Grāmatas vāka fragments

Apgāds „Mansards” izdod Ivetas Šimkus dzejas krājumu „pēc tam”

Iveta Šimkus (1964) kopš 1999. gada regulāri publicējusi dzeju, kā arī stāstus kultūras presē. Pirmais dzejoļu krājums “Prombūtne” iznācis 2007. gadā. Otrajā grāmatā apkopotie dzejoļi ir rūpīgi atlasīti, pilnasinīgi un precīzi noskaņoti sniedz dzīvesgudras un reizē – tekstā jaunas – autores nesteidzīgo, blīvo un gaišo refleksiju dzejas formā.

Simkus-vaks_gala.cdrDzejas krājuma redaktore Ingmāra Balode ar krājumu iepazīstina, sakot: ”Tie paši vārdi, kas visiem ir doti, bet ko dažiem lemts ieraudzīt un savienot poētiskā tekstā – lakoniskā, emociju, lietu, reāliju (piemēram, Rīgas, Maskavas priekšpilsētas) pagātni vērojošā, tagadnē elpojošā un nākotnes mirklī virzītā.. – tāds ir šīs autores piedāvātais dzejas tekstu kopums.” Ikdienā Iveta Šimkus ir filozofe, skolotāja un talantīgu pianistu mamma. Beigusi arī Rakstnieku savienības un Latvijas Universitātes rīkotos Rakstniecības teorijas un prakses kursus, J. Rokpeļņa dzejas meistardarbnīcu.

Apgāds „Mansards”, daudzu latviešu dzejnieku veiksmīgu pirmo, otro un arī turpmāko grāmatu izdevējs, aicina uz grāmatas atvēršanas notikumu pirmdien, 12. septembrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā. Pasākumā piedalīsies dzejniece Iveta Šimkus un pianiste Aurēlija Šimkus.

 

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!