Foto: Mums Patīk

Īsās ziņas

Īsumā par citiem kultūras notikumiem un jaunumiem.

Indra Roga atstāj Valmieras teātra mākslinieciskās vadītājas amatu

Ar 1. maiju, pēc abpusējas vienošanās, Indra Roga atstāj Valmieras teātra mākslinieciskās vadītājas amatu. Mainoties sadarbības modelim, Roga turpina darbu kā Valmieras teātra aktieru studijas vadītāja un režisore, iestudējot izrādes Valmieras teātrī. Iespējams, šī brīža Latvijas ekonomiskajā situācijā repertuāra teātra sistēmā mākslinieciskā vadītāja funkcija ir neauglīga.

________________________________________________

Rīgā notiks lielākais fizikas festivāls Baltijā

11. maijā Rīgas Kongresu namā norisināsies lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā – Latvenergo “FIZMIX Eksperiments” fizikas festivāls. Pasākumā būs plaša bezmaksas programma – fizikas darbnīcas, iedvesmas lekcijas, spēles, meistarklases, skolēnu konkurss un citas aktivitātes gan pamatskolas, gan pirmsskolas vecuma bērniem.
Festivāla idejas pamatā ir globāli augoša interese par fizikas mācīšanu praktiskā, visiem saprotamā veidā. Fizika un zinātniskie eksperimenti kļūst arvien populārāki arī kā izklaides pasākumi – par to uzņem seriālus, filmas un veido šovus, rīko zinātnes festivālus. Sekojot tendencēm pasaulē, Latvenergo ilggadējo skolēnu konkursu “FIZMIX Eksperiments” pērn pirmo reizi noslēdza ar fizikas festivālu – grandiozu publisku pasākumu ar plašu izglītojoši izklaidējošu programmu. Pirmais festivāls pulcēja vairāk nekā 2500 apmeklētāju, un pasākuma apmeklētāju aptaujā iegūts pārliecinošs atbalsts turpināt veidot festivālu kā ikgadēju tradīciju.
Šogad “FIZMIX Eksperiments” fizikas festivālā ar radošām un izglītojošām aktivitātēm piedalīsies gan akadēmiskās vides pārstāvji – skolas un universitātes – LU Cietvielu fizikas institūts, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, gan ar nozari saistītas organizācijas un uzņēmumi  – AHHAA zinātnes centrs, FIZMIX, ZINOO, Jauno Fiziķu skola, Laboratorium, AlfaRobot, LMT Autosporta akadēmija, Drone Racing Latvia, Rīgas Cirka skola, Fix Ride veloruļļi, Orbitron, Tomega, Soma.lv, Sadales tīkls, Energoefektivitātes centrs.
Festivāla programmā apmeklētāji varēs izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, izaicināt prātu loģiskajā domāšanā, pārcelties virtuālās realitātes pasaulē, sacensties reakcijas ātruma spēlē, iekāpt laika mašīnā un iejusties Tomasa Alva Edisona lomā, nobaudīt gardumus ar šķidrā slāpekļa pildījumu, uzbūvēt lidmašīnu, kļūt par drona pilotu, kopā ar Aerodium tehnisko inženieri iekļūt Holivudas kino aizkulisēs, ienirt okeāna dzīlēs Latvijas brīvās niršanas rekordistes stāstos, lidot kosmosā un vēl.
Brīvdabas skatuves programmā būs konkursi ar vērtīgām balvām, iedvesmojošu lektoru stāsti un jauniešu vidū populāri mūziķi – grupa Sudden Lights un dziedātāja Adriana Miglāne.
Fizikas festivāla dienā norisināsies arī “FIZMIX Eksperiments” 8. un 9. klašu erudīcijas konkurss, kurā par zinošākās komandas titulu sacentīsies 64 komandas no visas Latvijas. Komandu finālspēlei uz brīvdabas skatuves varēs just līdzi ikviens apmeklētājs.
Latvenergo “FIZMIX Eksperiments” fizikas festivāls notiks 11. maijā Rīgas Kongresu namā un tā laukumā no plkst. 11.00 līdz 17.00. Pasākums ir bez maksas. Festivāla detalizēta programma šeit. “FIZMIX Eksperiments” erudīcijas konkursa un fizikas festivāla tiešraidi nodrošina LMT STRAUME.

