Grāmatas vāka fragments

Iznākusi bulgāru rakstnieka Aleka Popova grāmata “Melnā kaste. Zemu lidojoši suņi”

Apgādā “Lasītava” iznākusi bulgāru autora Aleka Popova (Алек Попов) grāmata “Melnā kaste. Zemu lidojoši suņi”. Tas ir romāns ar satīras un melnā humora niansēm par Ango un Nedu no Bulgārijas.

Ango un Neds ir divi brāļi, kuru dzīves līkloči un laimes meklējumi mētā pa Ameriku, veiksmju un iespēju, bet arī liekulības un posta zemi. No suņu staidzinātāja līdz miljonāram, no miljonāra līdz autsaideram. Viss ir iespējams.

„Kad nogāžas kāda lidmašīna, visi sāk meklēt melno kasti. Tajā glabājas navigācijas dati, informācija par sistēmu tehnisko stāvokli, ekipāžas sarunām, kapteiņa rīkojumi utt. Šo ierīci sauc arī par flight recovery, tā ļauj rekonstruēt notikumus uz borta pirms katastrofas, lai varētu saprast tās iemeslus. Mana tēva melnajā kastē gan nekā tamlīdzīga nav, viss ir kā uz delnas, viņš ir pārvērsts pelnos.”

Aleks Popovs (Алек Попов, 1966) ir viens no plašāk pazīstamajiem bulgāru rakstniekiem gan savā dzimtenē, gan pasaulē. Viņa pirmais romāns “Misija Londonā” latviski izdots 2012. gadā (Jāņa Rozes apgāds, tulkojis Dens Dimiņš). Popova otrais romāns “Melnā kaste” iznāca 2007. gadā, bet 2014. gadā tika izdota pārstrādāta versija ar apakšvirsrakstu “Zemu lidojoši suņi”.

Romānu latviešu valodā tulkojis Dens Dimiņš, kurš tulko daiļliteratūru no franču, islandiešu, grieķu, itāļu, bulgāru, holandiešu, vācu un albāņu valodas. Saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu par Georgija Gospodinova “Dabiskā romāna” (2008) un Džonatana Litela romāna “Labvēlīgās” tulkojumu (2015). Tulkojuma redaktore Ildze Jurkāne. Grāmatas mākslinieks Armands Kanaviņš.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!