Svētku frizūras

Klusie Ziemassvētki ir aizvadīti, tagad laiks svinīgām un trakulīgām Jaungada ballēm. Cerams, kleitas un kurpes jau nopirktas, skaistumkopšanas procedūras veiktas laicīgi, atliek vienīgi izvēlēties un izveidot atbilstošu svētku frizūru.

Skaistumkopšanas salona “Irēna” meistariem ir liela pieredze svētku frizūru veidošanā dažāda garuma matiem. Pirms iepazīstināšanas ar noderīgiem padomiem, salona vadītāja Irēna atgādina Sofijas Lorēnas vārdus: ”No frizūras atkarīgs, kā paiet diena, un rezultātā – visa dzīve.”
Sieviešu frizūra ir tās īpašnieces individualitātes, stila, rakstura un garastāvokļa izteiksmes veids. Frizūras uzdevums ir radīt vajadzīgo noskaņojumu un uzsvērt pasākuma nozīmīgumu. Skaista vakara frizūra papildina un akcentē tēlu. Sieviete taču vienmēr grib būt neatvairāma un uztvert sajūsmas pilnus skatienus.
Mūsdienu sievietes seko modes tendencēm un izvēlas stilīgas un modernas frizūras. Protams, ir svarīgi būt lietas kursā par modes jaunumiem, bet tikai pieredzējis friziermeistars spēj piemeklēt un piedāvāt tādu matu sakārtojumu, kas būtu vienlaicīgi būs gan moderns, gan atbilstošs jūsu individuālajam tēlam un pasākumam, kuru grasaties apmeklēt.
Neatkarīgi no vecuma katra meitene un sieviete vēlas būt skaista un apburoša, it īpaši svētku svinībās un banketos, kur etiķete prasa vilkt vakarkleitu. Izvēloties tērpu svinībām, daiļā dzimuma pārstāves sāk lūkoties arī pēc meistara, kurš spēs radīt atbilstošu vakara frizūru.
Atkarībā no gaidāmā pasākuma rakstura vakara frizūrām ir savas īpatnības. Salīdzinājumā ar parasto matu ieveidošanu vakara frizūras radīšana ir daudz sarežģītāks process, kas prasa friziera radošu pieeju un izsmaclinātu fantāziju. Jaungada vakara frizūras izceļas ar bagātīgu fantāziju, tās ir greznas, kuplas un spilgtas. Vakara frizūrai oficiālajā pieņemšanā jābūt lakoniskai, elegantai, vienkāršai un dabiskai. Mājas pasākumos tai nevajadzētu būt parāk sarežģītai. Vakara frizūras izvēle atkarīga no daudziem faktoriem: no pasākuma rakstura un stila, no vakartērpa, no sievietes sejas īpatnībām, bet, galvenais, no matu biezuma un garuma.

Vakara frizūras īsiem matiem

Modelējot vakara frizūras īsi apgrieztiem matiem, jāņem vērā griezuma īpatnības. Lai piešķirtu matiem vēlamo raksturu, izmanto dažādus matu kopšanas līdzekļus frizūras nostiprināšanai. Vakara variantam var izvēlēties aktuālo asimetrijas trendu, “slapjo” efektu vai arī sasukāt visus matus uz pakauša, fiksējot ar stailinga līdzekļiem. Īsiem matiem var izmantot arī lokšķēres, uztinot un izlaižot šķipsnas uz visām pusēm, tādējādi panākot mazliet izspūruša un nevērīga stila efektu. Matus var izrotāt ar matu sprādzēm, stīpiņām, lentām, ķemmēm, puķēm, ar kuru palīdzību pat no īsa matu griezuma var modelēt smalku svētku frizūru.

Vakara frizūras vidēji gariem matiem

Vidējais matu garums – aptuveni līdz plecu līnijai vai mazliet zemāk – ir visizplatītākais. Šādus matus ir diezgan vienkārši aprūpēt, nevajag pārāk bieži apgriezt, vieglāk ieveidot ikdienā un modelēt vakara frizūru. Šīs ir piemērotākais variants mūsdienu dzīves ritmam. Šodien ir populāri gan kupli, gan gludi sasukāti mati.
Parastākais variants – mazliet uztītie un skaisti izlaistie mati. Lai radītu romantiskāku tēlu, var uzrullēt matus stingrāk, izlaist romantiskas sprogas, piešķirot frizūrai lielāku apjomu. Vidēji gariem matiem var veidot asimetrisku frizūru, piešķirot tās īpašniecei šarmu un seksualitāti. Labi izskatās “slapjas” cirtainas matu sprogas. Šādu efektu panāk ar speciālām putām un difuzora palīdzību. Sprogaini mati var būt pamats daudziem matu sakārtojumiem.
Pretējais variants ir gludas vakara frizūras. Tās ir pieņemtas oficiālajos pasākumos. Gludas frizūras bieži veido, sasienot pakausī zirgasti, fiksējot to ar savu matu šķipsnu vai bizīti. Izskatās oriģināli un eleganti.
Uz augšu pacelti un ar sprādzēm nostiprināti mati – tā ir augsta svētku frizūra, kas pasvītro kakla līniju, piedodot tēlam eleganci un stilīgumu. Viss atkarīgs no klientes vēlmēm un friziera fantāzijas.
Šogad ļoti aktuālas ir vakara frizūras, kuru pamatā ir nekārtīgas šķipsnas – tā saucamā mākslinieciskā nekārtība. Tas var būt gan parastais mezgls, gan haotiski izvietotas cirtainas šķipsnas, kas sasietas un nostiprinātas uz viena sāna ar matu sprādzēm, un citi varianti. Galvenais šeit ir radošais haoss.
Tāpat modē ir dažādas bizes. Vakara frizūras, kuras modelētas, izmantojot bizes – ir universālais variants dažādām svinībām un pasākumiem.
Vakara frizūru nostiprināšanai izmanto dažādus aksesuārus, īpaši grezni un svinīgi izskatās elementi ar kristāliem.