_____________________________________________

Maija svētkos Rotko centrā akcijas cenas un bezmaksas filmu maratons

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā 4. maijā no plkst. 11.00 līdz 17.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar Nacionālā Kino centra atbalstu norisināsies Latvijas filmu maratons – bezmaksas filmu seansi.

Jau tradicionāli Latvijas Nacionālais Kino centrs organizē Latvijas filmu maratonu Rīgā, taču šogad Latvijas filmu maratonā piedalās arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, piedāvājot daugavpiliešiem un Daugavpils viesiem skatīt trīs latviešu filmas bez maksas.

4. maijā plkst. 11.00 tiks demonstrēta režisores Ināras Kolmanes filma „Bille”, kas 2018. gadā saņēma „Lielo Kristapu” kā „Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”. Plkst. 13.00 skatītāju ievērībai tiks demonstrēta viena no skatītākajām 2018. gada latviešu filmām „Homo novus” un plkst. 15.30 filmu maratonu Daugavpilī noslēgs vēsturiskā krimināldrāma „1906”.
4. maijā, bezmaksas filmu apskates starplaikos, ikvienam iespēja skatīt jaunatklāto Rotko centra 6 gadu dzimšanas dienas izstāžu sezonu par akcijas cenām. Visas mainīgās izstādes tikai par EUR 1,50. Pastāvīgā Rotko mākslas centra ekspozīcija „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA” tikai par EUR 3,00. Visa Rotko centra apmeklējums EUR 4.50.
Akcijas cenas tiks piemērotas vēl arī 1., 5.  un 12. maijā.
Filmu seansi Rotko centrā:11.00 „Bille”; 13.00 „Homo novus”; 15.30 „1906”

Mainīgās izstādes Rotko centrā:
Boriss Lurje (Boris Lurier) (ASV) „Mākslinieks un liecinieks”;
Latgales reģiona mākslas konkursa izstāde „Miers un spriedze”
Fīnas grafikas darbnīca (Dānija);
Marta Radiča (Márta Radics) (Ungārija) „Karaliste”;
Žofja Karšai (Zsófia Karsai) (Ungārija) „Soli pa solim”;
Maija Bērziņa „Man patīk”.

Svētku nedēļā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā darba laika izmaiņas: 30. aprīlī 11:00 – 17:00; 1. maijā 11:00 – 17:00 (AKCIJAS CENAS); 2. maijā 11:00 – 19:00; 3. maijā 11:00 – 17:00; 4. maijā 11:00 – 17:00 (AKCIJAS CENAS); 5. maijā 11:00 – 17:00 (AKCIJAS CENAS); 6. maijā SLĒGTS.

__________________________________________

Aleksandrs Vasiļjevs Rīgā izrādīs teatralizētu šovu “Modes alķīmija. Stila ikonas”

29. septembrī plkst.19:00 Rīgas kongresu namā populārais modes vēsturnieks, kolekcionārs, scenogrāfs, televīzijas raidījumu vadītājs un vairāk nekā 30 grāmatu autors Aleksandrs Vasiļjevs izrādīs unikālu šovu un autorlekciju “Modes alķīmija” (XX – XXI gs. sākuma stila ikonas). Kopš šova pirmizrādes Latvijā jau ir pagājuši četri gadi, un šajā laikā organizatori Rīgas skatītājiem ir sagatavojuši vēl spilgtāku un atmiņā paliekošāku ceļojumu modes un stila pasaulē!

