Publicitātes attēls Dizaina sarunai ar Lizeti Druku par tēmu “Nākotnes materiālu scenāriji”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāj cikla “Vārds dizainam” 8. sezonu

Trešdien, 2019. gada 27. novembrī, plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina ikvienu interesentu uz “Vārds dizainam” 8. sezonas atklāšanu, kas notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Konferenču zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) un piedāvās Dizaina sarunu par tēmu “Nākotnes materiālu scenāriji”.

Globālās sasilšanas dēļ pasaule mainās (burtiski) un līdz ar to arī dizains. Īpašu lomu dizaina procesā spēlē materiāls. Šobrīd tiek meklēti jauni ekoloģiski risinājumi, kas paredz arī pārstrādes potenciāla izmantošanu. Tāpēc ar pārliecību var teikt, ka apkārtējā vide, kādu mēs pazīstam, drīzumā izskatīsies pavisam citādāk.

“VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonas pirmās Dizaina sarunas būs veltītas nākotnes materiāliem. Savā vīzijā dalīsies Lielbritānijā rezidējošā latviete Lizete Druka, kura ir pieredzējusi dizaina speciāliste autobūves kompānijā “Jaguar Land Rover”. Lizete stāstīs par tekstilmateriālu lomu automobiļu dizainā, kā arī par nākotnes scenārijiem ārpus tā.

Lizete Druka, dizaina speciāliste autobūves kompānijā “Jaguar Land Rover”.

Lizete Druka ir Latvijā dzimusi dizainere, kura strādājusi dažādās nozarēs, sākot no juvelierizstrādājumu dizaina, beidzot ar modi un automobiļiem. Pēc tekstila dizaina maģistra pabeigšanas Londonas Karaliskajā mākslas koledžā (Royal College of Art) 2014. gadā Lizete pievienojās jaunajai “Jaguar” dizaina komandai. Tajā viņa attīstīja “Jaguar” krāsu un materiālu identitāti, pētot luksusa statusu, amatniecību, kā arī nākotnes ideju un materiālu iespējas automobiļu industrijā.

Lizete Druka interesējas par dizainu, tehnoloģijām un pieredzi, lai izprastu nākotnes resursus un sekas saistībā ar elektrifikāciju, autonomiju un vides izmaiņām, kas ietekmē mobilitātes nozari.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 222235 vai e-pastu Jekaterina.Potasova@lnmm.lv.

Dizaina sarunas turpināsies 2020. gada janvārī.

“VĀRDS DIZAINAM” 8. SEZONA

Mēs dzīvojam antropocēnā laikmetā, kurā cilvēka darbībai diemžēl ir negatīva ietekme uz apkārtējo vidi. Ja pasaules ekosistēma ir kritiskā situācijā, tad kādu lomu tajā spēlē dizains? “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonā pievērsīsimies dažādiem nākotnes dizaina jautājumiem.

Tiek runāts, ka dizains ir visapkārt mums. Taču dizains ir arī atkritumi. Produktu iepakojumi, tehnika, žurnāli, salvetes, apģērbs un citas lietas, kuras kādreiz uzskatījām par skaistām. Pasaule ir pārpildīta ar dizaina risinājumiem, kas agri vai vēlu nonāk fiziskā vai digitālā miskastē. Statistikas fakti liecina, ka Latvijā četru gadu laikā atkritumu daudzums uz vienu cilvēku ir palielinājies no 350 kg līdz 438 kg.

Zemes iedzīvotāju skaits pieaug, un nākotnē nav vietas visām mantām. Šo problēmu jau labu laiku mēģina risināt, bet tikai pēdējos gados tā kļuva par “trendu”. Katra dizaina nedēļa, festivāls vai pasākums lielākā vai mazākā mērā runā par videi draudzīgu dizainu. Arī “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezona nebūs izņēmums.

PAR “VĀRDU DIZAINAM”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) izglītības programma “VĀRDS DIZAINAM” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi popularizēt dizainu, iepazīstināt visplašāko auditoriju ar nozares aktualitātēm un sasniegumiem. Astoņu gadu laikā ar personīgo pieredzi ir dalījušies vairāk nekā 170 Latvijas dizaineri un jomas profesionāļi, kuru prezentācijas ir apskatāmas DMDM YouTube kanālā. Kopumā šajā periodā cikla pasākumi “Dizaina sarunas”, “Dizaina darbnīcas pieaugušajiem”, “Dizaina domnīcas pedagogiem” un “Dizaina nodarbības skolēniem” pulcējušas vairāk nekā 7000 interesentu.

“VĀRDS DIZAINAM” paredzēts gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu studentiem, pasniedzējiem, kā arī ikvienam, kurš vēlas uzzināt kaut ko vairāk.

Programma “VĀRDS DIZAINAM” ir iekļauta Latvijas Republikas Kultūras ministrijas dizaina stratēģijas rokasgrāmatā “Latvijas dizains 2020”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!