Aleksandra Vasiļjeva kalendāra vāka fragments

Kalendāra 2017. gadam “XII elegances noslēpumi” atklāšana

Izstādes “Pieradinātā daba. 18.–21. gadsimts” izskaņā, svētdien, 2016. gada 16. oktobrī, plkst. 12:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) un modes vēsturnieks, kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs aicina uz kalendāra “XII elegances noslēpumi” atklāšanas svētkiem un maestro autogrāfu sesiju.

av_12-eleg-noslepumi_kalend-vaks-m

Aleksandra Vasiļjeva kalendārs 2017. gadam “XII elegances noslēpumi”. Vāks. 2016

Ekskluzīvs kalendārs “XII elegances noslēpumi” ir Aleksandra Vasiļjeva fonda (Alexandre Vassiliev Foundation) un jaunās kompānijas “Jupiters Media Project” sadarbības rezultāts. Ideju par 2017. gada kalendāra izdošanu ar fotogrāfijām un aksesuāriem no savas vēsturisko tērpu kolekcijas Aleksandrs Vasiļjevs (Александр Васильев) atbalstīja ar lielu entuziasmu, personīgi veicot attēlu atlasi un radot 12 vizuāli krāšņas kompozīcijas par dabas tematiku katra mēneša lapas noformējumam. Kalendāra īpašniekus priecēs gan ziedi un dārgakmeņi, gan jūras zvaigznes un kažokādas, kas izcels apburošo dāmu – 20. gadsimta dīvu (aktrišu un modeļu) skaistumu un šarmu.

Vēsturisku ieskatu 20. gadsimta pirmās puses – 1970. gadu dizaina tendencēs sniegs modes guru komentāri, kas kodolīgi paskaidro izvēlētus tēlus un atspoguļotus priekšmetus. Īpaši vērtīgi būs stila padomi, kas iepazīstinās ar aktuālo modē, izglītos, kā veidot gaumīgu garderobi, un, iespējams, iedvesmos elegantām pārmaiņām.

Daudzus kalendāra izveidē izmantotos apģērbus un aksesuārus tuvplānā ir iespēja apskatīt krāšņajā izstādē “Pieradinātā daba. 18.–21. gadsimts”, kura vēl tikai līdz 16. oktobrim viesosies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Ekspozīcija aicina iepazīt apbrīnojamu floras un faunas valstības motīvu daudzveidību modes meistaru darinājumos trīs gadsimtu garumā, ko atklāj 85 tērpi un vairāk nekā 500 garderobes elementi. Izstāde “Pieradinātā daba” ir jau astotais projekts, ko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs organizē sadarbībā ar ABLV Bank un Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcija Rīgā ir pasaules pirmizrāde, jo šāda rakstura skate no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas līdz šim vēl nav veidota.

Kalendāra atklāšanas pasākumā to iegādāties un arī iegūt Aleksandra Vasiļjeva autogrāfu varēs visi izstādes apmeklētāji.
Kalendārs izdots krievu valodā.
Tirāža limitēta.
Kalendārs iespiests tipogrāfijā “Balthaus Print” uz īpaši blīva neglancēta papīra, lai akcentētu tā satura retro stilu.
Cena: 10,00 EUR.
Kalendārs tiks pārdots īpašos pasākumos ar Aleksandra Vasiļjeva autogrāfu sesijām. Jau šobrīd tas ir pieejams LNMM Zīmola fonda suvenīru veikalā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Projekta fotogrāfs: Andrejs Ņikiforovs (Андрей Никифоров)
Maketa dizainere: Nataša Jefimova (Наташа Ефимова)
Projekta koordinatore: Alla Oboļeviča (Алла Оболевич, žurnāls “Lilit”)

PAR  KOLEKCIONĀRU

Aleksandrs Vasiļjevs (Александр Васильев) dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē. 1982. gadā pārcēlās uz Parīzi, kur sāka strādāt Francijas teātros. 25 pasaules valstīs A. Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām. Ar viņu ir sadarbojušies Théâtre du Rond-Point, teātri Le Lucernaire un Cartoucherie, Bastīlijas operas studija Parīzē, Avinjonas festivāls, Ballet du Nord, Jaunais Francijas balets, Versaļas Karaliskā opera, Nacionālais teātris Londonā, Skotijas balets Glāzgovā, Latvijas Nacionālā opera un balets, Flandrijas Karaliskais balets, Oija Masako balets Osakā, Asami Maki balets Tokijā, Nevadas balets, Santjago Operas un baleta teātris, kā arī daudzi citi.

Aleksandrs Vasiļjevs kā vieslektors lasa lekcijas par modes vēstures un skatuves dizaina tēmām četrās valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs, vada meistarklases un kursus Krievijas universitātēs un koledžās.

Aleksandrs Vasiļjevs ir daudzu grāmatu autors, strādājis kā žurnālu “Vogue” un “Harper’s Bazzar”” krievu valodas izdevumu speciālais korespondents Parīzē. Kopš 2000. gada A. Vasiļjeva vadībā Samārā notiek modes festivāls “Aleksandra Vasiļjeva Volgas sezonas”. No 2002. gada viņš piedalās televīzijas raidījumu veidošanā, ir to autors un vadītājs. 2003. gada oktobrī Maskavā tika atklāta dizaina studija “Aleksandra Vasiļjeva interjeri”.

Par krievu mākslas propagandu Aleksandrs Vasiļjevs apbalvots ar S. P. Djagiļeva medaļu (Parīze), V. Ņižinska medaļu (Varšava), ordeni “Mecenāts” un Krievijas Mākslas akadēmijas Zelta medaļu. Viņš ir divkārtējs Turcijas “TOBAV” prēmijas laureāts. 2010. gadā The World Fashion Awards ir prēmējis Aleksandru Vasiļjevu kā “2010. gada modes leģendu” par nopelniem modes vēstures jomā.

Raksra attēlā: Aleksandra Vasiļjeva kalendārs 2017. gadam “XII elegances noslēpumi”. Vāks. 2016

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!