Lāsīte, kafejnīca – taverna

Viss aizsākās tālajā 1454. gadā, kad vienlaicīgi ar senās Rīgas aizsargmūriem parādījās Aklā iela un arī ēka, kuras pirmajā stāvā zem senatnīgajām krustveida velvēm atvērās kafejnīca “Lāsīte”, kas padomju gados kļuvapopulāra un  pat leģendāra. Ļaudis runā, ka savulaik tieši uz šejieni pēc salšanas uz Komjaunatnes krastmalas tribīnes ir nākusi sildīties ar konjaciņu Latvijas PSR augstākās vadības vīri un turpinājuši atzīmēt Oktobra svētkus.

  • Tagad “Lāsīte” ir atdzimusi un atgriezusies Vecrīgas restorānu un vasaras dārzu apritē ar atjaunotu kafejnīcas interjeru viduslaiku stilā un vasaras terasi ar skatuvi, kur notiek muzikāli priekšnesumi.
  • “Lāsītē” piedāvā tradicionālus latviešu virtuves ēdienus.
  • Te valda viduslaiku stils, pa Aklo ielu pastaigājas iekšā saucējs, ģērbies garā apmetnī ar kapuci, gluži kā no senām viduslaiku bildēm izkāpis, kafejnīcas pagalmā saglabāta kamīna vieta, bet telpās joprojām stalti stāv bruņās tērpts bruņinieks, sienas grezno šķēpi, vairogi un zvērādas, ir atjaunotas logu vitrāžas, masīvas viduslaicīgas mēbeles senlaicīgu lustru vāji apgaismotās un krēslainās telpas – gandrīz viss ir tāpat kā kādreiz, un nekas neliek šaubīties, ka esam nonākuši kādā citā sen aizgājušā laikā.

Atslēgvārdi: Lāsīte,taverna Lāsīte, kafejnīca Lāsīte, tradicionālā latviešu virtuve, viduslaiku stils,

Anglikāņu iela 2, ieeja no Aklās ielas

2 Anglikāņu iela, Rīga, Rīgas pilsēta, Latvia

Kontaktinformācija
Darbadienās: 10:00 - 24:00
Brīvdienas: 10:00 - 24:00
IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!