Samadeva, garīgās izaugsmes un attīstības centrs

Centrs „Samadeva” ir atvērts kopš 09.09.2009.

Centra darbs ir veltīts Harmoniskas un Apzinātas Dzīves Mākslai, kuras pamatā ir Hakim dervišu brālības, kuras mūsdienu Meistars un Glabātājs ir Idriss Laors, sūfiju Skolotāju tradīcija. Meistars ir saglabājis un adaptējis senās dziedinošās dervišu prakses mūsdienu pasaules nosacījumiem un mūsdienu cilvēces stāvoklim, lai sasniegtu maksimālo efektu gan veselības saglabāšanā un atjaunošanā, gan garīgajā izaugsmē un attīstībā. Rietumu pasaulei dažas no šīm tehnikām 20. gadsimtā  4. Ceļa veidā nodeva G.I.Gurdžijevs.

Mūsu centrs dod iespēju katram , kurš vēlas harmonisku dzīvi, atrast to, kā tam pietrūkst:

  •    iemācīties mīlēt sevi un pieņemt tādu, kāds tu esi;
  •    uzturēt ķermeņa veselību un saprast tā vajadzības;
  •    iespēju saprast savu emociju pasauli un iemācīties emocijas vadīt;
  •    saprast savstarpējo attiecību psiholoģiskos likumus;
  •    un tiem, kuri ir meklējumos – atrast savu Ceļu.

 

Mūsu centrā notiek nodarbības grupās dažādos novirzienos: sama joga (dervišu joga), nadi joga, Lu Jong, Gurdžijeva kustības un dejas, tiek piedāvāti dažādu enerģētisko un manuālo tehniku pakalpojumi (dervišu meditācija), astrologa konsultācija, individuālais life-couching, veselības diagnostika un atjaunošanas programma.

Kas ir samadeva?

Samadeva – bijušās Kafiristānas (Kafiristāna – Āzijas kontinenta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no Hindukuša kalnu grēdas rietumu daļas starp 35° un 36° r.p. un 70° – 72° a.g. no Griničas) Hakim dervišu dziedināšanas māksla. No seniem laikiem viņi vienlaicīgi apguva un pielietoja enerģētisko un garīgo medicīnu, kas kļuva par pamatu austrumu un vidus austrumu medicīnas attīstībai: ķīniešu medicīnai, adatu terapijai, ajūrvēdai. Tā ir vienlaicīgi gan ārstnieciska, gan profilaktiska medicīna, kā arī miera un harmonijas filosofija, labas pašsajūtas māksla, jaunības, labklājības un veselības saglabāšana. 

“Sama” nozīmē „būt uzmanīgam un klausīties”; «deva» nozīmē “dabas spēki” vai “apziņa”: klausīties dabas spēkus caur ķermeni un caur apziņu, caur apkārtējo vidi un caur dzīvesveidu.

Kādēļ Samadeva?

No mūsu skatupunkta raugoties, tieši Samadeva ir universāla, harmonizējoša un sakārtota cilvēka attīstības sistēma, kas izriet no mūsdienu pasaules un dod cilvēkam iespēju attīstīties tik dziļi, cik katrs cilvēks ir tam gatavs un vēlas. 

Iespēja līdzsvarot un harmonizēt fizisko ķermeni bez vecuma vai fiziskās sagatavotības ierobežojumiem  ir augstākā mērā humāna pieeja.

Īpašās meditatīvo kustību tehnikas ļauj sakārtot cilvēka emocionālo ķermeni. Enerģētiskās tehnikas, Būtības Psiholoģija, Ģimenes Konstelācijas un citi Samadevas atzari dod cilvēkam praktiski neierobežotu iespēju augt un iepazīt sevi.

Mūsdienās Rīgā darbojas ļoti daudz dažādu novirzienu skolas: ļoti populārs ir viss, kas saistīts ar Indiju, jogu, daudzas budistu kopienas, dažādas kristiešu konfesijas, daudz dažādu psiholoģisku, ezotērisku un citu skolu.

Mēs priecājamies, ka šajā raibajā rakstā mēs varam iepīt Samadevas zelta pavedienu, kas nes harmoniju un var apmierināt cilvēka dzīļu meklējumus, jo Brīvās Samadevas Universitātes dibinātajs Idriss Laors ir dzīvais Gudrības Skolas Meistars un Skolotājs, Tradīcijas glabātājs. 

Kad mēs izvēlējāmies centra „Samadeva” organizēšanas vietu, mūsu acu priekšā stāvēja lieliskie Vogēzi kalni un šo kalnu tīrais ūdens. Mēs gribējām, lai vieta, kur notiks prakses un tiks izpildīti Arkāni un Meditatīvās kustības, iedvesmotu un nestu harmoniju visiem, kas pie mums atnāk, lai mēs varētu maksimāli nodot to atmosfēru, kurai mēs pieskārāmies Universitātē Francijā.


Atslēgvārdi: Samadeva, garīgas izaugsmes un attīstības centrs, joga, Gurdžijeva dejas, astroloģija, meditācija, mugurkaula korekcija, enerģētiskās tehnikas, veselības diagnostika, garīgā psiholoģija, Reiki, masāža mugurai,

Matīsa iela 38 - 32, Rīga (durvju kods 88A )

38 Matīsa iela, Rīga, Rīgas pilsēta, Latvia

Sadarbībā tapušie raksti
IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!