Lučanas Loginas foto fragments

Festivāls “Komēta” izziņo norises laiku un aicina māksliniekus pieteikties dalībai

No 31. jūlija līdz  2. augustam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, notiks unikālais brīvdabas festivāls “Komēta”. Daugavgrīvas cietoksnī piezemējoties jau piekto gadu, festivāls aicina apmeklētājus praktizēt prāta brīvību, ilgtspējību, piedalīties darbnīcās, kā arī dejot un baudīt mūziku no visas pasaules.

Līdz ar festivāla izziņošanu, organizatori aicina pieteikties māksliniekus, mūziķus, darbnīcu vadītājus un citus interesentus, kas vēlas kļūt par daļu no “Festivāls Komēta 2020”. Pieteikšanās anketu var atrast festivāla mājaslapā.

Festivāla “Komēta” ilgtermiņa mērķis ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu, sniedzot iespēju Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem trīs dienas vasarā pavadīt festivālā, kur ilgstpējība, brīvdomāšana un starptautiska kultūra satiekas vienuviet.

Nemainīgi svarīgs festivāla “Komētas” uzstādījums ir atbildība un rūpes par vidi, kā arī tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivālā netiek lietota vienreizlietojamā plastmasa, tiek šķiroti atkritumi, pasākuma infrastruktūra iespēju robežās tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem un tā, lai tā var tikt izmantota gan turpmākajiem “Komēta” festivāliem,  gan citu rīkotajiem pasākumiem.

Annemarijas Gulbes foto

Festivāls ir nekomerciāls, tā mērķis nav gūt peļņu, visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti festivāla norises nodrošināšanai un Daugavgrīvas cietokšņa attīstībai.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad festivāla programmu veidos vairāki savstarpēji un tematiski saistīti ciemati – skatuves. Programmā iesaistīties vairāki dīdžeji, mūziķi, aktīvisti, lektori un radošās apvienības no visas pasaules.

Biļetes iepriekšpārdošanā par “early bird” cenu 25 eiro vērtībā varēs iegādāties līdz pat šī gada 31. decembra pusnaktij festivalskometa.lv. Festivāla apmeklējums svētdienā nemainīgi būs bez maksas.

Festivāls radās 2016. gadā, kad, sapņojot par kultūras notikumu, kur mūzika, māksla un cilvēki ir līdzsvarā ar dabu, radās “Komēta”. Informācijai par pasākuma programmu un citām festivāla norisēm ir iespējams sekot līdzi mājaslapā, kā arī “Komēta” sociālajos medijos.

Lučanas Loginas foto

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!