“Ar šo projektu mēs vispirms vēlamies pastāstīt, ka mode nestāv uz vietas – tā ne tikai atklāj mūsu laika estētiskos ideālus “te un tagad”, bet arī iezīmē nākotni! Tā līdzīgi kā alķīmijas eksperimenti spēj pārvērst cilvēka dzīvi. Lai labāk izprastu, kā tieši darbojas šo pārvērtību mehānisms, mēs aicinām visus uz šovu “Modes alķīmija”. Šoreiz mēs runāsim par laikā pazaudētajiem elegances dārgumiem,” pastāstīja Vasiļjevs.
Aleksandra Vasiļjeva uzstāšanās aktiera un lektora ampluā vienmēr ir gaidīts un intriģējošs notikums, vēl jo vairāk tad, ja runa ir par uzstāšanos uz skatuves Rīgā. Ar šo pilsētu maestro jau sen saistās “savs” stāsts:  2016.gadā tieši Latvijas galvaspilsētā, pateicoties Aleksandra Vasiļjeva fondam, durvis vēra Modes muzejs, bet 2018.gadā Vasiļjevs saņēma IV šķiras Atzinības krustu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.
Vasiļjeva lekcijas patiešām ir nenovērtējamas, jo vēsturnieks ne tikai stāsta par modi savā neatkārtojamajā veidā, bet arī atklāj neskaitāmas interesantas detaļas par modes industriju.
Savas uzstāšanās laikā maestro klausītājiem pastāstīs par gadsimta lielākajiem modes elkiem, kā arī par pašu jēdzienu “stila ikona”. Kur slēpās Marlēnas Dītrihas un Greisas Kellijas spēcīgā šarma noslēpums? Kāda bija Džekijas Kenedijas – Onasis koķetās elegances patiesā cena? Kādēļ miljoniem vīriešu un sieviešu dievināja Odriju Hepbernu un Merilinu Monro? Harizmātiskais modes vēsturnieks dalīsies ar rīdziniekiem ar savām atbildēm uz šiem un daudziem citiem jautājumiem.
Šovu vadīs arī žurnāla “Ļubļu” galvenā redaktore – apburošā Inna Avina.
Tikpat interesanta programmas daļa būs arī populāru dizaineru kolekciju skate. Savas rudens – ziemas 2019/20 kolekcijas publikai demonstrēs arī Latvijas pārstāves Daiga Latkovska (Modes nams TĒMA), Svetlana Kairova (Selina Keer TM) un citi Latvijas dizainieri, par kuriem būs paziņots vēlāk.
Projekta “Modes alķīmija” idejas autore ir Anna Oļeiņika – uzņēmuma ALCHEMY STUDIO direktore, radošu un interaktīvu šovu producente Lietuvā. Šova režisore un scenāriste ir Leokādija Dabužinskaite, kuru Lietuvas prezidente ir apbalvojusi ar ordeni par nopelniem tēvzemes labā.

Projekta organizatori: Alchemy Studio, Alexandre Vassiliev Foundation. Ģenerālsponsors: kompānija SWISSONLY. Projekta partneri: Make-ap Atelier Paris, L’Officiel Baltic.

Biļetes uz šovu jau ir nopērkamas Biļešu serviss tīklā.

______________________________________________

Valmieras teātris ar izrādēm “Baladīna” un “Vidzemnieki” viesosies Rīgā

Maija beigās un jūnija sākumā Valmieras teātris ar divām izrādēm viesosies Rīgā, Dailes teātrī. 28. maijā, plkst. 19.00, galvaspilsētas skatītājiem būs iespēja redzēt režisora Viestura Kairiša iestudēto izrādi “Baladīna”. Savukārt 2. jūnijā, plkst. 18.00, tiks izspēlēti Rūdolfa Blaumaņa nestāstītie stāsti Indras Rogas iestudējumā “Vidzemnieki”.

“Baladīna” ar Elīnu Vāni galvenajā lomā stāsta par varaskāres pārņemtu, līdz saltai nežēlībai nocietinātu sirdi, kas ar viltu un nelietību Baladīnai liek iet pāri līķiem uz karaļa troni. Šī ir viena no spožākajām un krāšņākajām poļu dzejnieka un dramaturga Juliuša Slovacka lugām, kas likusi pamatus novatoriskai, leģendām un pasakām caurvītai, folklorā sakņotai dramaturģijai. Latvijas teātrī tā iestudēta pirmo reiz.

