Publicitātes attēls

DZEJAS DIENAS: Viesu vakars. Balkāni

12. septembrī plkst. 18:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Dzejas dienu viesu vakarā būs iespēja dzirdēt Balkānu reģiona dzejniekus: albāni PariduTeferiči, maķedonieti Ģoko Zdraveski un serbu Petaru Matoviču.

Ārvalstu viesu piedalīšanās Dzejas dienās ir sena tradīcija, ko izdevies uzturēt spēkā, pēc dažādiem principiem vai skaistām pašmāju dzejnieku inscinētām nejaušībām veidojot katra gada viesu autoru salikumu. Lai iegūtu koncentrētāku skatu uz notālēm grūti notveramajām poētiskajām aktualitātēm, festivāla veidotāji piedāvā iepazīt dažādu valstu un reģionu dzeju, veidojot ik gadu citu fokusu, veicinot jaunu atdzejojumu tapšanu un Latvijas auditoriju iepazīstinot ar dažādiem nozīmīgiem citvalstu autoriem.

Šogad Dzejas dienās viesosies Balkānu reģiona dzejnieki: albānis ParidsTeferiči, maķedonietis Ģoko Zdraveskis un serbs Petars Matovičs. Viņu darbus atdzejos Dens Dimiņš, Ingmāra Balode un Arvis Viguls. Tikšanās noritēs Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia izstāžu zālē. Par balkānisko atmosfēru rūpēsies mūziķis Jēkabs Nīmanis. Pasākums noritēs daļēji angļu valodā.

Ar pilnu festivāla programmu iepazīsieties šeit.

Festivālu organizē Latvijas Rakstnieku savienība. Festivālu informatīvi atbalsta portāli Satori un LSM, izdevumi Domuzīme un konTEKSTS. Festivālu finansē Rīgas Dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Festivālu atbalsta Valmiermuižas alus darītava.

Visi festivāla pasākumi ir apmeklējami bez maksas. Informējam, ka pasākumi tiks fotografēti un/vai filmēti. Apmeklējot pasākumus, Jūs piekrītat foto un video uzņemšanai pasākumu laikā un publiskai izvietošanai reklāmas nolūkos.

Pasākumam sekojiet līdzi šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!