Publicitātes attēls

Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies audiovizuālais projekts no ASV “Arms and Sleepers”

Otrdien, 10. martā, Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies audiovizuālais projekts no Amerikas Savienotajām valstīm “Arms and Sleepers”. Koncertā tiks prezentēts devītais studijas albums “Safe Area First”, kas ir pirmais no sešiem mūzikas ierakstiem, kas tiks izlaisti līdz šī gada beigām.

“Šis ir ļoti konceptuāls projekts, kas daļēji balstās uz manu bērnību un pusaudžu gadiem, kad es, būdams bosniešu bēglis, ceļoju pa pasauli. Tas ir arī mēģinājums izpētīt manis paša augošo satraukumu par savas eksistences nozīmi un tās neizbēgamo un tuvojošos beigu datumu. Katrs izdevums būs tematiski vērsts uz kādu cilvēka dzīves aspektu,” tā par albumu un tā daļām stāsta grups koncertējošais dalībnieks Mirza Ramičs (Mirza Ramic).

Allaž mainīgo grupas kodolu veido divi bostonieši – Mirza Ramičs un Makss Lūiss (Max Lewis), kuri kopš 2006. gada savā mūzikā nemitīgi ieviesuši arvien jaunas skaņas, atsauces, instrumentus un ritmiskos zīmējumus, tādējādi variējot ar daudzo ierakstu un koncertuzstāšanos radīto noskaņu. Jau vairāk nekā desmit gadus Mirza un Makss ir pētījuši trip-hopa, elektroniskās, hip-hopa un ambientās mūzikas žanrus ar pārsteidzošu un smalku veiklību. Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka duets, kurš tik dziļi ir pētījis dažādu skaņu un stilu uzbūvi, 2020. gadā iesoļoja ar savu līdz šim vērienīgāko un daudzšķautņaināko projektu – sešu ierakstu izlaidumu.

Pa šo laiku dienasgaismu ieraudzījuši ap divdesmit dažādi izdevumi, projektam veidojušās dažādas ievērību cienīgas un veiksmīgas mākslinieciskas sadarbības – ar Tomu Broso (Tom Brosseau), Filipu Džeimisonu (Philip Jamieson) no grupas “Caspian”, Benu Šepardu (Ben Shepard) no ansambļa “Uzi & Ari” un citiem. Dueta koncertējošais dalībnieks Mirza sniedzis neskaitāmus koncertus Ziemeļ- un Dienvidamerikā, Āzijā un, protams, Eiropā, izpelnoties daudzu jo daudzu klausītāju un profesionāļu atzinību. Mirza arī pārstāvēs apvienību Kaņepes Kultūras centrā, 10. martā.

Koncerta sākums plkst. 21.00. Biļetes – ierobežotā skaitā 5 EUR  – šeit, 8 EUR pie ieejas.

Arms and Sleepers – The Architect klausieties šeit.

 

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!