Izrādes radošajā komandā apvienojušies režisora pastāvīgie domubiedri – scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, horeogrāfe Elīna Lutce, komponists Rihards Zaļupe, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un video mākslinieki – Dzudzilo un Toms Zeļģis.

Izrādē piedalās aktieri Laura Atelsone, Dace Everss, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena Tālivaldis Lasmanis, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš un Imants Strads.

Iestudējums saņēmis 2017./ 2018. gada Latvijas teātru gada balvu kategorijā “Gada režisors”, kā arī nominācijas kategorijās –  Gada aktieris (Imants Strads par Grabeca lomu), Gada scenogrāfs, Gada kostīmu mākslinieks, Gada kustību mākslinieks un Gada muzikālās partitūras autors.

Izrāde “Vidzemnieki” tapusi apvienojoties režisorei Indrai Rogai, dramaturģei Justīnei Kļavai, scenogrāfei un kostīmu māksliniecei Annai Heinrihsonei, komponistam Mārcim Auziņam, horeogrāfei Ingai Raudingai, gaismu māksliniekam Jānim Sniķerim un bezgalīgajam stāstniekam Rūdolfam Blaumanim.

“Vidzemnieki” – tie ir zem viena nosaukuma apvienoti Rūdolfa Blaumaņa mazāk zināmie stāsti un noveles. Kaut arī stāsti ir sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, tie ir par mums pašiem – latviešiem – mūsu ikdienas cīņām, bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem. Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto, pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls – līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu,” par izrādi saka režisore Indra Roga.

Lomās Aigars Apinis, Kārlis Arnolds Avots, Alise Danovska, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Pauls Iklāvs, Ingus Kniploks, Mārtiņš Liepa, Klinta Leja, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Izrāde nominēta 2017./2018. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai 3 kategorijās – “Gada aktrise” (Ieva Puķe par Madāmas un Ilzes lomām), “Gada aktrise otrā plāna lomā” (Elīna Vāne par Annas, Kļaviņmātes un Edes lomām) un “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

Biļetes var iegādāties Dailes teātra un visās Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī internetā.

____________________________________________________

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs iesaka: pasaules mēroga izstādes uz lielā ekrāna

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā Ārzemju mākslas departaments Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA jau septīto sezonu sadarbībā ar SIA “Forum Cinemas” kinoteātri “Kino Citadele” cikla “Izstādes uz kino ekrāna” ietvaros piedāvā mākslas mīļotājiem un kino cienītājiem iespēju uz lielā ekrāna redzēt pasaules mēroga izstādes un mākslas kolekcijas. Šoreiz apmeklētājus gaida tikšanās ar piecām ievērojamām 19. un 20. gadsimta mākslas personībām – Vinsentu van Gogu, Klodu Monē, Gustavu Klimtu, Egonu Šīli un Pablo Pikaso.

Cikla noslēdzošā filma “Van Gogh & Japan” (2018) norisināsies 4. jūnijā plkst. 19.00. Kaut arī Vinsents van Gogs (Vincent van Gogh, 1853–1890) nekad nav bijis Japānā, šī zeme lielā mērā ietekmējusi viņa daiļradi. 19. gadsimta vidū Francija atklāja sev japāņu mākslu, kas atstāja dziļu iespaidu uz daudziem māksliniekiem, tostarp Klodu Monē un Edgaru Degā, bet vairāk par visiem Vinsentu van Gogu. Viņš apmeklēja japāņu mākslas galerijas Parīzē, pētīja un kolekcionēja gravīras, diskutēja ar citiem māksliniekiem un – radīja savu Japānas tēlu. Iepazīšanās ar japāņu mākslu piešķīra van Goga darbībai jaunu un aizraujošu virzienu. Pametis Parīzi, gleznotājs devās uz Dienvidfranciju, kur bija nodomājis rast iespējami lielāko tuvību ar Japānu. Sekoja ražīgi, bet nemiera pilni gadi, van Gogs pakļāva Japānas valdzinājumu savai gribai un kļuva par modernu mākslinieku ar saknēm Āzijā. Filma pārceļ ne tikai uz Franciju un Nīderlandi, bet arī uz Japānu, lai izveidotu plašāku priekšstatu par tās ievērojamo mantojumu, kas tik ļoti fascinēja Vinsentu van Gogu.

