Publicitātes foto

Lielās mūzikas balvas 2019 nominanti kategorijā “Gada koncerts”

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Gada koncerts” ir nominēti: koncerts “Dialogs ar Mocartu”, kurā “Sinfonietta Rīga” spēlēja diriģenta Olari Eltsa vadībā 18. janvārī uz Lielās ģildes skatuves, soliste – Irina Zaharenkova; ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts 27. jūlijā Ventspils koncertzālē “Latvija” un klavieru kvarteta “Quadra” koncerts “Ķeniņš un Quadra”, kas izskanēja 30. oktobrī Rīgas Reformātu baznīcā.

“Sinfonietta Rīga” un erudītā igauņu diriģenta Olari Eltsa pirmā radošā sadarbība, iesaitoties aizraujošā dialogā ar Mocartu, izrādījās ļoti veiksmīga. Koncerta programmā skanēja Mocarta reminora klavierkoncerts, kurā soliste bija Irina Zaharenkova – viena no ievērojamākajām savas paaudzes Igaunijas pianistēm. Savukārt dzirkstošie mocartiskie citāti izskanēja Pētera Etveša un Valentīna Silvestrova opusos. “Koncerta augstā kvalitāte balstās izcilā koncepcijā un tās perfektā īstenošanā, “Sinfonietta Rīga” lieliskajā ansamblī un īpašā skaņas kvalitātē, precīzā un dzirkstošā izpildījumā Olari Eltsa vadībā”, saka Lielās mūzikas balvas 2019 žūrijas locekle, izdevniecības “Musica Baltica” direktore Solvita Sējāne.

Ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts, kas notika 27. jūlijā Ventspils koncertzālē “Latvija”, bija patiess muzikāls baudījums – lieliska mūzika un fantastisks tās lasījums uz izcila jaunbūvēta instrumenta. Latvijā pirmoreiz skanēja Pētera Vaska “Hymnus”, dramatisma caurstrāvotais Sofijas Gubaiduļinas darbs “Gaisma un tumsa”, kā arī Žaka Nikolā Lemēna, Pola Dikā, Sezāra Franka, Ferenca Lista un citi skaņdarbi. “Iveta Apkalna vēlreiz apliecināja, ka viņas spēli raksturo perfekta virtuozitāte, nevainojama stila izjūta, mākslinieciska intensitāte un dziļa satura atklāsme,” uzsver Solvita Sējāne.

Klavieru kvartets “Quadra” ir jauni, bet Latvijā atzīti profesionāļi, kaislīgi, enerģiski un aizrautīgi gan dzīvē, gan mūzikā. Koncerts “Ķeniņš un Quadra” notika festivāla “Arēna” ietvaros 30. oktobrī Rīgas Reformātu baznīcā, piedāvāja piecu savstarpēji atšķirīgu darbu ļoti izteiksmīgu un apbrīnojami precīzu lasījumu. Koncerta programmā līdzās Ķeniņa 1979. gadā komponētajam Otrajam klavieru kvartetam mūziķi bija iekļāvuši pirms pāris gadiem rakstīto Armanda Aleksandraviča opusu “In hac spe vivo”, Oskara Herliņa jaunradīto klavieru kvartetu, angļu laikmetīgās mūzikas komponista Bena Lunna skaņdarbu “The Gateless Gate” un itāļu avangarda meistara Franko Donatoni virtuozo “Ronda”.

Portālā “Delfi” no 27. janvāra norisināsies Lielās mūzikas balvas 2019 publikas simpātijas balsojums. Tas noslēgsies 23. februārī pl. 23.59. No vienas IP adreses 24 stundu laikā varēs nobalsot vienu reizi par jebkuru mākslinieku. Publikas simpātijas balvas ieguvējs tiks paziņots LMB ceremonijā.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!