Foto: Dagnija Bernāne

Izsludināta pieteikšanās otrā Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” meistarklasēm

No 25. līdz 29. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā jau otro reizi notiks Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”. Pirmā festivāla norise pērn tika aizvadīta ļoti iedvesmojoši, tādēļ šogad rasts risinājums festivālu neatcelt, bet, ievērojot visus piesardzības un drošības noteikumus, paredzēt mazāka formāta pasākumu. Festivāla mērķis palicis nemainīgs – veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī turpināt izdzīvot džeza mūzikas prieku Latgalē. Līdz 30. jūnijam aicinot aizpildīt pieteikuma anketu, tiek izsludināta pieteikšanās festivāla meistarklasēs.

Arī šī gada festivāla meistarklasēs aicināti piedalīties džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti. Festivālā notiks meistarklases džeza mūzikas profesionāļu vadībā, vakaros paredzētas festivāla dalībnieku kopīgas džema sesijas, kā arī džeza mūzikas koncerti. Pirmā Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” meistarklasēs piedalījās 24 dalībnieki, gūstot profesionālo pieredzi septiņu pasniedzēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vadībā. Šī gada festivāla meistarklašu pasniedzēji arī pārstāvēs visas Baltijas valstis, meistarklasēs varēs pilnveidot profesionālo pieredzi pie Vitas Rusaitytes (LT) – vokālu, Skirmanta Sasnauska (LT) – trombonu un citus pūšamos instrumentus, Siim Aimla (EE) – saksofonu un citus pūšamos instrumentus, Ara Yaralyan (EE) – kontrabasu, Viktora Ritova (LV) – taustiņinstrumentus, Denisa Paškeviča (LV) – flautu, saksofonu un citus pūšamos instrumentus, Arkādija Gotesmana (LT) – sitaminstrumentus un Jaan Jaanson (EE) – džeza ģitāru. Tāpat visās meistarklasēs varēs gūt improvizācijas un ansambļa saspēles prasmes. Meistarklasēm aicināti pieteikties arī topošie mūziķi, kuri spēlē citus instrumentus, lai papildinātu savas zināšanas un mācītos saspēli un improvizāciju ansambļos.

Lai piedalītos festivāla meistarklasēs, lūgums līdz 30.06.2020. aizpildīt pieteikuma anketu, kas atrodama Lūznavas muižas mājaslapā te: https://ej.uz/skiunadzezs. Interesenti meistarklasēs var piedalīties gan kā aktīvie dalībnieki, gan brīvklausītāju statusā. Šogad dalībnieku skaits meistarklasēs ir ierobežots, tādēļ paredzama dalībnieku atlase.

Pirmajā džeza festivālā 2019. gada augusā līdzās ik vakara džema sesijām, koncertus sniedza JVLMA etnodžeza projekta “Etno+džezs”, Siim Aimla kvartets (Igaunija), diksilends “Sapņu komanda”, mūzikas projekts “Sambossa” (Lietuva), bet festivālu noslēdza Rēzeknes bigbends kopā ar meistarklašu pasniedzējiem. Turpināt izdzīvot džeza mūzikas notikumus Lūznavā arī šogad būs aicināts ikviens interesents. Šī gada festivāla koncertu programmā gaidāma Denisa Paškeviča un Arkādija Gotesmana dueta programma “Dialogi”, Siim Aimla trio koncertprogramma, kā arī Lietuvas-Latvijas kopprojekta “Trombomania” koncerts. Koncertu biļetes no 15. jūnija būs nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā, vietu skaits ierobežots.

Ideja par džeza festivālu Lūznavas muižā sākās 2018. gada septembrī, kad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Viņam, sākot darbu Latgalē, radās doma par džeza festivāla veidošanu Lūznavā, tā uzņemoties arī topošā festivāla māksliniecisko vadību. 2018. gada vasaras noslēgumā Lūznavas “Kulturys škiunī” divās koncertprogrammās izskanēja džeza festivāla ieskaņu koncerts “Džezs. Priekšsajūta”, iezīmējot festivāla laiku un vietu. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā, bet, godinot iesākto darbu un veltot festivālu viņa piemiņai, ar devīzi “Turpinājums!” 2019. gada augustā Lūznavas muižā notika pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”. Festivāla idejas un aizsākumu degsmi arī šogad apņēmies uzturēt festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs. Turpinājums iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem būs arī šogad.

Gaidot šī gada festivālu, Lūznavas muižas vadītāja Iveta Balčūne saka: “Neskatoties uz šo sarežģīto laiku, esam raduši iespēju džezam Lūznavā skanēt arī šogad. Pirmais Baltijas džeza festivāls pagājušā gada augustā pierādīja, cik lielu prieku un iedvesmu var rast kopīgā muzicēšanā un brīvībā, ko sniedz džeza mūzika. Ticam, ka jauno mūziķu spars, pasniedzēju pieredze un apmeklētāju atsaucīgie aplausi piepildīs arī šīs vasaras noslēgumu Lūznavs muižā!”

Baltijas džeza festivālu Lūznavā atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība. Plašāka informācija par piedalīšanos festivāla “Škiuņa džezs” meistarklasēs: muiza@luznava.lv un +371 29473700 (latviešu, krievu, lietuviešu valodās) vai  +371 29390701 (angļu valodā). Papildu informācija par festivālu mājaslapā.

Video ieskats pērnā gada festivāla džema sesijā šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!