Filmās tiek rādīti ne tikai izstādēs un kolekcijās redzamie mākslas darbi – skatītāji aicināti iepazīt arī izstāžu veidošanas radošo un tehnisko procesu, ar mākslinieku, vēsturnieku un dažādu speciālistu palīdzību izprast, ko mākslas darbi spēj vēstīt par saviem autoriem un laika periodu, kurā ir tapuši.

____________________________________________________

Igora Leontjeva jaunāko darbu izstāde

Klasiskās mākslas galerija “Antonija” aicina apmeklēt gleznotāja Igora Leontjeva jaunāko darbu izstādi. Izstādē apskatāma abstrakto darbu serija, ko mākslinieks izveidojis 2018 gadā.

Plašāka informācija mājaslapā.

_______________________________________________________

Aicina jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas žūrijā

Svētdien, 5. maijā, kinoteātrī “K.Suns” nu jau tradicionāli strādās Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu žūrija, noskatoties trīs Eiropas filmas un apbalvojot labāko. Nacionālais kino centrs aicina bērnus un jauniešus līdz 30. aprīlim pieteikties, lai varētu piedalīties žūrijas darbā.

Latvija nu jau septīto reizi piedalās šajā starptautiskajā pasākumā, kas vienlaikus 35 Eiropas valstīs notiek maija pirmajā svētdienā. Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu balvas mērķis ir veicināt jauno skatītāju interesi par savam vecumam atbilstošu, kvalitatīvu Eiropas kino, un pasākuma ietvaros katrā valstī lielāks vai mazāks pulks bērnu un jauniešu visas dienas garumā noskatās trīs balvai nominētās filmas, piedalās diskusijās, vērtē filmas un dienas noslēgumā nobalso par savu favorītu. Visās valstīs pieņemtie žūriju lēmumi tiek apkopoti tiešsaistē, balvas Young Audience Award pasniegšanas ceremonija tiek pārraidīta no Vācijas interneta tiešraidē, un balvu saņem filma, kas visu dalībvalstu kopvērtējumā iegūst visvairāk balsu.

Rekomendējamais vecums dalībai žūrijā ir no 12 līdz 16 gadiem un atgādināsim, ka kinoteātra K.Suns zālē ietilpst apmēram 120 potenciālo žūrijas dalībnieku. Lai strādātu Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā, pretendentiem līdz 30. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vārds, telefona nr., e-pasts un jāatbild uz jautājumu “Kāpēc vēlies piedalīties Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā?”.

2019. gada EKA Jauniešu balvas pasākuma treileri sk. šeit.

Šogad balvai nominētas trīs jaunas un aizraujošas spēlfilmas, kurās skatītāju gaida piedzīvojumi, asas izjūtas un humors.
Cīnītāja / Fight Girl (Nīderlande) ir stāsts par talantīgo un temperamentīgo kikbokseri Bo, kuras sapnis ir kļūt par Nīderlandes čempioni. Kad Bo pārdzīvo vecāku šķiršanos, viņai jāiemācās valdīt pār savām emocijām. Filmas Cīnītāja treileris –
Jautrā piedzīvojumu filma Los Bando (Norvēģija) stāsta par jauniešu mūzikas grupu, kas dodas trakulīgā ceļojumā cauri visai Norvēģijai, lai piedalītos Nacionālajā roka čempionātā. Ir jāpaspēj, pirms viņus noķer vecāki vai policija.
Filmas Vecie zēni / Old Boys (Lielbritānija) galvenais varonis ir neveikls, bet ar bagātu iztēli apveltīts introverts Ambersons. Viņam nākas palīdzēt izskatīgam, bet aprobežotam skolasbiedram savaldzināt simpātisko skolotāja meitu.

