Gunārs Janaitis (1934). Fotogrāfs Egons Spuris

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj video projektu “Viena fotogrāfa stāsts”

Trešdien, 2019. gada 27. novembrī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš” atklās video projektu “Viena fotogrāfa stāsts”.

“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un nu ieguvis paplašinājumu.

“Viena fotogrāfa stāsts” ir izglītojošs projekts 8 video mini-sērijās par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajām 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām un to autoriem. LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to fotogrāfu darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Lai raksturotu šo periodu, izvēlēti astoņi autori un viņu LNMM ekspozīcijā pārstāvētie darbi: Andrejs Grants (1955), Inta Ruka (1958), Egons Spuris (1931–1990), Māra Brašmane (1944), Gvido Kajons (1955), Zenta Dzividzinska (1944–2011), Gunārs Janaitis (1934) un Gunārs Binde (1933). Ar personīgiem stāstiem par fotogrāfiju tapšanas vēsturi, to radīšanas laiku, idejām, tematiskajām līnijām un tēliem iepazīstina paši autori vai viņu daiļradei tuvi cilvēki – Latvijas fotomākslas ievērojami pārstāvji.

Māra Brašmane (1944). Ļeņina iela aiz Dzirnavu ielas krustojuma. 1972. gada augusts.
Sudraba želatīna kopija. Topošā Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja kolekcija

“Viena fotogrāfa stāsts” video latviešu, krievu un angļu valodās ikvienam interesentam būs pieejams muzeja mājas lapā, LNMM mobilajā lietotnē, “YouTube” kanālā, Facebook lapā, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!