Publicitātes foto: Toms Kalniņš

Aicinām apmeklēt Imanta Kokara koru koncertu “Saule pasaule”, draudzības koncertus un koru konkursus!

No 1. līdz 5. maijam Rīgā norisināsies Pirmais Starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied’’, un tā centrālais notikums būs konkurss “Imanta Kokara kora balva”.

Rīgā maija sākumā ieradīsies kori no 11 pasaules valstīm – Vācijas, Itālijas, Baltkrievijas, Somijas, Japānas, Norvēģijas, Krievijas, Slovēnijas, Zviedrijas un Turcijas. Latviju konkursā pārstāves pieci koru kolektīvi, konkursā spēkiem mērosies 31 koris.

Pēc lieliem panākumiem Pasaules koru olimpiādes 2014. gadā un 3. Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 rīkošanā Latvijas galvaspilsēta šogad atkal uzņems dziedātājus, realizējot mūsu leģendārā diriģenta Imanta Kokara sapni – Rīgas tradīciju kopainā iedibināt starptautisku koru sacensību, kas noritētu draudzības un miera gaisotnē, sasniedzot izcilus mākslinieciskos rezultātus un izbaudot maģisko Rīgas atmosfēru!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru, latviešu diriģentu un pedagogu Imantu Kokaru joprojām atceras visā pasaulē gan no viņa dibinātā kamerkora AVE SOL žilbinošajiem kora mākslas priekšnesumiem, gan no darbības Pasaules koru padomē, pārstāvot Latviju. Viņu var uzskatīt par vienu no mūsdienu latviešu kordiriģēšanas skolas izveidotājiem un vienu no izcilākajiem Latvijas diriģentiem un starptautiski zināmiem  kora mūzikas pārstāvjiem. Koru konkurss “Imanta Kokara kora balva” būs Starptautiskā koru konkursa “RĪGA DZIED” galvenais notikums un vienlaikus skanīgs piemineklis izcilajam latviešu kordiriģentam.

Par skaistu, sirsnīgu un iedvesmojošu notikumu koru konkursa “RĪGA DZIED” ietvaros solās būt Imanta Kokara koru koncerts “Saule pasaulei”, kas 2. maija vakarā izskanēs vienā no Maestro iemīļotākajām koncertvietām – Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Latvijas Universitātes vīru koris DZIEDONIS un Rīgas kamerkoris AVE SOL iecerējuši koncertprogrammu ar savulaik Maestro iestudētiem opusiem un repertuāru, kas pārstāv abu kolektīvu šodienu. Vīru kora DZIEDONIS mākslinieciskais vadītājs šobrīd ir Uldis Kokars, bet kamerkori AVE SOL vada Imanta Kokara skolnieks un tradīciju turpinātājs, diriģents Andris Veismanis. Koncertu “Saule pasaulei” vadīs kādreizējā AVE SOL dziedātāja, muzikoloģe Liene Jakovļeva un diriģents Ints Teterovskis.

 

 Konkursa programma:

Trešdiena, 1. maijs
19.30 Atklāšanas ceremonija Rīgas Kongresu namā

Ceturtdiena, 2. maijs
14.00 – 18.00 Koru konkursi bērnu koru kategorijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā
15.00 – 17.30 Koru konkurss sakrālās mūzikas kategorijā
19.30 Koru draudzības koncerts koncertzālē “Ave Sol”
Imanta Kokara koru koncerts “Saule pasaulei” Latvijas Universitātes Lielajā aulā

Piektdiena, 3. maijs
14.30 – 17.30 un 19.30 – 21.30 Koru konkursi jaukto un viendabīgo koru      kategorijā Latvijas universitātes Lielajā aulā
14.30 –  17.00 Koru konkurss sakrālās mūzikas kategorijā Sv. Pētera baznīcā
10.00 un 19.30 Draudzības koncerti koncertzālē “Ave Sol”
19.30 Draudzības koncerts Sv. Pētera baznīcā

Sestdiena, 4. maijs
11:00 – 13:30 Koru konkurss folkloras kategorijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā

Draudzības koncerts Vērmanes dārzā
15.00 Koru konkurss “Imanta Kokara kora balva” Latvijas Universitātes Lielajā aulā
Sadziedāšanās pie Brīvības pieminekļa
19.30 Konkursu uzvarētāju apbalvošana un Noslēguma ceremonija Rīgas Kongresu namā

Svētdiena, 5. maijs
Ekskursijas, koru aizbraukšana

Rīdzinieki un pilsētas viesi  aicināti apmeklēt koru draudzības koncertus un koru konkursus –  ieeja šajos pasākumos ir bez maksas. Uz konkursa Atklāšanas un Noslēguma koncertu – tikai dalībniekiem. Uz Imanta Kokara koru koncertu “Saules pasaulei” ielūgumus var saņemt Biļešu Paradīzes kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!