Publicitātes foto

Cikls “Operas sākumi” – unikāla iespēja papildināt savas zināšanas erudītā operas vēsturnieka Mikus Čežes vadībā

Sākot no 8. maija, Latvijas Nacionālā opera un balets skatītājiem piedāvā ieskatu operas žanra dzimšanā – audiovizuālu lekciju ciklu „Operas sākumi” digitālajā vidē. Astoņu videostāstu ciklā erudītais operas vēsturnieks Mikus Čeže sniegs koncentrētu ieskatu operas un operetes žanra pirmsākumos.  Tā būs unikāla iespēja sistematizēt savas zināšanas un iepazīt lielisku mūziku!

Cikla pirmās sērijas piedāvā aizraujošu ieskatu itāļu, franču un angļu operas skolu pirmsākumos. „Operas sākumu” turpinājums stāstīs par baroka operas kulmināciju un klasicisma operas pasauli. Uzmanības centrā būs operas vēstures lielie meistari – Klaudio Monteverdi, Žans Batista Lullī, Henrijs Pērsels, Georgs Frīdrihs Hendelis, Kristofs Vilibalds Gluks, Volfgangs Amadejs Mocarts un citi.

Cikla pirmais video “Operas sākumi 17. gadsimta Itālijā: Klaudio Monteverdi, Stefano Landi un Frančesko Kavalli” ir skatāms no 8. maija, savukārt 9. maijā tiks publiskota nākamā sērija – “Opera absolūtisma laikmeta Francijā: Žans Batista Lullī un Žans Filips Ramo”.

“Operas sākumu” video tiks publicēti Latvijas Nacionālās operas un baleta mājas lapā katru piektdienu un sestdienu līdz 30. maijam.

Cikla “Operas sākumi” pirmā daļa skatāma šeit.

Tiksimies drīz!

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!