“Izstādes uz kino ekrāna” sezonas plakāta fragments

LNMM iesaka: pasaules mēroga izstādes uz lielā ekrāna

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā Ārzemju mākslas departaments Mākslas muzejs „Rīgas Birža” sadarbībā ar SIA “Forum Cinemas” kinoteātri “Kino Citadele” cikla “Izstādes uz kino ekrāna” ietvaros mākslas mīļotājiem un kino cienītājiem piedāvā iespēju četros seansos uz lielā ekrāna redzēt pasaules mēroga izstādes un mākslas kolekcijas no Londonas Nacionālās galerijas, Rijksmuseum Amsterdamā un Mauritshuis galerijas Hāgā, kā arī iepazīties ar slaveno vecmeistaru Leonardo da Vinči, Mikelandželo di Buonaroti, Rembranta van Reina, Johannesa Vermēra dzīvi un daiļradi.

Pirmais seanss gaidāms 1. jūnijā plkst. 19.00, kad tiks demonstrēta dokumentālā filma “LEONARDO From the National Gallery London” (2017). Tā veidota balstoties uz izstādi “Leonardo da Vinči: Milānas galma gleznotājs”, kura bija aplūkojama Londonas Nacionālajā galerijā. Filma ļaus ne tikai baudīt izcilos mākslas darbus, ko ietvēra šī vērienīgā retrospekcija, bet arī uzzināt vairāk par Leonardo da Vinči (Leonardo da Vinci, 1452–1519) pēdējiem dzīves gadiem un to, kā viņš savā jaunradē un izgudrojumos iemiesoja renesanses laikmeta garu.

Otrais seanss “MICHELANGELO: Love and Death”, kas norisināsies 15. jūnijā plkst. 19.00, sniegs izdevību iepazīt itāļu ģēniju Mikelandželo di Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni, 1475–1564) kā ambiciozu un kaislīgu personību. Mikelandželo bija virtuozs un harizmātisks mākslinieks, un tas izpaudās it visā: viņa skulptūrās, monumentālajos gleznojumos, attiecībās ar laikabiedriem, pat dzīves notikumos. 2017. gadā uzņemtajā dokumentālajā filmā mākslas kritiķi, eksperti un vēsturnieki parādīs šo renesanses dižgaru jaunā gaismā.

Trešais seanss “REMBRANDT” paredzēts 29. jūnijā plkst. 19.00, aicinot neklātienē apmeklēt Londonas Nacionālo galeriju un Rijksmuseum Amsterdamā, lai ieskatītos abu muzeju ekspozīcijās un detalizēti aplūkotu Rembranta van Reina (Rembrandt Harmenszoon van Rijn, 1606–1669) audeklus. Nozīmīgākos darbus komentēs kuratori un vadošie mākslas vēsturnieki, kuri tuvāk pastāstīs arī par gleznotāja mūža gājumu, it sevišķi par pēdējiem gadiem, kas tiek uzskatīti par auglīgākajiem autora daiļradē.

Noslēdzošais seanss “GIRL WITH A PEARL EARRING” notiks 6. jūlijā plkst. 19.00, paverot skatu uz Mauritshuis galerijas kolekciju Hāgā. Filmas autori cenšas atklāt dažādus noslēpumus, kas saistīti ar šo mīklaino gleznu un tās radītāju Johannesu Vermēru (Johannes Vermeer, 1632–1675). Kas bija šī meitene? Kā tapis minētais portrets un kāpēc tas tiek godāts? Lai rastu atbildes uz vairākiem jautājumiem, tiek analizēti arī citi meistardarbi, kas glabājas muzeja krājumā.

Filmas ne vien iemūžina izstādēs un kolekcijās redzamos eksponātus – tās ievada skatītājus izstāžu veidošanas aizkulisēs, ar vēsturnieku un dažādu speciālistu palīdzību rosinot izprast, ko mākslas darbi spēj vēstīt par saviem autoriem un laika periodu, kurā radīti.

Plašāka informācija par filmām un seansiem atrodama šeit un šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!