Publicitātes foto

Pjērs Bertrāns satiksies ar Latvijas Radio bigbendu festivālā “Saxophonia”

24. februārī Rīgas Kongresu namā festivālu “Saxophonia” noslēgs franču džeza leģenda Pjērs Bertrāns un Latvijas Radio bigbends. Koncertā skanēs Pjēra Bertrāna oriģinālmūzika, kas rakstīta tieši Latvijas Radio bigbendam, un kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītāju šaurajās Monmartras ieliņās, ļaujot izjust Parīzes īpašo gaisotni. Koncerta soliste – jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla.

Pjērs Bertrāns ir saksofonists, flautists, kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver daudzas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Bertrāns ir dibinājis Parīzes džeza bigbendu un kopš 2009.gada vada Nicas džeza orķestri.

Albums “JOY” – Pjēra nesenākais veikums, 2017. gadā kategorijā “Gada labākais ieraksts” ieguva augstāko apbalvojumu valstī – “Victoire du Jazz”.  Albums ticis izdots prestižās ierakstu kompānijas Cristal Records – Sony Music paspārnē. Šāds apbalvojums iegūts arī iepriekš kopā ar Parīzes Džeza bigbendu – “Victoire du Jazz : prix Franck Ténot” un “Django d’Or”. Pagājušā gada nogalē šīs pašas ierakstu kompānijas paspārnē klajā nācis viņa jaunākais albums “Far East Suite”. Djūka Elingtona (Duke Ellington) un Billija Streihorna (Billy Strayhorn) mūzikai visas aranžijas veidojis Pjērs, kurš ir arī šī albuma producents.

Franču dziedātāja Paloma Pradāla 25 gadu vecumā izdod savu pirmo albumu “Rabia”, kas ir stāsts par viņa ģimenes vēsturi un ietekmēm. Albumā ir ierakstītas Pradālas kompozīcijas un novatoriskas improvizācijas, populāras spāņu un kubiešu dziesmas, salsas ritmi, flamenko krāsas, poētiski un saviļnojuši teksti.

Latvijas Radio bigbends ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa. Katra uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Latvijas simtgades gadā Latvijas Radio bigbends ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām tika uzņemts prestižākajās ASV koncertzālēs – Džona F. Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā, kā arī kopā ar Rendiju Brekeru (Randy Brecker) festivālā “Jazz Baltica”.

Pjērs Bertrāns un Latvijas Radio bigbends viesosies arī Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 22. februārī, savukārt Siguldā koncerts notiks 23. februārī kultūras centrā “Siguldas Devons”.

Festivālu “Saxophonia” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!