Bronzas zvērs. Pavasara un Rudens periods (770.–476. g. p.m.ē.). Henaņas muzeja kolekcija

Informatīvs seminārs skolotājiem “Senās Ķīnas meistardarbi”

Otrdien, 2016. gada 25. oktobrī, plkst. 12:00 Mākslas muzejs „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina skolotājus, pedagogus un klašu audzinātājus uz informatīvu semināru “Senās Ķīnas meistardarbi”.

Seminārs veltīts izstādei “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla”, kura Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (MMRB) būs skatāma no 2016. gada 22. oktobra līdz 2017. gada 8. janvārim.

Vairākus tūkstošus gadu senais Zīda ceļš, vedot tirgotājus pa neskaitāmām upēm un ceļiem, cauri kalniem un lejām, nodrošināja Austrumu un Rietumu kultūras, politikas un ekonomikas apmaiņu. Tas sākās Senajā Ķīnā un savienoja Centrālo un Rietumāziju ar Eiropu, atstājot daudzas vēsturiskās liecības no reģioniem, kas stiepās gar Zīda ceļu.

Izstādē piedāvā ap 100 artefaktu izlasi sākot no Rietumu Džou dinastijas (1046.–771. g. p.m.ē.) līdz pat Min dinastijai (1368.–1644. g. m.ē.), parādot dažādus Senās Ķīnas mākslas priekšmetus – keramikas, porcelāna, bronzas, nefrīta, zelta, lakas un tekstila izstrādājumus, kas vairojuši Ķīnas amatnieku un mākslinieku slavu visā pasaulē. Šāda mēroga Senās Ķīnas mākslas izstāde Latvijā ir aplūkojama pirmo reizi, parādot ne tikai Sjiņdzjanas apgabala Zīda ceļa priekšmetus un Henaņas provinces Ķīnas kultūras artefaktus, bet arī iezīmējot Zīda ceļa lomu Austrumu un Rietumu kultūras apmaiņā.

Izstādes “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” ietvaros muzeja speciālisti sagatavojuši plašu pavadošo pasākumu klāstu, ietverot lekcijas pieaugušajiem, radošās nodarbības individuālajiem skatītājiem, ekskursijas skolēniem un īpašas radošās darbnīcas pirms- un sākumskolas vecuma bērniem.

Semināra laikā skolotāji iepazīsies ar Zīda ceļa vēsturi un bagātajām Ķīnas tradīcijām, gan gūstot ierosmi patstāvīgam muzeja apmeklējumam ar skolēnu grupām, gan veidojot izpratni par izstādes apskates iespējām muzeja speciālista pavadībā. Seminārā īpaši gaidīti būs skolas un pirmsskolas vecuma bērnu skolotāji, kuriem MMRB izglītības programmu kuratori plašāk pastāstīs par izstādes ietvaros plānotajām darbnīcām šai vecuma grupai, aicinot arī kā pirmajiem rezervēt nodarbību laiku.

Pasākumā viesosies izstādes kuratore Kristīne Milere, kura sniegs ieskatu izstādes tapšanas procesā un iezīmēs svarīgākos pieturpunktus Senās Ķīnas kultūrā.

Semināra noslēgumā skolotāji varēs ielūkoties Ķīnas tradicionālās papīra locīšanas (Džedži) darbnīcā izglītības programmu kuratores Elizabetes Šatrovskas vadībā.

Dalība seminārā bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots (30 cilvēki).
Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pie Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratores Ievas Andžānes, zvanot pa tālruni (+371) 67 357536 vai rakstot uz e-pastu Ieva.Andzane@lnmm.lv. Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi un e-pastu.

SEMINĀRA PROGRAMMA:

12:00–12:10 Pulcēšanās Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijā (1. stāvā)

12:10–13:10 Izstādes “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” apskate kuratores Kristīnes Mileres pavadībā

13:10–13:30 Iepazīšanās ar izstādes “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” izglītības programmām pirmsskolas un skolas vecuma bērniem

13:30–13:40 Iespēja pieteikties uz nodarbībām pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem izstādē

13:40–14:30 Pēc izvēles: dalība radošajā Ķīnas tradicionālās papīra locīšanas darbnīcā (Džedži) vai muzeja pastāvīgās ekspozīcijas apskate

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!