Publicitātes attēls

Izziņos Īsfilmu festivāla 2ANNAS programmu un diskutēs par dzīvi uz citām planētām

Iesildot Rīgas Starptautisko Īsfilmu festivālu 2ANNAS, ceturtdien, 6. februārī plkst. 17.00, Kaņepes kultūras centrā, notiks preses konference, kurā izziņos pilnu festivāla programmu, un uzreiz pēc tās, plkst. 18.00 – diskusija “Nereālās realitātes”, kurā kino, astronomijas, laikmetīgās mākslas un politikas eksperti diskutēs par dzīvi uz Marsa un citām planētām, un to, kā kino, māksla un zinātne ļauj konstruēt mākslīgas pasaules. Diskusiju vadīs  žurnāliste, Latvijas Radio un LTV raidījumu vadītāja Sandra Kropa.

Diskusija “Nereālās realitātes” sāksies plkst. 18.00 KKC Lielajā zālē, un ieeja visiem interesentiem tajā ir bez maksas. Festivāls 2ANNAS šogad fokusējas uz kosmosa tēmu izpēti kino un mākslā, tādēļ diskusijas galvenās sarunu tēmas būs par iespējamu dzīvi uz Marsa, plānotajām ekspedīcijām, laikmetīgās mākslas vīzijām mākslīgu pasauļu konstruēšanā, un to, vai zinātniskā fantastika virza zinātniskos atklājumus.

Diskusijā piedalīsies: Starptautiskās Astronomijas savienības biedrs Ilgonis Vilks, Zinātkāres centra Z(in)oo un misijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” vadītājs Pauls Irbins, kosmosa entuziaste, Starptautiskās kosmosa universitātes (International Space University) Francijā absolvente), šaha lielmeistare un politiķe Dana Reizniece – Ozola, mākslas kritiķe un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, kino zinātnieks Viktors Freibergs, un kino režisors, kurš strādā pie zinātniskās fantastikas filmas attīstīšanas projekta Ivars Tontegode.

Īsfilmu festivāls 2ANNAS norisināsies Rīgā no 10. līdz 16. februārim, un tā fokusa programmā tiks izrādītas filmas, kas dažādos veidos apskata ārpus planētas Zeme eksistējošas parādības, aktualizē jautājumus par citplanētiešu eksistenci, ceļošanu laikā, melnajiem caurumiem un to, kā mikrokosmosā notiekošās parādības atspoguļo makrokosmosu.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!