EKA žūrijas darbs norisināsies visas dienas garumā – aptuveni no 10:00 līdz 18:00, filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

________________________________________________

Notiek biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā

Notiek biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2019. gada maijā un jūnijā. Repertuārā iekļautas trīs pirmizrādes – Kristofera Hemptona “Bīstamie sakari” Lielajā zālē, Artūra Dīča “Purva bērni” Mazajā zālē un Floriana Zellera “Dēls” Kamerzālē. Piedāvājumā arī biļetes uz sezonas noslēguma koncertu “Spanovska ballīte – 5. sērija”.

Pirmais repertuāra jaunums būs 22. maijā – pirmizrāde Artūra Dīča lugas “Purva bērni” iestudējumam Mazajā zālē, ko veidos režisors Toms Treinis. Šī luga ieguva 2. vietu Dailes teātra oriģināldramaturģijas lugu konkursā “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās” 2017. gadā, kas tika rīkots ar LR Kultūras ministrijas atbalstu, gatavojoties Latvijas 100-gadei.

“Purva bērni” ir futūristiska fikcija par sabiedrības modeli (cerams, ne tik tuvā nākotnē), kurā viss neglītais, neērtais un nevajadzīgais ir izolēts ārpus mūsu ikdienas realitātes. Tas viss ir novietots izolētā teritorijā, kuru dēvē par Purvu. Brīžos, kad mūsu komforts un drošība tiek apdraudēti, empātijai pret citiem ir tendence samazināties.

Izrādes lomas atveidos Mirdza Martinsone, Ieva Florence, Olga Dreģe, Niklāvs Kurpnieks, Juris Žagars, Anete Krasovska, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Kaspars Zāle un Aija Dzērve.

Noslēdzot 99. sezonu, kuras moto bija “Pasaules klasika jaunās intonācijās”, atdzīvinot uz Lielās skatuves pasaules dramaturģijas pērles, 24. maijā pirmizrādi piedzīvos Kristofera Hemptona luga “Bīstamie sakari” pēc Pjēra Šoderlo de Laklo romāna motīviem.

Nav nekā bīstamāka par gudru sievieti, kura vēlas atriebties vīrietim, kas viņu pametis. Marķīze de Merteija dziedē savu ievainoto patmīlību, meklējot palīdzību pie vikonta de Valmona. Būdams tikpat bezprincipiāls kā marķīze, viņš nekad neatteiksies no izaicinājuma pavedināt nevainīgu meiteni un uzticīgu sievu. Izsmalcinātās spēles ar cilvēku likteņiem sniedz izklaidi un baudu, kamēr vikonts de Valmons nesaskaras ar īstu mīlestību… Parīzes augstākā sabiedrība steidzas dzīvot, ciest un mīlēt. Pirms sāks valdīt revolūcijas nāvējošā giljotīna, pēc kuras no šo cilvēku dzīvēm, sapņiem un nodevībām paliks vien mirklīgas atbalsis un gaistošas ēnas.

Ar šo izrādi pēc vairāku gadu pārtraukuma Dailes teātrī atgriežas režisors Jans Villems van den Boss. Lomās: Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Mārtiņš Upenieks, Lilita Ozoliņa, Indra Briķe, Mārtiņš Počs un Ērika Eglija.

Režisors Intars Rešetins turpina būt uzticīgs franču dramaturga Floriana Zellera daiļradei. 26. maijā pirmizrāde būs šī autora lugas “Dēls” iestudējumam.

Reiz Pjēra ģimenē ir bijis daudz prieka, taču tagad viņam ir jauna ģimene. Tomēr viņš ir izmisīgi vajadzīgs savam dēlam, kurš vēlas pārmaiņas savā dzīvē un vairs nespēj sadzīvot ar savu māti. Bet arī pie tēva viņam īsti nav vietas. Ir tik grūti nosargāt savus bērnus un laikus sadzirdēt saucienu pēc palīdzības. Nav viegli saprast, ka bērniem ir citi mērķi nekā attaisnot savu vecāku cerības un par katru cenu dzīvē gūt panākumus. Viņi pat nevēlas pieaugt un uzņemties atbildību. Un nav īsti skaidrs, kas pie tā vainīgs. Jo dažreiz ar mīlestību vien nepietiek.

