Publicitātes foto

Pianists Reinis Zariņš festivālā “Eiropas Ziemassvētki” spēlēs Bēthovena sonātes

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” viens no ievērojamākajiem Latvijas talantiem, trīskārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs un 11 starptautisku pianistu konkursu laureāts – Reinis Zariņš 19. decembrī Lielajā ģildē piedāvās savu skatījumu uz Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm.

2020. gadā visā pasaulē plaši tiks atzīmēta Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas diena. Ieskandinot šo notikumu, festivāls “Eiropas Ziemassvētki” un izcilais pianists Reinis Zariņš piedāvā īpašu programmu, kas veltīta slavenā Vīnes klasiķa klaviersonātēm. Lielā simfoniķa daiļradē klaviersonātes žanrs bija līdzvērtīgs radošai laboratorijai, kurā novatoriski meklējumi un atklājumi savijās ar ļoti personisku izteiksmi. Kopumā 32 šī žanra paraugi caurvij visu Bēthovena daiļradi: meistara pirmās klaviersonātes tapušas vēl 18. gadsimta izskaņā, savukārt pēdējās – neilgi pirms viņa nāves, spilgti atsedzot komponista stila metamorfozes un laikmeta zīmes. Šīs programmas fokusā ir Bēthovena vēlīnie darbi – 27., 28. un 29. klaviersonāte – izcili, tehniski sarežģīti un emocionāli piepildīti kamermūzikas šedevri.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors. Reinis uzsāka klavierspēles apguvi septiņu gadu vecumā, un jau desmit gadu vecumā debitēja kā solists ar orķestri, vēlāk gūstot godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015).

Reinis Zariņš ir piedalījies daudzos prestižos festivālos: Lucernas festivālā, “Kremerata Baltica” festivālā, Bātas, Norfolkas un Jaunskotijas starptautiskajos mūzikas festivālos, “Master Works” un “Holland Music Sessions” festivālos. Viņš muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs — Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmora zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē. Teicamā saskaņā spēlējis ar diriģentiem Andri Pogu, Atvaru Lakstīgalu, Aināru Rubiķi, Pjēru Bulēzu, Pēteru Etvešu, Pavlo Erasu-Kasado, Juhu Kangasu, Djego Masonu, kā arī muzicējis ar Maskavas Virtuoziem, Maskavas Valsts kamerorķestri, “Kremerata Baltica”, Ostrobotnijas kamerorķestri un labākajiem Latvijas orķestriem.

Reinis Zariņš ieskaņojis kritiķu augsti vērtētus diskus: studijas albumus “Circus & Magic”, “Jāzeps Vītols – Works for solo piano”, kā arī Londonas Vigmora zālē veiktu koncertierakstu ar Bēthovena “Hammerklavier” un Šūberta opusiem. 2017. gadā klajā nākuši albumi ar Volfganga Dārziņa Klavierkoncertu un Lūcijas Garūtas klaviermūziku.

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētais festivāls “Eiropas Ziemassvētki” notiek no 6. līdz 29. decembrim. Klausītāji koncertos varēs baudīt Johana Sebastiāna Baha apjomīgo “Ziemassvētku oratoriju”, populāro lūgšanu “Ave Maria” dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī džeza aranžijas. Festivālā uzstāsies solisti – soprāns Elīna Šimkus, kontrtenors Sergejs Jēgers, kā arī Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends u.c.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un koncertu norises vietās.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!