GI Romuls, mākslas salons

Salons “GI Romuls” – Romuļu ģimenes mākslas darbi

Mākslinieks un Mākslinieku savienības biedrs Georgs Romulis sāka apstrādāt dzintaru jau 65 gadus atpakaļ. Tagad ar to nodarbojas visa ģimene – gan sieva Edīte Romule, gan meita Everita Romule, gan dēls Georgs Romulis. Romuļu ģimenes galvenais lepnums ir unikālā dzintaru kolekcija, kas dod iespēju aplūkot dzintaru savā formas un krāsu daudzveidībā, kā arī ļoti interesanti iedzintarojumi.

Georga Romula meita Ilona Romule ir viena no starptautiski pazīstamākajām Latvijas keramiķēm, Ženēvas Starptautiskās keramikas akadēmijas biedre. Viņa regulāri piedalās starptautiskos porcelāna mākslas simpozijos un radošajās darbnīcās, lasa lekcijas un vada meistardarbnīcas. Pēdējās mākslinieces personālizstādes notikušas ārzemēs. Ilona Romule nupat Losandželosā saņēmusi Grand Prix.
Ilonu Romuli keramikā interesē iespēja izteikties trijās dimensijās, izmantot apjoma virsmu grafikai vai glezniecībai un rezultātu veidot gan kā funkcionālu priekšmetu, gan dekoratīvu tilpumu. Viņa galvenokārt strādā ar baltajām masām – šamotu, porcelānu un fajansu.

Salons “Romuls”, kas atrodas Vecrīgā Rātes pasāžā, plašā izvēlē piedāvā dzintara izstrādājumus un rotas. Te ir nopērkami mazi un lieli kuloni, rokassprādzes, auskari, kaklarotas, krelles, brošas, suvenīri un dažāda lieluma dzintara gabali. Rotās tiek izmantots kvalitatīvs zelta pārklājums – gold filled, kas neoksidējas un ir ļoti pateicīgs materiāls.

Par dzintaru:
Baltijas jūras krastos visbiežāk sastopamais ir caurspīdīgais un pienainains dzintars, retāks ir baltais, ko vieni sauc par kaula dzintaru, citi – par piena dzintaru, un zaļais dzintars, kas veidojas sveķiem sajaucoties ar zemi, tam ir melni zaļgana nokrāsa. Ļoti liels retums ir zilais dzintars. Baltijas jūrā tāda nav, bet ir pieejamais zilganais dzintars, kas arī ir reti atrodams.

Salonā nopērkami arī Ilonas Romules veidotie sāls, piparu un cukura trauki, krūzītes, tējkannas, kafijas kannas, vāzes, rotas un citi porcelāna izstrādājumi un mākslinieka Georgs Romuļa darinājumi no kaula.

 

DARBĪBAS NOZARES

  • Tirdzniecība: mākslas salons
  • Mākslas darbi

Atslēgvārdi: Romuls, GI Romuls, mākslas salons, dzintars, unikāla dzintaru kolekcija, dzintara rotaslietas, dzintara rotas, dzintaru, dzintara izstrādājumi, dzintara gabaliņi, suvenīri no dzintara, rotas no dzintara, dzintara rotu tirdzniecība, dzintara rokassprādzes, dzintara kuloni, kuloniņi, dzintara krelles, dzintara kaklarotas, dzintara gredzeni, dzintara aksesuāri, porcelāna trauki, porcelāna izstrādājumi, porcelāla mākslas darbi, keramika, kaula izstrādājumi, izstrādājumi no kaula, kaula rotas, kaula suvenīri, Georgs Romulis, Ilona Romule, Romuļu ģimenes mākslas darbi, Vecrīga, Rātes pasāža

Rātslaukums 1, Rātes Pasāža, Rīga
Kontaktinformācija
Darbadienās: 11:00 – 18:00
Brīvdienas: 11:00 – 18:00
IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!