Foto: Ieva Ozoliņa

Zelta Annas 2020 ieguvēja – Francijas spēlfilma “Kaili ielās naktī”

Svinīgā gaisotnē, klātesot starptautiskai profesionāļu žūrijai, režisoriem un viesiem, 15. februāra vakarā Kaņepes Kultūras centrā tika pasniegtas 9 balvas Īsfilmu festivāla 2ANNAS dalībniekiem. Starptautiskajā konkursā par godalgotām vietām cīnījās 65 jaunas, lieliskas filmas, kas atlasītas no  2654 pieteikumiem no visas pasaules. Par labāko konkursa filmu atzīta un Grand Prix balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto Zelta Annas statueti un 1000 EUR naudas balvu no Latvijas Mobilais Telefons saņēma Francijā radītā spēlfima “Kaili ielās naktī”, režisors – Benoit Rambourg. Par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas spēlfilma “Kvarcs”, režisores – Odeta Riškutė un Klaudija Matvejevaitė, kas ieguva Annas statueti un balvu no BBPost House un BBRental, – filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 EUR vērtībā.

Festivāla galveno balvu dāvāja Latvijas Mobilais Telefons, un uzņēmuma prezidents Juris Binde atzīst: “LMT un kinofestivālu 2ANNAS vieno inovatoru gars un vēlme paplašināt robežas – mākslā un tehnoloģijās. Festivāla īsfilmu mākslinieciskais un tehniskais izpildījums nojauc un paplašina priekšstatus par kino, piedāvājot nebijušu pieredzi gan formas, gan satura ziņā. Festivāls iedvesmo sasniegt arvien jaunas virsotnes kino industrijā, uzsver tās eksperimentālo dabu, ļauj skatītājiem ieraudzīt ko unikālu un nekad neredzētu. LMT atbalsta inovatīvu pieeju kinomākslai, turklāt LMT tehnoloģijas padara demokrātiskāku pašu kino radīšanas procesu. Ceļš no domām līdz darbiem kļūst arvien īsāks arī kino jomā, ļaujot katram būt režisoram un radīt savu filmu”.

24. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS balvu ieguvēji:

Žūrija vienbalsīgi lēma festivāla galveno balvu piešķirt Francijas režisora Benoit Rambourg radītajai spēlfilmai Kaili ielās naktī (Naked in the streets at night, Benoit Rambourg/ Francija/ 2018/ spēlfilma / 21 min) par maigi un atmosfēriski veidotu kinodarbu, kas uzbur savu, smalkas sarežģītības pilnu pasauli, maigi attēlojot intīmu attiecību portretu pusaudžu vecumā.

Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju laurus žūrija piešķīrusi spēlfilmai Kvarcs (QUARTZ, Odeta Riškutė un Klaudija Matvejevaitė / Lietuva / 2019 / spēlfilma / 5 min) par ievelkošu un pacilājošu filmu, kas veidota, izmantojot ekonomisku un komisku narratīvu, kurā dumpīgais galvenais varonis ņem savu likteni savās rokās. Filma aizved mūs uz konkrētu vēsturisko periodu, kas vienlaicīgi šķiet kā sirreāla nākotnes pasaule.

Labākā filma vidējā garuma filmu konkursā un Ģipša Annas saņēmēja – Kovbojs (Cowboy/Raimondas Kavaliauskas/ Lietuva/ 2019/ animācijas filma/ 38 min)

Labākās animācija un Ģipša Annas saņēmēja – Sēt dzīvību (Leaking life, Shunsaku Hayashi/ Japāna/ 2019/ animācijas filma/ 15 min)

Labākās dokumentālā filma un Ģipša Annas saņēmēja – Zilais zēns (Blue Boy, Manuel Abramovich/ Argentīna, Vācija/ 2019/ dokumentālā filma/ 19 min)

Labākā filma spēlfilmu kategorijā un Ģipša Annas saņēmēja – Būt pašai (Whole, Slava Doytcheva/ Bulgārija/ 2018/ spēlfilma/ 21 min)

Labākā filma Bērnu īsfilmu konkursā un stikla diploma saņēmēja – Kaķu ezera pilsēta (Cat Like City, Antje Heyn/ Vācija/ 2019/ animācija 7 min)

Labākā filma Jauniešu īsfilmu konkursā un stikla diploma saņēmēja – Talantu meklētājs (Talent scout, José Herrera/ Spānija/ 2018/ animācija)

Atzinība Baltijas kategorijā un diploma un Golfa kluba Viesturi dāvanu kartes saņēmēja – filma Stūris (The Corner, Klementas Davidavičius/Lietuva/2019/ dokumentāla filma/ 8 min)

2020. gada konkursa dalībniekus vērtēja profesionāla, starptautiska žūrija: Madli Lääne, spēlfilmu un dokumentālo filmu režisore, pasniedzēja Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā; Mauro Carraro – viņa īsfilma “Hasta Santiago” atzīta par labāko debijas filmu 2014. gada Anesī festivālā un saņēmusi vairākus desmitus apbalvojumu visā pasaulē; Christoffer Olofsson, kurš jau 20 gadus ir Upsalas Starptautiskā īsfilmu festivāla programmas direktors Zviedrijā, kino kritiķis un kurators; Elīna Reitere – portāla “Kino Raksti” līdzredaktore, kino zinātņu doktore ER. Starptautisko Bērnu un Jauniešu īsfilmu konkursu vērtēšana tika uzticēta pašiem skatītājiem.

Festivāla publicitātes attēli:

Festivāla galveno balvu dāvāja Latvijas Mobilais Telefons, savukārt balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam – filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBRental un BBPostHouse. 2ANNAS atbalstītāji: Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Nacionālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Ekspress, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, Kaņepes Kultūras centra kafejnīca Austra, radio Naba, tulkošanas birojs Linearis, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams Annas2 un golfa klubs Viesturi.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!