Guntara Zaķa darbi

Guntara Zaķa akrila gleznu izstāde- “Vienkārši- daba. Latvija. Eiropa”

Liepājā, galerijā “Romas dārzs” vēl līdz 19. maijam  apskatāma Guntara Zaķa darbu izstāde, kurā eksponēti ap 50 akrila gleznas.

Daļa no šiem darbiem veltīti Latvijas dabai, citi tapuši ceļojumu iespaidā Eiropā.

Ja ir tapusi piektā manu darbu izstāde, ir jābūt kādam iemeslam, kamdēļ jums to rādu. Tikai tamdēļ, ka gleznoju? Laikam jau ar to vien nepietiek.

Guntars Zaķis

Mana dzīve pagājusi mākslas un kultūras studijās. Lai to sekmētu, ieguvu maģistra grādu mākslas zinātnē, bet vēlāk – daudzus gadus gatavoju lekcijas mākslas un kultūras vēsturē Latvijas Universitātē, Kristīgajā akadēmijā, Stradiņa Universitātē u.c. Tā rezultātā izstudēju mākslas satura un tehniku evolūciju gadsimtu gaitā. Tas ļāva kaut kā īpaši izvēlēties savu gleznu satura un formas konceptu.

Domas rada. Atbilstoši mūsdienu mākslas tendencēm, ilgi cīnījos ar kārdinājumu abstrahēt sižetus, mākslinieciski deformēt, padarīt tos atraktīvākus. Tikai nesaņēmu sev atbildes uz jautājumu, kāds ir to pozitīvais pienesums? Ko šādas domas radītu skatītāju galvās? -Abstrahētu realitātes uztveri? Deformētu realitātes izjūtu? Atraktīvu vērtību sistēmu? Kāda tam ir vērtība? Vai nav par daudz šovbiznesa?

Mākslas pārsātinājies, sāku ceļot tur, kur cilvēkiem nav tik liela vara. Sākumā tā bija Latvijas, tad Igaunijas, tad pārējās Eiropas daba. Klintis, meži, alas, ūdenskritumi, kalni, jūras.

Eiropas daba izrādījās pasakaini skaista. Kā mazu bērnu mani pārsteidza tas, ka mums ir gadiem jāmācās pie dažādiem krāsu un formu izvietošanas un kombinēšanas speciālistiem mākslu skolās, lai panāktu to, kas dabai tā vienkārši sanāk. Dabiski. Te viss šķiet savā veidā skaists un nepakļaujams kritikai. Kamdēļ?

Es mēģinu rast sev šīs atbildes pietuvojoties dabai. Es atkāpjos no iemācītiem noteikumiem, lai saprastu vairāk. No pirmavotiem. Esmu ceļā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!