Publicitātes foto

Zudušie dārzi. Pētera Līdakas darbu izstāde Galerijā Bastejs

Galerijā “Bastejs” 19. septembrī atklās Pētera Līdakas jauno darbu izstādi “Zudušie dārzi”. Izstāde skatāma no 20. septembra.

“Uz zemes viss nepārtraukti pārveidojas, jo zeme ir dzīva… un tai ir dvēsele.”/ P.Koelju

Pētera Līdakas jauno izstādi varētu arī nosaukt “Meditācija par Mirkli”, kas mākslinieka darbos vizualizējas kā dabisku, haotisku, škietami nejaušu dabas struktūru kompozīcijas, kur jūtams cilvēka roku nepārveidotai dabai raksturīgais asimetriskums – līdzsvars un harmonija. Tās ir kā aizmirsts, zudis dārzs – neeksistējošs, atmiņās noglabāts, kas gaidījis īsto brīdi un laiku. Dārzs kā metafora, strādājot pie jaunās kolekcijas darbiem.

Aplūkojot vēl neizstādītos un topošos liela izmēra gleznojumus uz papīra mākslinieka darbnīcā, ir sajūta, ka mākslinieks, lietojot dažādus medijus (tušu, akvareļus, ogli),  pilnībā ļāvies brīvai improvizācijai – ceļojumam uz jaunām teritorijām.

Klasiskais galeriju izstāžu apmeklētājs Pēteri Līdaku nepazīst. Mākslinieks sevi līdz šim asociējis kā ceļotāju izplatījumā jeb sapņu inženieri.

1998-2003: LMA BA

2008. gadā, uzsākot studijas maģistratūrā Centrālā Sv. Mārtina Londonas Mākslu universitātē (Central Saint Martin College of Art and Design), izkopis abstrakto un ekspresīvo zīmējumu, absurdu tēlu un aizraujošu pasauļu konstruēšanu, kas aicina uzdrīkstēties pārkāpt cilvēka prāta radītas klišejas.

Objekti, skulptūras kā jaunradītas lidojoša būtnes, neparastas lidmašīnas, darbi animācijā, fotogrāfijā, dizainā, instalācijā un video.

Nozīmīgākās izstādes:

2018 TETRIX, personalizstade Mākslas centrā NOASS, Rīga

2016 (s)pace, personālizstāde, Galleria Corraini, Mantuja, Itālija

2016 “Hypotheses non fingo”, personālizstāde, Libreria +121, Milāna, Itālija

2013 “Kur ir mana lidmašīna?”, grupas izstāde, Rīgas Mākslas telpa

2012 AEROSAURUS, personalizstade, Starptautiskā Lidosta Rīga, airBaltic treniņu centrs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!