Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka. Fasāde. 2019. Foto: Viesturs Jūgs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atsāk izglītojošo darbu

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atkal piedāvā iespēju atklāt un izzināt muzeju ekspozīcijas un izstādes gan gida pavadībā, gan iesaistoties radošās aktivitātēs.

“LNMM izglītības darba nodaļas izaicinājums vienmēr ir bijis rast labāko un efektīvāko veidu, kā veidot dialogu ar muzeja apmeklētājiem. Mēs esam raduši pielāgoties dažādiem apstākļiem, meklējot atbilstošus komunikācijas kanālus un satura interpretācijas veidus. Šis ir laiks, kad varam veidot personīgāku un niansētāku saikni ar mūsu apmeklētājiem,” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības darba vadītāja Elīna Bērziņa.

Ievērojot noteiktās drošības normas, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvās gan radošas, gan intelektuālas aktivitātes nelielām apmeklētāju grupām.

LNMM PIEDĀVĀJUMS

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mākslas darbi atkal kļūs par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem izglītības programmas “Es un māksla” dalībniekiem. Jūnijā muzejā notiks muzeja apmeklētāju iemīļotā “Vasaras skola”, kas šogad būs veltīta pasaku tematikai – to atspoguļojumam Latvijas mākslā un konkrētu mākslinieku darbos. Savukārt jūlijā piektdienu vakaros muzejs piedāvās “Vakara zīmēšanu pieaugušajiem”, kas iepazīstinās ar klasiķa Riharda Zariņa daiļradi un grafikas mākslu. Nodarbības notiks gan izstādē “Rihards Zariņš (1869–1939). Ko Latvijas meži šalc”, gan svaigā gaisā – laukumā parka pusē vai uz jumta terases. Riharda Zariņa mākslas mantojumam pievērsīsies arī mazākie muzeja apmeklētāji, apmeklējot nodarbības “BRĪNUM_ZEM_ES”, kas paredzētas kā ģimenes kopīga darbošanās ar visu aktīvu iesaisti. Kā īpašs jaunums jāatzīmē mākslinieces Diānas Dimzas Dimmes un muzejpedagoģes Baibas Aļļes radītās individuālās zīmēšanas nodarbības pieaugušajiem.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
T: (+371) 67 324 461
E: ekskursijas@lnmm.lv

Aktivitātes, pasākumi un ekskursijas šeit.

MMRB PIEDĀVĀJUMS

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina jaunākos apmeklētājus ģimenes lokā iepazīt krāšņo Japānas kultūru, piedaloties tematiskās Ģimenes dienas nodarbībās. Muzejpedagoga vadībā būs iespējams apdrukāt līdzi paņemtu audumu ar tradicionāliem japāņu kultūras simboliem, piedalīties vēdekļu apgleznošanas darbnīcā, kā arī iepazīt japāņu mākslu īpašā ģimenes ekskursijā. Muzeja apmeklētājiem, kas vēlas uz brīdi apstāties, pilnveidot savas vērošanas un zīmēšanas prasmes, piemērotas būs skicēšanas muzejā, savukārt auduma apdrukas darbnīcā “Izteiksmīgais Kabuki” būs iespējams apdrukāt savu T-kreklu, auduma maisiņu vai jebkuru citu apģērba gabalu ar ekspresīvu kabuki aktiera portretu vai japāņu mākslā izmantotiem ornamentiem. Jūlija mēnesī Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA notiks Radošās piektdienu pēcpusdienas, kā arī atsāksies mūžizglītbas programmas “Telpa, tērps un tēls” un “Terra Incognita”.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
T: (+371) 25 732 122
E: rigasbirza@lnmm.lv

Aktivitātes, pasākumi un ekskursijas šeit.

DMDM PIEDĀVĀJUMS

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā koka spiedogu darbnīcas “Dārza svētku dizains”, kurās ikviens varēs izveidot rotājumus dārza svētkiem – karodziņu virteni, ko iekarināt ābeles zaros vai auduma salvetes, ko uzklāt svētku galdam. Auduma apdrukas darbnīcā “Rotājies vasarai” ikviens interesents varēs apdrukāt līdzi paņemtu apģērbu ar Latvijas mākslinieku un dizaineru darbu motīviem. Muzejs radījis arī jaunu piedāvājumu – “Mākslas un dizaina ekspedīcijas”, kas ļaus iepazīt iepazīt muzejā eksponētās vērtības daudz personīgāk, caur sarunām, diskusijām, spēlēm un praktisku darbošanos. Jaunākajiem apmeklētājiem muzeja izglītības komanda sagatavojusi darbnīcu “Kāds suns, tāds saimnieks” un ļauj iepazīt mākslinieču dueta Skuja Braden izstādi “Samsāra” no jaunas perspektīvas.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
T: (+371) 67 227 833
E: dmdm@lnmm.lv

Aktivitātes, pasākumi un ekskursijas šeit.

EKSKURSIJAS GIDA PAVADĪBĀ

No 10. jūnija līdz 30. augustam, ievērojot muzejā noteiktos drošības pasākumus, visos LNMM muzejos ir iespējams pieteikt ekskursiju muzeja gida pavadībā. Ģimenēm vai vienai mājsaimniecībai 2 metru distance nav jāievēro savstarpēji, bet noteikti jāietur starp sevi un citiem apmeklētājiem vai muzeja darbiniekiem. Organizētām grupām ir iespēja pieteikt ekskursiju muzeja gida vadībā, ievērojot savstarpējo distanci, kā arī 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

Ņemot vērā savstarpējās distances ieteikumus muzejā, lielākas grupas gadījumā gida stāstījums var tikt fragmentēts un strukturēts, pielāgojot katras telpas ietilpībai un apmeklētāju plūsmai.

LNMM muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var piedalīties ekskursijās: Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – 10, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA – 8, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā – 8.

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus.

– Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

– Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

– Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

– Nodarbību laikā drīkst lietot tikai personīgos vai personīgi nodrošinātos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem muzeja apmeklējumam mājas lapas sadaļā.

Preses materiālu sagatavoja: Annija Sauka, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja komunikācijas un izglītības darba nodaļas vadītāja

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!