Publicitātes foto

Andreja Nadezdinska izstāde “Zelta zirneļa tīkls”

No 1. februāra kultūras centrā “Grata JJ” galerijas  “MuseumLV” 2. stāvā apskatāma Andreja Nadezdinska izstāde “Zelta zirneļa tīkls”.

www.sundrawPhoto.com

Andreja Nadeždinska darbos apvienojas juvelieru māksla, tēlniecība un grafika. Mākslas darbu materiāls ir apbrīnas vērts – zirnekļu tīkli un zelts.

Pirms desmit gadiem Andrejam Nadezdinskim radās mākslinieciska interese par zirnekļu tīkliem. Zinātne joprojām nespēj izskaidrot, kā un kāpēc zirneklis vij tīklu. Katrs tīkls ir vienreizējs, tā dizains ir atkarīgs no laika apstākļiem, gada laika, zirnekļa vecuma un noskaņojuma. Ja salīdzinām rasas lāses masas proporciju ar zirnekļa tīkla sķiedras biezumu – citā mērogā šis tīkls spētu apturēt lidmašīnu.

Nadezdinskis vairāku gadu garumā devās ekspedīcijās Latvijas dabā, pētīja zirnekļu tīklus, atklājot veidu, kā tos var pārvietot un konservēt, saglabājot tīkla dabisko zīmējumu. Šis process ir ļoti sarezģīts un dārgs.

Visbeidzot, zirnekļa tīkli tiek apzeltīti un mākslinieks no tiem veido dekoratīvas kompozīcijas, kļūstot par dabas fenomena līdzautoru. Zelts palīdz izcelt zirnekļa tīkla grafisko zimējumu dabiskajā apgaismojumā.

Andreja Nadezdinska kompozīcijas ir unikālas – pielietotās tehnolpģijas ir oriģinālas, viņa atklātas. Zelta zirnekļa tīkls Nadezdinska izpildījumā varētu kļūt par neparastu un vērtīgu dāvanu cilvēkam, kas uz pasauli skatās bez aizspriedumiem.

Ieeja bez maksas.

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!