Publicitātes attēls

Notiek Rīgas festivāls

Līdz 11. jūnijam norisinās VSIA “Latvijas Koncertu” rīkotais Rīgas festivāls. Interneta tiešsaistē festivālā dzirdēsim pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico” un “Trio Angelicus”, kurā apvienojušās soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece. Festivāla koncertus varēs izbaudīt arī klātienē 25 cilvēki katrā koncertā.

Tiešsaistes pieejas kodus un biļetes uz koncertiem klātienē var iegādāties internetā un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome.

“Latvijas Koncertu” direktors un Rīgas festivāla idejas autors Guntars Ķirsis: “Jau vairāku gadu garumā Rīgas festivāla ietvaros Latvijas iedzīvotāji un viesi baudīja spilgtu mūzikas notikumu izlasi. Šobrīd, kad mūsu dzīve pārvērtusies līdz nepazīšanai un no ļoti daudz kā ir jāatsakās, “Latvijas Koncerti” uzskata  par savu pienākumu sniegt atbalstu gan mūziķiem, gan sabiedrībai, piedāvājot kaut nelielu daļu no Rīgas festivālā plānotajiem koncertiem.”

Rīgas festivālu 8. jūnijā Dzintaru koncertzālē atklāja spožā pianisma zvaigzne Vestards Šimkus, atskaņojot smalki tēlaino Kloda Debisī mūziku. Impresionisma gleznas uzbur skaņdarbi – Balāde, Noktirne, “Līksmības sala”, “Deja” u.c.  Savukārt no Sergeja Prokofjeva daiļrades lappusēm skanēs Pastorālā sonāte, “Pastaiga”, “Ainava” u.c.

10. jūnijā Rīgas Sv.Jāņa ev.lut.baznīcā pl. 21.00 muzicēs “Trio Angelicus”, kura īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – Elīnas Šimkus skaistā balss, Sondras Lejmalnieces flautas dzidrais skanējums un Ievas Šablovskas arfas noslēpumainais valdzinājums. Koncertā “Lūgšana naktij” klausītāji varēs ļauties vakara meditācijai, klausoties Jāzepa Mediņa “Sapņojumu”, Edvarda Grīga “Ave, maris stella”, Tūres Rengstrēma “Bön till natten”, Riharda Dubras “Beata es, Virgo Maria” u.c.

Elīna Šimkus par koncertprogrammu: “Ik vakaru pirms miega mēs varam izvērtēt savas dienas gaitas – pārdomāt un nožēlot vai priecāties. Varbūt lūgt, lai nakts ir rāma kā mēness tilts jūrā, kas mūs ved uz jaunu dienu… Kāds mīļotais sapņaini klīst zvaigžņotā naktī un domās lūdz par savu mīļoto – varbūt tuvo, bet varbūt – tālo. Kāda nomaldījusies un apjukusi dvēsele atdod sevi naktij, lai tā izlemj likteni par rītdienu. Vēl kāds ļaujas, lai mēness stari un vakara zvaigzne izgaismo tam ceļu, dodoties sapņu tālumā.”

11. jūnijā Spīķeru koncertzālē pl. 21.00 valdīs spāņu un latīņamerikāņu mūzika ritmi. Uz skatuves kāps sitaminstrumentu zvaigznes – ansamblis “Perpetuum Ritmico” – Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Ernests Mediņš, Mikus Bāliņš. Koncerta programmā Emanuela Sēžurnē “Calienta”, Astora Pjacollas “Libertango”, Žorža Bizē  Svīta no operas “Karmena”, Artura Maskata Tango un citi skaņdarbi.

Sakarā ar to, ka Rīgas festivāla sākotnēji plānotie koncerti – 5. jūnijs “Vestards Šimkus. Prokofjevs un Debisī”, 11. jūnijs “Sitaminstrumentu zvaigznes flamenko ritmos”, 12. jūnijs “Ksenija Sidorova un LNSO”, 16. jūnijs “Latvijas Radio koris. Ave Maria”, 17. jūnijs “Sinfonietta Rīga un klezmeru mūzikas ansamblis  Kleztory” – nenotiks paredzētajā formātā, nauda par iegādātajām biļetēm uz šiem koncertiem tiks atgriezta sekojoši:  ja biļete iegādāta interneta veikalā, biļetes nominālvērtībai atbilstoša naudas summa tiek reversēta uz biļešu pircēja bankas kontu, savukārt ja biļete iegādāta “Biļešu paradīzes” kasē, biļetes nominālvērtībai atbilstoša naudas summa tiek atgriezta, klientam ar iegādāto biļeti vēršoties jebkurā “Biļešu paradīzes” kasē visā Latvijā.

Rīgas festivāla koncertu tiešraidēs skatītājus gaida tikšanās ar mūziķiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem “Koncertstudijā ar Jāni Šipkēvicu”.

Tiešsaistes pieejas kodus var iegādāties internetā un “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!