Pasākuma afišas fragments

Notiks atmiņas pētniecībai veltīts pasākumu cikls “Atmiņas kartogrāfijas”

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar Teoloģijas fakultāti un Žaņa Lipkes memoriālu no 6. līdz 10. maijam organizē atmiņu pētniecības tēmai veltītu pasākumu ciklu “Atmiņu kartogrāfijas”. Pasākumu laikā tiks aplūkotas dažāda veida pieejas atmiņai kā pētniecības objektam. Nedēļas gaitā notiks literārie lasījumi, diskusija, filmu vakars, un nedēļu noslēgs akadēmiski studentu lasījumi un tematiska balle fakultātes telpās.

Pasākumu ciklu 6. maijā plkst. 19.00 atklās dzejas un prozas lasījumi “Saviesīgo pasākumu etiķis 70%” bārā “Aleponija”. Savus tekstus par atmiņu tēmu lasīs Inga Gaile, Raimonds Ķirķis, Vasīlijs Karasjovs, Evelīna Andžāne, Līga A. Neilande, Patrīcija Kuzmina un Elīna Rībena. Pasākuma noslēgumā gaidāma slepenā grupa. Ieeja bez maksas.

7. maijā LU Teoloģijas fakultātes 11. auditorijā, plkst. 16.30 notiks filmu vakars “Pārruna par asmeni”, kurā apmeklētājiem būs iespēja pievērsties filmām “Blade Runner” un “Blade Runner 2049”. Pasākuma noslēgumā – sarunas par redzēto. Ieeja pasākumā bez maksas. Savukārt uz izlīguma un saliedētības pasākumu 8. maijā visus interesentus sagaidīs Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā. Plašāka informācija sekos.

Žaņa Lipkes memoriālā 9. maija plkst. 18.00 noritēs trešais cikla pasākums – “Atmodas atmiņu kartogrāfijas” – diskusija, kurā piedalīsies vēsturnieki Mārtiņš Mintaurs un Kaspars Zellis un teologs Valdis Tēraudkalns. Diskusiju moderēs teologs Ņikita Andrejevs. Ieeja bez maksas.

Pasākumu cikls noslēgsies 10. maijā ar diviem pasākumiem. Plkst. 10.30 Vēstures un filozofijas fakultātē notiks studentu zinātniskie lasījumi “Atmiņa un atmiņu pētniecība: teorija, prakse, konceptualizācija”. Ar referātiem uzstāsies vēstures, filozofijas un teoloģijas studenti.
Savukārt plkst. 22.00 turpat, fakultātes telpās, atzīmēt veiksmīgas nedēļas noslēgumu varēs ballē “Klases vakars jeb Dublis Nr. 2”, kurā būs iespēja ne vien izdejoties, salaulāties, piedalīties tērpu konkursā un dažādās aktivitātēs, bet arī, iespējams, kļūt par liecinieku vēl kādam slepenam notikumam.
Par balles ieejas kartēm interesēties VFF SP 236. telpā.

“Ir patīkami redzēt topošo pētnieku interesi par pagātnes reprezentācijām, kas nosaka Latvijas sociālās atmiņas neviendabīgo ainavu. Ceru, ka šī starpnozaru un starpinstitūciju iniciatīva gūs turpinājumu nākotnē, aicinot jauniešus kritiski reflektēt par veidiem, kā mūsu sarežģītā un bieži traumatiskā pagātne tiek aktualizēta dažādos atmiņas diskursos,” – tā par šo pasākumu ciklu izsakās VFF pasniedzējs Igors Gubenko.

Plašāka informācija par cikla pasākumiem atrodama Vēstures un filozofijas Studentu pašpārvaldes “Facebook” lapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!