Publicitātes foto

Festivālu “Saxophonia” atklās džeza mūzikas trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan”

Festivālu “Saxophonia” 15. februārī Spīķeru koncertzālē atklās džeza mūzikas trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan”, piedāvājot klausītājiem jaunu koncertprogrammu, kurā krustosies laikmetīgā džeza un franču viduslaiku dzejnieka un komponista Gijoma de Mašo skaņuraksti.

Džeza mūzikas trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan” spēlē trīs jauni, talantīgi un spilgti latviešu mūziķi, kas izglītību guvuši arī ārpus Latvijas. Kārļa Auziņa saksofona spēli, improvizāciju un džeza valodu ietekmējusi dāņu džeza mūzikas skola, savukārt ģitārists un komponists Matīss Čudars džeza pamatus un ģitārspēli pilnveidojis Nīderlandes džeza augstskolā, bet perkusionists Ivars Arutjunjans patlaban dzīvo Parīzē un ir pieprasītākais džeza perkusionists Baltijā.

Aizvadītā gada vasarā trio klajā laidis savu debijas albumu “Baltic”, kur līdzās oriģinālkompozīcijām nozīmīga un būtiska loma atvēlēta arī impovizācijai.

Festivāls “Saxophonia” notiks no 15. līdz 24. februārim. Koncertos dzirdēsim Latvijas labākos mūziķus un pasaules saksofona zvaigznes. Festivāla īpašais viesis – franču džeza leģenda, saksofonists Pjērs Bertrāns, kas muzicēs kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Festivālu “Saxophonia” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!