Foto: Mums Patīk

Par izvēlēm

Varbūt šobrīd ir dīvaini runāt par izvēlēm, kad tās ir sašaurinājušās tik ļoti, kā nevienā citā laikā, ko esmu piedzīvojusi. Lai izvēlētos, būs jānogaida. Var sevi mānīt ar iespējamo atgriešanos tajā pašā vietā, kur viss pārtrūka. Taču jau tagad ir pietiekoši skaidri redzams, ka pasaulē, kurā dzīvojām pirms pandēmijas, mēs nekad vairs neatgriezīsimies, jo tādas vienkārši vairs nav. Neatceros, ka vēl kādā brīdī apkārtējā vide būtu mainījusies ar tādu paātrinājumu, kā tas notiek šobrīd. Pat lielākās pārmaiņas, ko manai paaudzei atnesa Padomju Savienības sabrukums, Atmoda un “labrīt, tirgus ekonomika”, notika ilgākā laika posmā. Toreiz no jau nojaušamā tehnoloģiju triumfa mūs šķīra vēl divdesmit gadi, bet tagad mēs tajā jau dzīvojam.

Taču izvēle, par kuru gribēju runāt, man būtu jāizdara arī tad, ja pasaule nebūtu mainījusies.

2013. gada decembrī dzima doma izveidot portālu kā turpinājumu reiz iznākušam žurnālam. Un 2014. gada aprīlī portāls Mums Patīk tika palaists virtuālajā telpā. Šķiet, tas bija laiks, kad mēs apguvām “I like” sociālajos tīklos. Kā joks domātais “mums patīk” pielipa portālam par nosaukumu un nu ar to būs jādzīvo līdz galam. Portāla pastāvēšanas laikā ne reizi vien šis nosaukums ir licies neatbilstošs vai pat traucējošs, piemēram, paziņojot sēru vēsti vai ziņojot, ka kultūra uz laiku ir slēgta. Bet sākumā nodomājām – kāpēc gan ne? Mēs taču gribējām rakstīt par to, kas mums patīk – par literatūru un citām mākslām, parunāties ar cilvēkiem, kas tās rada, apmeklēt pasākumus un dalīties ar iespaidiem.

Sākot veidot šo portālu, mēs mēģinājām atrast līdzsvaru starp savām interesēm un tirgus ekonomikas likumiem. Vēlāk finansējām šo izklaidi no citos projektos nopelnītās naudas. Un visbeidzot, kad arvien vairāk laika sāka prasīt citi darbi, palaidām visu pašplūsmā. Tad nāca pandēmija, ielika kultūru stikla skapī aiz atslēgas, un viss apsīka pavisam. Kaut kas jau notiek, kaut ko jau var noskatīties, noklausīties un izlasīt virtuālajā telpā, mēs lēnām pierodam pie šīs attālinātās dzīves un mācāmies to dzīvot.

Nogājis septiņu gadu apli, portāls ir atgriezies sākuma punktā. Un, tāpat kā toreiz, mēs skatāmies – uz kuru pusi doties tālāk.

Kultūras ziņām joprojām varat sekot līdzi Facebook publiskajā grupā Tepat Rīgā un Latvijā.

 

Vēl neatvadoties –

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!