Publicitātes foto: LNSO

Rīgas festivālā stiksies pianists Antons Ļahovskis un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

13. jūnijā Lielajā ģildē Rīgas festivāla ietvaros klausītājus priecēs Londonā dzīvojošais, virtuozais krievu pianists – Antons Ļahovskis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Koncertā skanēs Ferenca Lista melodiskais un bangojošais Otrais klavierkoncerts un Sergeja Rahmaņinova Trešā simfonija.

Sanktpēterburgā dzimušais un Londonā skolotais pianists Antons Ļahovskis ieguvis godalgas daudzos starptautiskos klavierspēles konkursos, tostarp Emanuela Dirlē starptautiskajā konkursā, Starptautiskajā Londonas klavierspēles konkursā, Žaka Semjuela Starpkoledžu pianistu konkursā, IV starptautiskajā Prokofjeva konkursā, kā arī Grand Prix un LNSO simpātiju balvu Jāzepa Vītola V starptautiskajā pianistu konkursā 2008. gadā.

Struktūras ziņā neordinārais, melodiskais un bangojošais Otrais klavierkoncerts noslēdz F. Lista “virtuozās mūzikas” periodu. Satura ziņā tas dēvējams par īsteni kontrastainu koncertu, jo muzikālais ceļojums no bezdibeņu klintīm un baiļpilnām aizām kalusītāju itin viegli aizvedīs apgarotas laimības pasaulē. Skarbās dabas romantiku papildinās Žana Sibeliusa svīta “Karēlija”, savukārt par sava veida “laimības zemi” slāvu mūzikas izpratnē parūpēsies Sergejs Rahmaņinovs.

Diriģents Andris Poga:”Koncerta programma ietver gadsimtu garu vēsturi – no 19. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz 20. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Senākais skaņdarbs ir Lista Otrais klavierkoncerts. Ļoti simfonisks skaņdarbs. Man ir liels prieks, ka to atskaņos brīnišķīgs pianists – Antons Ļahovskis. Viņu ir iemīļojusi Rīgas publika un arī mūsu orķestris. Ļahovska muzikālā inteliģence, nepšaubāmā virtuozitāte un krāsu spektrs uz klavierēm būs kaut kas īpašs. Savukārt Rahmaņinova Trešā simfonija izsaka visu komponista personību. Tās ir absolūti ģeniālas melodijas”.

Rīgas festivāla koncerti notiks no 26. maija līdz 21. jūnijam. Šogad festivālā skanēs emocionāli piesātināta un romantiska mūzika, kā arī džeza skaņdarbi. Uz skatuves kāps pianists Vestards Šimkus, Jeruzalemes simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, Concertgebouw džeza orķestris. Festivāla ietvaros notiks Latvijas valsts simtgades projekta “Latvijas gredzens” koncertuzvedumu atkārtojumi.

Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!