Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā opera ar izrādi “Dons Paskvāle” viesosies Bidgoščas operas festivālā

30. aprīlī Latvijas Nacionālā opera ar Gaetāno Doniceti operas “Dons Paskvāle” izrādi viesosies Bidgoščas operas festivālā Polijā. Viesizrādi diriģēs Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, lomas interpretēs Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Mihails Čuļpajevs, Jānis Apeinis un Juris Ādamsons. Izrādē piedalīsies Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Operas “Dons Paskvāle” iestudējumu veidojusi radošā komanda no Itālijas – režisors Džordžo Barberio Korseti, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Frančesko Espozito un video mākslinieki Igors Renceti, Bruno Lorenco, Alesandra Solimene, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Latvijas Nacionālā opera un balets Bidgoščas operas festivālā viesojusies jau trīs reizes: 1999. gadā ar Georga Frīdriha Hendeļa operu „Alčīna”, 2000. gadā – ar Leo Delība baletu „Kopēlija”, 2013. gadā ar Volfganga Amadeja Mocarta operu “Dons Žuans”.

Bidgoščas operas festivālu, kas iemantojis plašu popularitāti un skatītāju mīlestību, kopš 1994. gada rīko „Opera Nova” – viens no Polijas modernākajiem un daudzpusīgākajiem muzikālajiem teātriem, kura repertuārā ir gan operas un baleti, gan operetes, mūzikli un visdažādākie koncertprojekti. Šogad festivāls sākas 27. aprīlī ar Staņislava Moņuško operas “Apburtā pils” pirmizrādi Bidgoščas “Opera Nova” iestudējumā. Festivālā viesosies arī Poznaņas un Lodzas opernami, Silēzijas opera, Vroclavas muzikālais teātris un Sudžou dejas kompānija (Ķīna).

Rīgā opera “Dons Paskvāle” šosezon vēl skatāma 3. maijā un Rīgas Operas festivāla ietvaros – 6. un 13. jūnijā.

Vairāk lasiet Bidgoščas “Opera Nova” mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!