Publicitātes attēls

Animācijas filmas „Trakā lapsa” pirmizrāde

Februārī pirmizrādi piedzīvos studijas „Rija” jaunākā īsmetrāžas animācijas filma „Trakā lapsa”. Tās autore ir debitante animācijas žanrā Agnese Aizpuriete, savukārt grupa „Carnival Youth” animācijā debitējuši gan kā mūzikas autori, gan skaņu celiņa veidotāji.

Agnese Aizpuriete

Trakā Lapsa ir ieklīdusi piejūras ciematiņā un šiverē pa mazdārziņiem. Pieēdusies kādā dārzā bumbierus, viņa caur žogu izspraucas uz ielas. Te Lapsu pārsteidz baismīgs troksnis, kas tuvojas no jūras puses. Pa ielu viņas virzienā tuvojas milzīgs stikla objekts. Izglābusi gliemezi no drošas nāves, Lapsa uzlien uz blakus esošā žoga, lai novērtētu situāciju. Lapsas mērķis ir izpētīt – kas tad īsti ir tajā milzu akvārijā un uz kurieni tas tiek aizstumts!

„Trakā Lapsa” ir Agneses Aizpurietes (1984) debija animācijā, un šai īsfilmai viņa ir gan scenārija autore, gan režisore, gan māksliniece. Autore lielajam ekrānam adaptējusi pašas radītās varones Trakās Lapsas piedzīvojumus, kas lasāmi un skatāmi jau divās grāmatās („Trakā Lapsa” un „Trakā Lapsa ceļo”, abas izdotas 2017. gadā). Mākslu maģistra grāda īpašniece savu talantu velta vēl vairākām jomām – ilustrācijām, gleznošanai, sienu gleznojumiem, grafiskajam dizainam un grāmatu dizainam –, grāmatas ar viņas ilustrācijām izdotas Latvijā, Zviedrijā un ASV, un viņas zīmējumi rotā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sienas, kā arī tempļa sienas „Shree Peetha Nilaya” garīgajā centrā un ašramā (Vācija).

„Trakā Lapsa” ir īsfilma par vienu dienu Trakās Lapsas dzīvē,” atklāj filmas autore. „Kaut arī nedaudz nošņurkusi, Trakā Lapsa ir azartiska, rotaļīga, viņa atļaujas dažas bravūrīgas vājības un pārsvarā vadās pēc saviem ieskatiem. Iespējams, zinātkāre un ikdienišķā plūšana pa straumi viņu ierauj konfrontējošās situācijās, bet Trakā Lapsa tajās mēģina rīkoties pēc labākās sirdsapziņas un demonstrē sev svarīgās vērtības tuvākmīlestību un iejūtību. Ar Trakās Lapsas tēlu es simboliski vēlos attēlot arī cilvēkā esošās īpašības: bērna zinātkāri, iespējamo pukstēšanu vai nepakļaušanos notiekošajam, kā arī iekšā esošo patiesumu, nemukšanu no savām problēmām, pozitīvismu un nesarežģītu skatījumu uz dzīvi.”

Filmas „Trakā lapsa” pirmizrāde notiks 21. februārī kinoteātrī „Kino Citadele”, to izrādīs kopā ar animācijas pilnmetrāžas filmu „Lote un pazudušie pūķi”, un abas filmas tapušas ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu. No 22. februāra abas filmas – „Trakā lapsa” un „Lote un pazudušie pūķi” – būs skatāmas visā Latvijā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!