augu izmantošanu skaistumkopšanā, zaļu dzīvošanu, rudens ražas sagatavošanu ziemai un citas aktivitātes.

Par ESENA Pārdaugavas dārziem
ESENA dārzu nosaukuma izvēlei ir saistība ar šīs vietas bagāto vēsturi – 16.-17. gadsimtā tajā atradusies Rīgas rātskungu rezidence, tolaik tautā saukta par Gotāna muižu. 18. gadsimtā par muižas īpašnieku kļuva Rīgas Doma mācītājs Imanuels Justs Esens, tāpēc to sāka dēvēt par Esena muižu.

19. un 20. gadsimta mijā tā nonāca bagātā krievu tirgotāja Popova ģimenes īpašumā, PSRS laikā teritorija pārgāja valsts īpašumā, bet 1995. gadā Popova mantinieki atguva skaisto zemesgabalu un muižu. Šodien tās vēsturiskais nosaukums ir iedzīvināts no jauna.

Kopš 2001. gada SIA „Popova legāts” ir vienīgais šīs ievērojamās Rīgas teritorijas daļas īpašnieks. Nolūkā apvienot un pārstāvēt dārzu izveides entuziastus, atbalstītājus, sporta aktivitāšu piedāvātājus un citus partnerus, 2017. gada jūnijā ar „Popova legāts” iniciatīvu tika nodibināta un reģistrēta biedrība „ESENA Pārdaugavas dārzi”.

Informēja Inita Pelse, “ESENA Pārdaugavas dārzi” komunikācijas konsultante

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!