Lomās – aktieri Ģirts Ķesteris, Vita Vārpiņa, Inita Sondore, Juris Bartkevičs un Aldis Siliņš, bet galvenās lomas atveidotājs šobrīd tiek noteikts konkursā, kuram pieteikties varēja ikviens interesents atbilstošā vecumā.

Dailes teātris aicina iegādāties biļetes uz sezonas noslēguma koncertu “Spanovska ballīte – 5. sērija” 6., 7., 8. un 9. jūnijā. Sezonas noslēgumā aktieri atkal satiksies jautrā ballītē, kas jau kļuvusi par tradīciju. No smiekliem līdz nopietnībai un atkal atpakaļ… Nākamās Dailes teātra 100. sezonas gaidās tiks veikta savdabīga vasaras tīrīšana, purinot vecos skapjus, izvelkot dažus skeletus un iemetot aci teātra virtuvē. Varbūt dabūs trūkties arī skatītāji. Iespējami arī patīkami pārsteigumi… Koncerta radošajā komandā – Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Mārtiņš Vilkārsis, Inga Krasovska, Ilze Vītoliņa un Juris Vaivods. Koncertā piedalīsies aktieri Artis Robežnieks, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Ērika Eglija, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Ģirts Ķesteris, Ieva Segliņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Lelde Dreimane, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks un Andris Bulis.

3. maijā pēdējo reizi tiks rādīta Lielās zāles izrāde “Laulības dzīves ainas”.

Piedāvājums par īpašo cenu būs Lielās zāles izrāde “Lulū” 8. maijā plkst. 19.00. Izrādes biļetēm tikai divas cenas – 7 un 9 EUR.

___________________________________________________

Kundziņsalas iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā

Aicinām Kundziņsalas iedzīvotājus piedalīties interneta aptaujā par dzīvi savā apkaimē. Aptauja ir daļa no lielāka četru Rīgas ostas apkaimju (Kundziņsala, Mangaļsala, Vecmīlgrāvis un Bolderāja) pētījuma, ko īsteno Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektā “Dzīve līdzās ostai: ekonaratīvi, vietējā vēsture un vides aktīvisms Daugavas lejtecē” darbojas folkloristikas, socioloģijas, antropoloģijas un vides zinātņu pārstāvji, un tā mērķis ir pētīt Daugavas lejteces kopienu dzīvi, cilvēku stāstus un rīcību līdzās Rīgas brīvostai, pētījuma centrā paturot ekoloģisko perspektīvu un attīstot vides cilvēkzinātņu pieeju pētniecībai.

Projekta ietvaros tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: kādas vērtības Daugavas lejteces iedzīvotāji saista ar vides kvalitāti; kādas ir cilvēku atmiņas par apkaimes vēsturi un noteiktiem vides objektiem; kādi vides stāsti cirkulē mutvārdu saziņā; kā cilvēki sadzīvo ar vides pārmaiņām?

“Līdzās ostai” tiek veidots kā rīcības pētījums, kurā svarīga loma ir vietējo kopienu iesaistei. Aptauja sagatavota, sadarbojoties ar Kundziņsalas iedzīvotāju biedrību Kundziņsala“.

Par aptauju: tā ir anonīma, un tās aizpildīšana aizņems aptuveni 12–18 minūtes; viegli pildāma gan datorā, gan planšetē vai viedtālrunī; to var pildīt gan latviski, gan krieviski; aptaujājam tikai pilngadīgos; iesāktu, bet nepabeigtu anketu var turpināt pildīt vēlāk, vēlreiz to atverot; ja uz aptaujas jautājumiem Jums vieglāk atbildēt citā veidā (personiski, pa tālruni), lūdzu sazinieties ar mums (Jānis Daugavietis, m.t.: 24664770; e-pasts: janis.daugavietis@lulfmi.lv) vai biedrības “Kundziņsala” pārstāvjiem.
Aptauja izstrādāta projektā “Dzīve līdzās ostai: ekonaratīvi, vietējā vēsture un vides aktīvisms Daugavas lejtecē” (lzp-2018/1-0446). Projektu īsteno LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, atbalsta Latvijas Zinātnes padome.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!