Dailes teātris

Dailes teātra radīšanas ideja dzimusi Latvijas kultūras ģēniju – režisora Eduarda Smiļģa un dzejnieka Raiņa prātos. Šajā teātrī mākslas realitāte vienmēr ir bijusi svarīgāka par dzīves realitāti. Iespējams, ka tieši tādēļ teātrī vienmēr strādājuši sava laika talantīgākie mākslinieki. Teātra radošo moto „Skaidrība. Vienkāršība. Kaislība.” papildina un atbalso teātra simbols – degošā liesma.

Teātris ar visspožāko režijas teātra vēsturi Latvijas kultūrā, kura stilu vairāk nekā četrdesmit gadus (no dibināšanas 1920. gadā) veidoja režisors Eduards Smiļģis. Pašlaik Dailes teātris ir lielākais profesionālais repertuārteātris Latvijā ar trim skatuvēm, no kurām Kamerzāle un Mazā zāle tiek atvēlēta tuvplānu pieprasošiem psiholoģiskas ievirzes darbiem, eksperimentāla rakstura iestudējumiem un meklējumiem teātra estētikā, bet 1000-vietīgā Lielā zāle – visplašākā diapazona izrādēm visdažādākajām gaumēm, piesaistot plašu skatītāju auditoriju: drāmām, komēdijām, muzikāliem uzvedumiem, bērnu izrādēm un koncertiem. Katru gadu publikai tiek piedāvāti 15-17 jauniestudējumi.

2010. gadā par Dailes teātra galveno režisoru un māksliniecisko vadītāju kļuva režisors Dž.Dž.Džilindžers, kurš kopš 1997. gada strādājis šajā teātrī un par savu darbu režijā ieguvis Eduarda Smiļģa balvu.

Dailes teātris

Dailes teātris

Informācija publicēta 2016. gada novembrī.

DARBIBAS NOZARES

  • Kultūra: teātris

Atslēgvārdi: Dailes teātris

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!