Vakara frizūras gariem matiem

Tendences modes pasaulē var mainīties katru gadu, bet garie mati nekad nav izgājuši no modes. Vakara frizūras gariem matiem bieži vien ir īsts mākslas darbs. Tos veidojot, meistars cenšas parādīt visu savu meistarību un prasmi. Protams, darbs ar gariem matiem prasa vairāk laika, bet arī svētku frizūru variantu ir daudz vairāk.
Moderno frizūru reitingā joprojām dominē viļņaini mati. Cik romantiski izskatās izlaisti mati ar lielām sprogām vai smalkām cirtām! Izmantojot dažāda apjoma cirtas, var veidot atšķirīgus tēlus. Starp citu, var uzkasīt viļņainus matus un izveidot individuālu stilu.
Joprojām aktuāli ir gludi mati. Modē ir dabiskums, tāpēc var izvēlēties nedaudz izspūrušu un nevērīgu stilu, mazliet uzkasīt ar rokām matus visā garumā, iepriekš apstrādājot tos ar atbilstošiem matu kopšanas līdzekļiem.
Grezni izskatās frizūra ar uzkasītiem gariem matiem. To var modelēt gan ar gludiem, gan ar cirtainiem matiem, uzkasot tos aizmugurē vai sānos. Atkal atgriezusies 60. gadu mode ar “lauvas krēpēm”. Galvenais šeit ir radoša nekārtība – it kā nejauši atrisušas matu cirtas.
Vakara frizūra ar asti atver seju un izceļ tās īpatnības. Asti var oriģināli noformēt, savelkot to vairākās vietās ar gumijām visā garumā un izrotājot.
Bize ir viena no populārākājiem matu sakārtojumiem. Modē ir gan cieši sapītas bizes, gan ar vaļēju, mazliet izspūrušu matu pinumu. Pateicoties dažādiem pinuma veidiem, var modelēt neparastas un stilīgās frizūras, kuras piesaistīs apkārtējo uzmanību.
Augstas vakara frizūras – gliemežvāks, matu kušķis, sarežģītie šinjoni – vienmēr izceļas ar eleganci, daiļumu un izsmalcinātību. Tās īpaši piemērotas svinīgiem gadījumiem.

Modelējot vakara frizūras, salona “Irēna” frizieri izmanto tikai firmu “Wella”, “Londa”, “Cutrin” profesionālos matu kopšanas līdzekļus.
Katra frizūra savā veidā ir unikāla un neatkārtojama. Neaizmirstiet, ka sarežģītām vakarām frizūrām ir nepieciešama iepriekšējā konsultācija ar friziermeistaru. Speciālista profesionalitātei un prasmei saskatīt rezultātu šeit ir izšķiroša nozīme. Vakara frizūra nedrīkst būt pārslogota ar detaļām (bizītēm, puķītēm utt.), tai jābūt harmonijā ar kopējo tēlu: gan ar vakarkleitu, gan ar kosmētiku, gan ar rotaslietām. Galvenais, lai klients būtu apmierinātas ar rezultātu.

Salona “Straume”, kas darbojas ne tikai Latvijā, bet arī Spānijā, vadītāja Inga aicina būt drosmīgām un svētkos klasisko vakara frizūru vietā izvēlēties fantāzijas krāsu frizūras, jo priekšā mums ir gaiļa gads. Un, ja paskatāmies, tad gailim astē ir skaistas un spilgtas krāsas. Lai sagaidītu Jauno gadu pozitīvi un uzsāktu to ar laimes dvesmu, sakrāsosim matus par prieku gailim. Salonă “Straume” krăsas atvestas no Spănijas, līdz ar to tās ir daudz spilgtăkas. Gribat nākošo gadu dzīvot labāk un pilnvĕrtīgāk, ļaujaties eksperimentiem ar krāsām.

Svētku frizūra

Svētku frizūra

Salona „Estētika” vadītāja Inga priecājas, ka šodienas frizūras izvēle dod iespēju pašizpausties un realizēt vispārdrošākos eksperimentus. Mūsu šīs dienas devīze – iespēja izvēlēties. Vairs nav nozīmes, ko jūs izvēlēsieties: mežonīgu vai dabīgu matu krāsu, īsu griezumu vai garas lokas. Nav ierobežojuma jūsu iztēlei. Modi diktējat jūs! Modē ir absolūta anarhija: aktuāli ir gari gludi mati un īss griezums, spilgtas šķipsnas un dabīgi toņi, klasika un avangards, kā arī uniseksa stils iekaro arvien plašāku publiku…
Pasaule maina mūs un otrādi. Mēs – stilisti un frizieri – cenšamies kalpot skaistumam, jo tieši skaistums izglābs šo trako, bet brīnišķo pasauli.