Grāmatas vāka fragments

IZDOTS LILIJAS BERZINSKAS DEBIJAS ROMĀNS “PUTNU OSTA”

Izdevniecība “Dienas Grāmata” laidusi klajā Lilijas Berzinskas debijas darbu pieaugušajiem – romantisko romānu “Putnu osta”.

DG_putnu osta_vaks_drukaiLilija Berzinska
Putnu osta

“Mēdz būt pavisam ikdienišķi sapņi, kuri aizslīd no atmiņas, tiklīdz iezvanās modinātājs vai ieslēdzas mūzikas centra taimeris. Bet citkārt nakts miers uzbur ko savādi jocīgu vai nesaprotamu, ko tādu, ko gribas atminēt un dienas gaitā bez apstājas risināt. Un mēdz būt arī tādi sapņi, kas atkārtojas. Tie aizvien atgriežas un nevis kā melni murgi no baisām un nezināmām dimensijām, bet gan kā asinis stindzinošs sauciens. Sauciens pēc palīdzības, kura — tu jau zini — nekad neatnāks. Sauciens pēc drosmīgas un pārsteidzošas rīcības, no kuras ir bail. Tieši šie sapņi ir vismokošākie. Tie atklāj slēptākās ilgas, kas ikdienā teju dzirdami žūžo kā aizlidojošu dzērvju kāsis. Es nezinu, kas mani biedē vairāk — melno šausmu murgi vai šīs ilgas, kas tevī ielaužas brīdī, kad tu uzticīgi klaiņo miega ārēs.”

Lilija Berzinska (1978), rakstniece, tulkotāja, humanitāro zinātņu doktore, literatūrā savulaik debitēja ar pašas ilustrētu grāmatu bērniem “Nezināmais zvērs”. Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdotas vēl divas viņas sarakstītas un ilustrētas grāmatas bērniem — garstāsts “Ziloņu dārzs”, kas tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai, un krājums “Pļavas pasakas”.
Rakstnieces debijas darbs pieaugušajiem — romantiskais romāns “Putnu osta” — labdabīgi, nedaudz šķelmīgi, tomēr nepiekāpīgi, vedina risināt domu, ka visdrīzāk jau mēs ikkatrs slepenā, citiem neatklājamo domu failā nevarīgi ilgojamies, kaut reālajā dzīvē būtu iespējama rāma un mierpilna šķiršanās, tomēr — kā rezignēti atzīst viens no romāna varoņiem — dzīve nav Vudija Alena filma, dzīvē sāp pa īstam.

Grāmata izdota “Dienas Grāmatas” literārā projekta “Prāta piedzīvojums” ietvaros, kas tiek īstenots ar AS “Latvijas Gāze” atbalstu.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.
Cieto vāku sējums, 224 lpp., izdota 2015. gada septembrī

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!